10.1.2013 0 Comments

Program pay-per-use spoločnosti HP prináša operátorom nové obchodné príležitosti

Spoločnosť HP predstavila program HP FlexNetwork Utility Advantage, ktorý umožňuje poskytovateľom komunikačných služieb (communication service providers, CSP) ponúknuť ich zákazníkom sieťové riešenia s flexibilným modelom financovania pay-per-use - platby za použitie. HP tak prináša CSP nové obchodné príležitosti bez nutnosti počiatočných kapitálových investícií.

Organizácie utrácajú viac než 70 % ich IT rozpočtu na udržanie jestvujúcich technológií; na zavádzanie inovácií tak zostáva len necelých 30 %. Tento pomer môže brzdiť ich snahu o modernizáciu IT infraštruktúry - potrebujú investovať do zlepšenia siete, aby podporovala najnovšie cloudové technológie, mobilný prístup, flexibilné pripojenie externých zariadení (BYOD), či interaktívne multimediálne funkcie. Ide o inovácie, ktoré sú nevyhnutné pre ďalšie rozširovanie firemných aktivít.

Program HP FlexNetwork Utility Advantage umožňuje CSP v spolupráci so spoločnosťou HP osloviť firemných zákazníkov s ponukou modernizácie ich jestvujúcich sieťových technológií prostredníctvom ucelených riešení, ktoré zahŕňajú hardvérové i softvérové inovácie, bez počiatočných kapitálových investícií. Zákazníci následne môžu rýchlo a jednoducho uzavrieť s CSP zmluvu o dodávke sieťových technológií ako služby, okamžite dosiahnuť modernizáciu siete a platiť len za reálne využívanie zvolených sieťových technológií (pay-per-use).

„Naši zákazníci sa chcú venovať rozvoju firemných aktivít namiesto zdĺhavej správy siete pre prístup zamestnancov k aplikáciám, poskytujúcim VoIP či videokonferencie," povedal Oliver Spring, vedúci oddelenia správy a rozvoja produktov v spoločnosti Swisscom. „Vďaka programu FlexNetwork Utility Advantage spoločnosti HP môžeme vyplniť medzeru v našej ponuke siete ako služby a poskytnúť zákazníkom spoľahlivú sieťovú infraštruktúru, zabezpečujúcu posun od jednoduchej prevádzky k rozvoju a inováciám."

Nový program HP umožňuje CSP rýchle zlepšiť siete firemných zákazníkov a zaistiť 100 % funkcionalitu týchto sietí a čiastkových služieb aj do budúcnosti. Využíva riešenia, založené na otvorenej štandardizovanej sieťovej architektúre HP FlexNetwork, ktorá podporuje softvérovo definované siete (SDN). Firemní zákazníci môžu vďaka tomu vyťažiť maximum z výhod cloudu, mobilného prístupu a BYOD bez vysokých počiatočných nákladov a súčasne uvoľniť IT zdroje na rozvoj inovácií namiesto náročnej reaktívnej správy IT infraštruktúry.

„Cloudové technológie priniesli nové obchodné modely, postavené na platbe za použitie, namiesto kapitálových investícií pre široké spektrum podnikových aplikácií," povedal Petr Skořepa, riaditeľ divízie HP Networking pre Českú a Slovenskú republiku. „Program HP FlexNetwork Utility Advantage prináša výhody tohto modelu operátorom (CSP), ktorí tak môžu svojim zákazníkom uľahčiť rozvoj ich sietí a umožniť zamerať sa na inovácie a rast."

Zjednotenie drôtových a bezdrôtových sietí uľahčuje prácu používateľov
CSP, ktorí využívajú program HP FlexNetwork Utility Advantage, môžu svojim zákazníkom ponúknuť unifikované prostredie, umožňujúce jednotný drôtový a bezdrôtový prístup ku cloudovým službám či aplikáciám v rámci výhodného platobného modelu pay-per-use.

„Zaznamenali sme zvýšený záujem organizácií o bezdrôtový prístup ku cloudu s platobným modelom pay-per-use," povedal Tim Zimmerman, viceprezident spoločnosti Gartner. „Odporúčame organizáciám nasadiť zjednotené drôtové a bezdrôtové siete, ktorých správu dokáže zabezpečiť jediná riadiaca aplikácia; vďaka tomu budú môcť dodávať svojim zákazníkom vysoko konzistentné služby a pritom zjednodušiť prevádzku."

Dostupnosť
• Program HP FlexNetwork Utility Advantage je celosvetovo dostupný prostredníctvom autorizovaných CSP.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá