5.10.2012 0 Comments

Prieskum: zvýšenie náročnosti v dátových centrách v dôsledku mobilného computingu, virtualizácii a cloudu

Symantec Corp. oznámil, že 79% organizácií uvádza nárast zložitosti v dátových centrách. Prieskum, ktorý bol vykonaný vnútri najprogresívnejších organizácií, ktoré sa v súčasnej dobe stretávajú s transformáciou dátových centier uvádza, že základný problém, ktorý zvyšuje náročnosť a komplikovanosť v dátových centrách ovplyvňuje ich podnikanie a všetka IT iniciatíva sa sústredí na zmiernenie tohto problému. Príčina zvyšovanie náročnosti v dátových centrách sa skladá z niekoľkých rôznych faktorov, preto sa väčšina respondentov stotožňuje s nutnosťou zavedenia stratégie riadenia IT. Štúdia Data center zdôrazňuje nutnosť vykonať kroky k pokročilému riadenie zdrojov organizácie s neobmedzeným nárastom informácií o kontrole a operatívnych nákladoch.

„Dnešné podnikania generuje oveľa viac informácií a predstavuje nové technológie v dátových centrách. Tieto zmeny môžu buď priniesť čerstvý vietor do podnikania a zvýšiť tak rast firmy, alebo hodiť kotvu a stiahnuť je späť ", hovorí Brian Dye, viceprezident Information Intelligence Group, Symantec Corp "Rozdiel je závislý na organizáciách, ako ktoré dokážu včas pochopiť problémy a výzvy a nasadiť kontrolné mechanizmy, ako je stratégia riadenia IT tak, aby mali k dispozícii príslušné informácie a mohli s nimi pracovať."

Všadeprítomná zložitosť dátových centier

Organizácie všetkých veľkostí, oblastí priemyslu i rôznych regiónov uvádzajú nárast zložitosti v dátových centrách. Podľa výsledkov prieskumu má táto náročnosť vplyv na všetky oblasti computingu, najmä na bezpečnosť a infraštruktúru, rovnako tak aj na oblasť obnovy dát. Respondenti zaradili zložitosť nad všetky oblasti celkom rovnomerne (6.6 - 10), s dôrazom na problém bezpečnosti (7.1).

Vplyvy zložitosti dátových centier sú rôzne a nákladné

Zložitosť dátového centra ovplyvňujú rôzne faktory. 65% respondentov uvádza vzrastajúci počet "business critical" aplikácií. Ďalšími kľúčovými faktormi ovplyvňujúcimi zložitosť je nárast mobilného computingu (uvádza 44% respondentov), virtualizácie serverov (43%) a verejný cloud (41% respondentov).

Štúdia odhalila, že vzrastajúca zložitosť dátových centier má vplyv na rast nákladov (uvádza to takmer 50% respondentov). Ďalšími vplyvmi sú znižujúca sa rýchlosť (39%), dlhšia doba trvania migrácie storage (39%), bezpečnostné poruchy (35%) a odstávky (35%).

IT kroky na zmiernenie zložitosti

Štúdia uvádza, že organizácie zavádzajú rôzne opatrenia na zníženie zložitosti, vrátane školenia, štandardizácie, centralizácia, virtualizácie a zvýšenia rozpočtov. 63% respondentov potvrdzuje navýšenie rozpočtu ako extrémne dôležité. Napriek tomu ako najväčšiu iniciatívu podnikov podčiarkujú zavedenie riadenia IT, ktoré pomôže organizácii proaktívne klasifikovať, uchovať a odhaliť informácie, ako obmedziť náklady, riziká a zaviesť retenčné politiky a procesy obnovy. Deväťdesiat percent organizácií buďto o zavedení programu riadenia IT diskutuje alebo už aktuálne implementuje.

Organizácie sledujú zavedením riadenia IT rôzne ciele, 75% respondentov uvádza zaistenie bezpečnosti, 70% vyhľadanie správnych informácií v správnom čase, úsporu nákladov a úložísk uvádza 68%, obmedzenie rizík 65% a prechod do cloudu 59% respondentov.

Odporúčanie

Štúdia prináša aj niekoľko odporúčaní, ako IT môže zmierniť náročnosť a zložitosť dátového centra, okrem iného zavedením IT governance, vymedzenia duplicitných údajov alebo využitím Appliance pre zjednodušenie zálohovania a obnovy na fyzických i virtuálnych strojoch.

Štúdia Symantecu k dátového centrám bola vykonaná spoločnosťou ReRez Research v marci 2012. Zúčastnilo sa jej 2453 respondentov z radov IT profesionálov a organizácií z 34 krajín. Respondentmi boli IT pracovníci z vyššieho manažmentu zameraní na operatívu, plánovanie a riadenie IT.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá