Image
21.1.2015 0 Comments

Prieskum: Budúcnosťou cloud computingu sú hybridné cloudy

c_image_cloud_emeaprivatecloudidgstudy_samuelhall_2.png Ako bude vyzerať svet cloudových technológií v roku 2017? Podľa nového prieskumu mu bude dominovať poskytovanie databázy a platformy ako služby a na týchto technológiách budú postavené hybridné architektúry.

Štúdia vykonaná divíziou Connect spoločnosti IDG takisto ukazuje, že súkromný (privátny) cloud sa už dočkal plošného prijatia a stal sa štandardnou technológiou, ktorú nasadili už takmer dve tretiny (60 %) väčších podnikov. Okrem tradičných prekážok pri nasadzovaní súkromných cloudov, ako sú napr. otázky bezpečnosti, spomínajú odborníci v prieskume ďalšie obavy, ako je štandardizácia IT a problémy integrácie cloudových riešení s existujúcimi aplikáciami. Skúsenosti z implementácií súkromných cloudov vysvetľujú, prečo podniky pri ďalšom nasadzovaní cloudových technológií považujú za prioritu hybridné cloudy.

Hlavné závery štúdie

  • 36 % organizácií uvádza ako ďalší krok v nasadzovaní cloud computingu hybridný cloud, 32 % súkromný a 17 % verejný.
  • 60 % podnikov už čiastočne alebo plne implementovalo technológie súkromného cloudu. Toto číslo by do roku 2017 mohlo vzrásť asi na 82 %.
  • Nasadzovanie súkromných cloudov stále sprevádzajú významné prekážky: predovšetkým obavy o bezpečnosť dát (uvádza 55 % respondentov), problémy integrácie s existujúcimi aplikáciami (47 %), potrebné technické znalosti (45 %) a cena hardvéru (44 %).
  • Pri nasadzovaní súkromných cloudov získali organizácie mnoho skúseností. Na úspešnú implementáciu súkromného cloudu považuje 34 % respondentov za najdôležitejšie efektívne a účinné riadenie, 27 % štandardizáciu IT, 25 % podporu kľúčových ľudí s rozhodovacími právomocami pre príslušný projekt a 17 % zaistenie silného riadenia v čase, keď firemné IT prechádza rozsiahlymi zmenami.
  • V prostredí súkromných cloudov sa ako najdôležitejšia technológia „poskytovania rôznych úrovní IT ako služby" vníma SaaS (Software-as-a-Service, 68 %), DbaaS (Database-as-a-Service, 61 %) a PaaS (Platform-as-a-Service, 57 %). V nasledujúcich dvoch rokoch sa však relatívny význam týchto prístupov zrejme zmení. Najdôležitejšie bude v rámci súkromných cloudov poskytovať ako službu databázy (29 %), nasledovať budú platformy (26 %) a softvér (23 %).


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Pozrite si fotografie z IT GALA

22.10.2016 00:20

Pozrite si ako vyzeralo prestížne výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT GALA 2016. O príjemné prostredie, zábavu, zaujímavých ľudí z IT komunity a skvelé ...

Biznis

Orientácia Microsoftu na cloud sa vyplatila, akcie sú na rekordnom maxime

22.10.2016 00:05

Softvérová spoločnosť Microsoft reportovala po ukončení oficiálnych obchodných hodín na americkej burze svoje hospodárske výsledky za prvý fiškálny štvrťrok 2017, ktorý skončil 30. septembra tohto rok ...

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá