4.7.2014 0 Comments

Profesionálom v systéme WordPress môžete byť aj vy

WordPress je vnímaný ako jedno z najdostupnejších riešení pri túžbe po vlastnom webe. Prakticky ktokoľvek si vďaka nemu môže zostaviť internetovú stránku s profesionálnym vzhľadom a to bez znalosti programovania. Niet divu, že sa stal postupom času najpoužívanejším redakčným systémom na svete.

Hoci hlavnou devízou tohto CMS systému je jeho užívateľská prívetivosť, začiatky môžu byť pre úplných laikov neisté. V kníhkupectvách si môžete zakúpiť rôzne manuály a príručky. Avšak ruku na srdce a to najmä páni - kto z nás rád číta manuály? Najlepšie sa učí priamo od majstrov, ktorí nás svetom tvorby webu prevedú od A až po Z.

V systéme WordPress sa dajú vytvoriť aj také sofistikované veci ako napríklad e-shop, no nie každý však má takéto pokročilé požiadavky. V dnešnej dobe môžete navštíviť rôzne kurzy, ktoré sú prispôsobené vašim požiadavkám či zručnostiam. Pokojne ich pritom môžete navštíviť aj rad za radom.

Kurzy pre úplných začiatočníkov vás oboznámia so základnými informáciami o systéme WordPress či o zmysle, prečo sa preň vôbec rozhodnúť. Sami uvidíte ako jednoduchá je inštalácia a následné nastavenie témy - teda grafickej šablóny. Neskôr prejdete k podstatnejším krokom ako je vytvorenie štruktúry webu či vytvorenie a upravovanie podstránok a článkov. Dôležitou súčasťou systému sú aj moduly či widgety, ktoré na kurze nesmú chýbať. Záver začiatočníckych kurzov väčšinou patrí základom používania redakčného systému na administrátorskej úrovni.

Kurzy pre mierne pokročilých presne nadväzujú na začiatočnícke kurzy. Mali by ste zvládnuť správu používateľov a úpravu témy. Moduly a widgety poskytujú viacero pokročilejších nastavení, ktoré sa na kurze pokúsite odhaliť. Nastavenie jazyka prispieva k spohodlneniu užívateľského prostredia a preto je možné si nastaviť aj slovenčinu. V dnešnom virtuálnom svete sa už neobídete bez optimalizácie pre internetové vyhľadávače a preto sa v závere kurzu pre mierne pokročilých dozviete o základoch SEO pre WordPress.

Existujú však aj kurzy pre podnikavých ľudí, ktorí by si cez WordPress radi vytvorili už spomínaný eshop. Tie fungujú v systéme WordPress na základe modulu WooCommerce. Kurz vás oboznámi so spôsobom ako vytvoriť a upravovať produkty v eshope, alebo ako nastaviť spôsob doručenia a platobnej brány. Na záver už budete vedieť spravovať objednávky či inštalovať rozšírenie do modulu WooCommerce.

Ako vidíte, kurzy či školenia o systéme WordPress si môžete vybrať presne podľa vašich potrieb či nárokov. Vďaka ich nadväznosti ich môžete absolvovať pokojne aj všetky a rázom sa z vás stane skutočný WP majster.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá