Image
1.4.2014 0 Comments

Prieskum: Poskytovatelia komunikačných služieb nedokážu zaistiť spokojnosť svojich zákazníkov

mobil-telefonovanie.jpg Zákazníci dnes napospol necítia k poskytovateľom telekomunikačných služieb lojalitu. V ich prístupe hrá hlavnú rolu pohodlnosť až apatia, nie vernosť značke. Výsledky prieskumu Communications Customer Satisfaction Survey (Prieskum spokojnosti zákazníkov komunikačných služieb) spoločnosti Oracle ukazujú, že ľudia majú pocit, že k dispozícii nie sú lepšie alternatívy. Svoju zákaznícku skúsenosť (CX, customer experience) s telekomunikačnými operátormi hodnotia prevažne ako slabú.

Zákazníci majú pocit, že konkurenční poskytovatelia telekomunikačných služieb neponúknu lepšie služby, eventuálne si nie sú vedomí, že by existovali lepšie ponuky. Domnievajú sa, že všetci operátori fungujú viac-menej rovnako - tento názor aspoň v prieskume vyjadrilo 39 % respondentov.

Zo štúdie vyplýva, že poskytovatelia komunikačných služieb, ktorí chcú prilákať nových zákazníkov a udržať si tých súčasných, musia zlomiť apatiu používateľov. Operátori, ktorým sa podarí osloviť nespokojných zákazníkov konkurencie, môžu výrazne zvýšiť podiel na trhu. Poskytovatelia služieb však na to musia ponúknuť lepšiu zákaznícku skúsenosť a spoľahlivo sa odlíšiť od konkurencie.

Telekomunikačný trh dnes prechádza rýchlym vývojom. Po celom svete nastupujú nové technológie, najmä siete 4G a LTE. Ľudia používajú na dátovú komunikáciu stále širšiu škálu rôznych zariadení. Poskytovatelia musia preto prehodnotiť svoju stratégiu zákazníckych služieb a zaistiť, aby zodpovedala súčasným požiadavkám používateľov a ich novému „digitálnemu" životnému štýlu.

Na prieskume Communications Customer Satisfaction Survey spolupracovala spoločnosť Oracle s nezávislou výskumnou firmou Coleman Parkes. Prieskum bol vykonaný celosvetovo a zúčastnilo sa v ňom 4000 respondentov - používateľov mobilných služieb, pevných liniek, širokopásmového internetu aj predplatených televíznych služieb.

Z prieskumu o. i. vyplynulo:

  • Iba menej než desatina respondentov (9 %) zostáva u svojho operátora, pretože je spokojná s jeho službami.
  • 16 % účastníkov štúdie by operátora zmenilo, ale u súčasného poskytovateľa sú viazaní dlhodobou zmluvou.
  • Zlepšenie služieb zákazníkom by znížilo ich odchod ku konkurencii o 18 %.


Mohlo by Vás zaujímať

Prieskumy trhu

Hybridné zariadenia predstavujú nový štandard. Čaká nás budúcnosť bez notebookov?

12.09.2016 00:22

Vo svete, kde každý rok stále rýchlejšie vznikajú nové technológie, je zaujímavé čítať o tom, ktoré technológie sú údajne na zostupe. Minulý mesiac napríklad ukázala štúdia spoločnosti comScore, že su ...

Prieskumy trhu 2

Vo Švédsku končí na skládkach len 1 % komunálneho odpadu

12.09.2016 00:10

Švédsko je lídrom v ochrane životného prostredia. Svedčí o tom okrem iného  aj projekt elektrických ciest, určených pre vozidlá, ktoré sú priťažké na to, aby boli poháňané iba elektrinou. Prvý dvojkil ...

Prieskumy trhu

PRIESKUM: Bankovú mobilnú aplikáciu využíva týždenne 22 % Slovákov

31.08.2016 00:07

Raz za týždeň využíva mobilnú aplikáciu svojej banky 22 % Slovákov. Takmer každý deň aplikáciu využije 14 % oslovených respondentov. V ČR je situácia obdobná, keď v oboch prípadoch sú výsledky len o p ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá