23.3.2015 0 Comments

Prieskum Oxford Economics: Investície firiem do cloudu budú rásť

Cloud nie je v plienkach, ale rastie. Potvrdzujú to výsledky globálneho prieskumu, ktorý spoločnosť SAP vykonala v spolupráci s Oxford Economics. Cloudový biznis model už nie je ničím výnimočným - viac ako dve tretiny (69 percent) firiem očakávajú v najbližších troch rokoch mierne až nadpriemerné investície do cloudu.

Oxford Economics koncom roku 2014 oslovila 200 vrcholových predstaviteľov spoločností z celého sveta a porovnala výsledky s rovnakým prieskumom z roku 2012. Respondenti pracujú pre firmy so sídlom v 11 krajinách, a to vrátane Spojených štátov, Brazílie, Nemecka a Číny. Patria medzi nich členovia najužšieho vedenia, vedenia IT a prevádzkových oddelení v bankovníctve, finančných trhoch, v obchode, v spotrebiteľských tovaroch a v telekomunikáciách, ako aj šéfovia obchodných jednotiek.

Medzi kľúčové zistenia patria:

  • Cloudová stratégia je tu, plánujú sa investície: Takmer všetci respondenti (99 percent) tvrdia, že cloud computing je už dnes súčasťou ich firemnej stratégie. Viac ako dve tretiny (69 percent) firiem očakávajú v najbližších troch rokoch mierne alebo veľké investície do cloudu. Plánujú zrýchliť aj migráciu svojich core-biznis funkcií do cloudu. Takmer všetci respondenti tvrdia, že v priebehu troch rokov budú inovácie, výskum, vývoj a dodávateľský reťazec v cloude.
  • Cloud má transformatívny dopad: vo výskume v roku 2014 tretina (33 percent) respondentov povedala, že zavedenie cloudu má transformatívny dopad na výkonnosť ich biznisu. To znamená, že prijatie cloudu a zmeny, ktoré to prináša, sú pre firmy nevyhnutné. V mnohých odvetviach sa preto v najbližších mesiacoch a rokoch očakávajú väčšie investície.
  • Big Data rastú: Strategicky čoraz dôležitejšie je aj využívanie Big Data v reálnom čase. Až 59 percent respondentov hovorí, že využíva cloud na lepšiu správu a analýzu dát, kedykoľvek a odkiaľkoľvek. V porovnaní s rokom 2012 ide o nárast o 10 percentuálnych bodov.

„Cloud je omnoho viac ako len spôsob na zníženie celkových nákladov na vlastníctvo; je to platforma na podnikanie úplne novými spôsobmi," povedal Rob Glickman, viceprezident SAP Cloud a Line of Business Marketing. „Výsledky prieskumu tento trend len potvrdzujú. Tí, ktorí prešli na cloud na začiatku, už teraz vidia vysokú návratnosť investícií. Môžu byť spokojní, stratégia prechodu na cloud sa ukázala byť pre ich firmy extrémne prínosná."

Celú verziu prieskumu nájdete TU, infografiky sú v "The Cloud's Enduring Promise" a "The Cloud Grows Up".


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Kampaň k elektronickým schránkam už začala

27.10.2016 11:00

Viac ako 160 oslovených združení a stavovských organizácií či nový dočasný web. Aj takto odštartovala avizovaná informačná kampaň k úradným elektronickým schránkam. List so žiadosťou o spoluprácu pri ...

Tlačové správy

Do Microsoftu nastúpil Ivo Kramoliš, bude mať na starosti digitálnu transformáciu v oblasti služieb

27.10.2016 10:20

Od 1. októbra 2016 vedie Ivo Kramoliš divíziu Služieb v spoločnosti Microsoft Česká republika a Slovensko. V tejto roli zodpovedá za digitálnu transformáciu v oblasti služieb pre veľké spoločnosti a š ...

Tlačové správy

Samsung vydá aktualizáciu softvéru smartfónov Galaxy Note7

27.10.2016 10:10

Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila, že vydá novú aktualizáciu softvéru vzťahujúcu sa na nabíjanie batérií zariadení Galaxy Note7, ktorá obmedzí jej nabitie na 60 %. Aktualizácia softvéru je ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá