Image
21.1.2015 0 Comments

Prieskum: Budúcnosťou cloud computingu sú hybridné cloudy

c_image_cloud_emeaprivatecloudidgstudy_samuelhall_2.png Ako bude vyzerať svet cloudových technológií v roku 2017? Podľa nového prieskumu mu bude dominovať poskytovanie databázy a platformy ako služby a na týchto technológiách budú postavené hybridné architektúry.

Štúdia vykonaná divíziou Connect spoločnosti IDG takisto ukazuje, že súkromný (privátny) cloud sa už dočkal plošného prijatia a stal sa štandardnou technológiou, ktorú nasadili už takmer dve tretiny (60 %) väčších podnikov. Okrem tradičných prekážok pri nasadzovaní súkromných cloudov, ako sú napr. otázky bezpečnosti, spomínajú odborníci v prieskume ďalšie obavy, ako je štandardizácia IT a problémy integrácie cloudových riešení s existujúcimi aplikáciami. Skúsenosti z implementácií súkromných cloudov vysvetľujú, prečo podniky pri ďalšom nasadzovaní cloudových technológií považujú za prioritu hybridné cloudy.

Hlavné závery štúdie

  • 36 % organizácií uvádza ako ďalší krok v nasadzovaní cloud computingu hybridný cloud, 32 % súkromný a 17 % verejný.
  • 60 % podnikov už čiastočne alebo plne implementovalo technológie súkromného cloudu. Toto číslo by do roku 2017 mohlo vzrásť asi na 82 %.
  • Nasadzovanie súkromných cloudov stále sprevádzajú významné prekážky: predovšetkým obavy o bezpečnosť dát (uvádza 55 % respondentov), problémy integrácie s existujúcimi aplikáciami (47 %), potrebné technické znalosti (45 %) a cena hardvéru (44 %).
  • Pri nasadzovaní súkromných cloudov získali organizácie mnoho skúseností. Na úspešnú implementáciu súkromného cloudu považuje 34 % respondentov za najdôležitejšie efektívne a účinné riadenie, 27 % štandardizáciu IT, 25 % podporu kľúčových ľudí s rozhodovacími právomocami pre príslušný projekt a 17 % zaistenie silného riadenia v čase, keď firemné IT prechádza rozsiahlymi zmenami.
  • V prostredí súkromných cloudov sa ako najdôležitejšia technológia „poskytovania rôznych úrovní IT ako služby" vníma SaaS (Software-as-a-Service, 68 %), DbaaS (Database-as-a-Service, 61 %) a PaaS (Platform-as-a-Service, 57 %). V nasledujúcich dvoch rokoch sa však relatívny význam týchto prístupov zrejme zmení. Najdôležitejšie bude v rámci súkromných cloudov poskytovať ako službu databázy (29 %), nasledovať budú platformy (26 %) a softvér (23 %).


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

ASUS? ACER? HP? DELL? APPLE? LENOVO? SONY? SAMSUNG? Poznáme výsledky súťaže NOTEBOOK ROKA

09.12.2016 00:13

„Karty“ sú rozdané, ocenenia odovzdané, poznáme názvy nositeľov TOP TITULOV. V tomto roku hlasovalo až 22 557 ľudí. Hlasy dokonca prichádzali aj po ukončení hlasovania, tie sme však do konečných vý ...

Biznis

Šiesty ročník STARTUP AWARDS pozná víťazov a obsahom aj návštevnosťou prekonal všetky predchádzajúce

06.12.2016 00:15

Tohtoročné Startup Awards, ktoré sa konali v piatok 2. decembra v bratislavskom Istropolise, už majú svojich víťazov. V súťaži vyberala zahraničná odborná porota spomedzi dvanástich nápadov celkom v š ...

Biznis

Amazon bude prevážať dáta v kamiónoch. Chce tak ušetriť čas

05.12.2016 10:02

Na svojej používateľskej konferencii re:Invent predstavil Amazon nový spôsob, ako môžu zákazníci presúvať veľké objemy dát do jeho cloudovej služby Amazon Web Services (AWS). Pre veľké firmy, ktoré c ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá