28.1.2014 0 Comments

Prieskum GFI Software: 81 % zamestnancov v SMB firmách je spokojných so svojou prácou

Spoločnosť GFI Software, popredný poskytovateľ infraštruktúry pre malé a stredne veľké podniky (SMB), uskutočnila globálnu štúdiu vykresľujúcu profil bežného zamestnanca malej a stredne veľkej spoločnosti (SMB) s ohľadom na aspekty ovplyvňujúce jeho prácu. Podľa tohto prieskumu je väčšina pracovníkov v SMB firmách (81 %) spokojná so svojou prácou, má dôveru v technológie používané v rámci zamestnania a stále viac využíva mobilné zariadenia na pracovné účely.

Účastníkmi štúdie boli respondenti, ktorí pracujú na plný úväzok v spoločnostiach s 2 - 99 zamestnancami a používajú v práci stolné či prenosné počítače. Štúdia priniesla zaujímavé fakty o ich prístupe k práci, k využívaniu technológií a zistila aj ich pohľad na technológie v rámci pracovného prostredia.

Podľa väčšiny pracovníkov zlepšili mobilné technológie ich pracovný život, pretože umožňujú pracovať odkiaľkoľvek. Na druhej strane však majú obavy o svoje súkromie a bezpečnosť dát: 6 z 10 respondentov by najradšej odstránilo svoje osobné informácie z internetu a 87 % pracovníkov sa necíti úplne bezpečne a obáva sa krádeže identity či podobného incidentu.

K ďalším kľúčovým zisteniam patrí:

  • 33 % respondentov uviedlo, že počas svojej práce využíva sociálne siete na súkromné účely; 18 % pracovníkov priznáva, že to znižuje ich produktivitu.
  • Takmer všetci respondenti so služobným telefónom či iným mobilným zariadením uviedli, že ich využívajú aj na súkromné účely; 22 % často, 38 % niekedy a 30 % zriedkakedy.
  • 37 % zamestnancov SMB spoločností uviedlo, že využívajú Facebook aspoň raz denne.
  • 43 % zamestnancov sa pripája do podnikovej siete na diaľku s využitím mobilného zariadenia.
  • 7 % pracovníkov priznáva, že už niekedy stratili mobilné zariadenie, ktoré obsahovalo podnikové dáta.
  • Iba 36 % respondentov uviedlo, že ich zamestnávateľ nejakým spôsobom blokuje prístup k určitým webovým stránkam na pracovných počítačoch.

„Spokojnosť zamestnancov a priaznivá pracovná atmosféra je v SMB spoločnostiach dôležitým faktorom úspechu a s tým súvisí aj voľba vyváženej bezpečnostnej politiky," povedal Martin Říha, riaditeľ pre stratégiu spoločnosti GFI Česká republika a Slovensko. „Nie je účelom zakázať zamestnancom akékoľvek súkromné aktivity na internete, na druhej strane však musí byť zaistená dostatočná ochrana podnikových dát a produktivita práce. Preto SMB firmy volia nástroje typu GFI WebMonitor, či jeho cloudovú verziu GFI Web Protection, ktoré umožňujú zaviesť optimálny kompromis medzi dostatočnou bezpečnosťou dát, vysokou produktivitou práce a súkromnými potrebami zamestnancov."

Viac o GFI WebMonitor nájdete na http://www.gfi.cz/webmon/


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: NETGEAR predstavil najrýchlejší Wifi router R9000

21.10.2016 10:10

Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy i poskytovatele služeb, představuje Nighthawk X10 (R9000), první a nejrychlejš ...

Tlačové správy

Microsoft podporuje Europe Code Week a učí deti programovať

21.10.2016 10:00

Jednou z najdôležitejších výziev pracovného trhu Európskej únie bude riešenie priepasti medzi ponukami práce v odbore moderných technológií a digitálnymi zručnosťami mladých ľudí. Pracovný trh Únie to ...

Tlačové správy

Facebook denne priláka viac ako milardu používateľov. Sociálne siete ale prinášajú riziká

21.10.2016 09:40

Obľuba sociálnych sietí stále rastie. Podľa výskumu spoločnosti PewResearch Center využíva sociálne médiá 90 % ľudí vo veku od 18 do 29 rokov, výrazný nárast pozorujeme aj u starších užívateľov. Na so ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá