23.3.2015 0 Comments

Prieskum Oxford Economics: Investície firiem do cloudu budú rásť

Cloud nie je v plienkach, ale rastie. Potvrdzujú to výsledky globálneho prieskumu, ktorý spoločnosť SAP vykonala v spolupráci s Oxford Economics. Cloudový biznis model už nie je ničím výnimočným - viac ako dve tretiny (69 percent) firiem očakávajú v najbližších troch rokoch mierne až nadpriemerné investície do cloudu.

Oxford Economics koncom roku 2014 oslovila 200 vrcholových predstaviteľov spoločností z celého sveta a porovnala výsledky s rovnakým prieskumom z roku 2012. Respondenti pracujú pre firmy so sídlom v 11 krajinách, a to vrátane Spojených štátov, Brazílie, Nemecka a Číny. Patria medzi nich členovia najužšieho vedenia, vedenia IT a prevádzkových oddelení v bankovníctve, finančných trhoch, v obchode, v spotrebiteľských tovaroch a v telekomunikáciách, ako aj šéfovia obchodných jednotiek.

Medzi kľúčové zistenia patria:

  • Cloudová stratégia je tu, plánujú sa investície: Takmer všetci respondenti (99 percent) tvrdia, že cloud computing je už dnes súčasťou ich firemnej stratégie. Viac ako dve tretiny (69 percent) firiem očakávajú v najbližších troch rokoch mierne alebo veľké investície do cloudu. Plánujú zrýchliť aj migráciu svojich core-biznis funkcií do cloudu. Takmer všetci respondenti tvrdia, že v priebehu troch rokov budú inovácie, výskum, vývoj a dodávateľský reťazec v cloude.
  • Cloud má transformatívny dopad: vo výskume v roku 2014 tretina (33 percent) respondentov povedala, že zavedenie cloudu má transformatívny dopad na výkonnosť ich biznisu. To znamená, že prijatie cloudu a zmeny, ktoré to prináša, sú pre firmy nevyhnutné. V mnohých odvetviach sa preto v najbližších mesiacoch a rokoch očakávajú väčšie investície.
  • Big Data rastú: Strategicky čoraz dôležitejšie je aj využívanie Big Data v reálnom čase. Až 59 percent respondentov hovorí, že využíva cloud na lepšiu správu a analýzu dát, kedykoľvek a odkiaľkoľvek. V porovnaní s rokom 2012 ide o nárast o 10 percentuálnych bodov.

„Cloud je omnoho viac ako len spôsob na zníženie celkových nákladov na vlastníctvo; je to platforma na podnikanie úplne novými spôsobmi," povedal Rob Glickman, viceprezident SAP Cloud a Line of Business Marketing. „Výsledky prieskumu tento trend len potvrdzujú. Tí, ktorí prešli na cloud na začiatku, už teraz vidia vysokú návratnosť investícií. Môžu byť spokojní, stratégia prechodu na cloud sa ukázala byť pre ich firmy extrémne prínosná."

Celú verziu prieskumu nájdete TU, infografiky sú v "The Cloud's Enduring Promise" a "The Cloud Grows Up".


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Unibail-Rodamco, Niantic a Pokémon vstúpili do partnerstva zameraného na mobilnú aplikáciu Pokémon Go

13.01.2017 08:30

Spoločnosť Unibail-Rodamco, ktorá je najväčšou obchodno-realitnou skupinou v Európe, uzatvára v spolupráci s nadnárodnou spoločnosťou The Pokémon Company International partnerstvo so softvérovým vývoj ...

Tlačové správy

Canon získava popredného výrobcu zdravotníckych zariadení Toshiba Medical Systems a vytvára z neho svoju dcérsku spoločnosť

13.01.2017 08:20

Spoločnosť Canon, líder v oblasti digitálneho spracovania obrazu, oznámila, že na základe kladného rozhodnutia regulačných orgánov jej predstavenstvo odsúhlasilo prevod akcií japonskej spoločnosti Tos ...

Tlačové správy

Viac ako 1,6 milióna ponúknutých miest – taký bol prvý rok BlaBlaCar na Slovensku a v Čechách

13.01.2017 08:18

Celosvetová platforma pre spolujazdu BlaBlaCar vstúpila na slovenský a český trh pred rokom. Za ten čas stihli vodiči ponúknuť na spolujazdu 1 682 217 miest. Prebrázdili dokopy trasu dlhú takmer 136 m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá