13.3.2013 0 Comments

Project PPP4Broadband

Riešenie "rozdielov v širokopásmovom pripojení" v vidieckych oblastiach juhovýchodnej Európy prostredníctvom modelu PPP (Public, Private Partnership)

Projekt PPP4Broadband bol vybraný pre financovanie vo 4. výzve medzinárodného kooperačného programu Juhovýchodná Európa. Projekt oficiálne začal v decembri 2012 a Kick off meeting sa uskutočnil na Štrbskom Plese na Slovenskú 29. - 30. januára 2013.

Všetci partneri projektu z 9 krajín celej juhovýchodnej Európy sa zhromaždili aby začali pracovať na spoločnom projekte, prediskutovali rozdelenie úloh, metódy práce a ďalší dôležité témy pre úspešnú spoluprácu. Všeobecným cieľom projektu PPP4Broadband je zlepšenie virtuálnej dostupnosti vidieckych oblastí juhovýchodnej Európy prostredníctvom rozvoja širokopásmového internetu v pomocou PPP model.

Toto riešenie je inšpirované fungujúcimi modely znižujúcimi zaťaženia verejných rozpočtov, umožňujúcim rozvoja odľahlých oblastí aj v časoch úsporných opatrení a krátenie verejných rozpočtov. Cieľom projektu je vyvinúť medzinárodne aplikovateľné nástroje a metodiky zamerané predovšetkým na ovplyvnenie verejnej administratívy a PPP procedúr. Tento cieľ je možné dosiahnuť predovšetkým vďaka zloženiu projektových partnerov, ktorí reprezentujú členské krajiny EÚ, nové členské štáty aj kandidátske štáty a prinášajú do projektu skúsenosti z jednotlivých krajín, vďaka čomu budú výsledky projekty široko aplikovateľné.

V prvej fáze sa projekt zameria na identifikáciu národných podmienok pre aplikáciu PPP a rozvoja širokopásmového internetu. Následne bude vytvorených 9 PPP modelov, 3 pre každú špecifickú technologickú oblasť. V ďalšej fáze budú vytvorené národná Centra Excelencie, ktoré budú poskytovať know-how, poradenstvo, a ďalšie služby v oblasti použitia PPP modelov v každej zo zúčastnených krajín. Celý koncept projektu bude demonštrovaný pri realizácii 3 pilotných akcií (investičných zámerov na rozvoj širokopásmového internetu realizovaných na základe vytvorených PPP modelov) v tzv. testovacích oblastiach (Grécko, Rumunsko a Macedónsko).

Cieľovými skupinami projektu sú subjekty operujúce v oblasti rozvoja virtuálnej dostupnosti v odľahlých vidieckych oblastiach, menovite orgány regionálnej / miestnej administratívy, komerčné poskytovatelia internetu, atď. Tieto subjekty budú zahrnuté do projektu v rámci vzdelávacích, propagačných a ďalších aktivít. Subjekty verejnej správy budú motivované k zvýšeniu vedomostí v oblasti rozvoja širokopásmového internetu, použitie modelov PPP a procesu prípravy PPP konania.

Vyvinutie riešenia budú široko aplikovateľná a prenosná v rámci územia juhovýchodnej Európy pretože budú brať do úvahy skúsenosti a potreby z jednotlivých krajín. PPP modely vyvinuté v rámci projektu budú v súlade so stratégií Europe 2020 Initiative Digital Agenda zastrešujúca rozvoj v tejto oblasti.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Ako by mohli byť Slováci bohatší? Alternatívou sú Indexové fondy

08.12.2016 13:00

Skupina Across Private Investments (Across) si 9. januára 2017 pripomenie 15. výročie pôsobenia na slovenskom finančnom trhu. Špecializujeme sa na privátne investície. Pracovný tím tvoria skúsení inve ...

Tlačové správy

Nový monitor Philips s PowerSensorem nabízí ekologický výkon

08.12.2016 12:00

Společnost MMD představuje nový 24palcový LCD monitor, který zohledňuje zdraví uživatelů i naší planety. Přichází ve dvou variantách jako 240B7QPJEB a 240B7QPTEB a nabízí ekologické a uživatelsky přív ...

Tlačové správy

Nové domény si za lacnejšie kúpite aj v roku 2017

08.12.2016 11:15

Správca národnej domény .sk, spoločnosť SK-NIC, a. s., predlžuje platnosť akcií na podporu rastu počtu slovenských domén, ktorých už dnes máme na Slovensku viac ako 350-tisíc. Firmy aj jednotlivci bud ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá