10.9.2012 0 Comments

Priemerne vlastníme tri vernostné karty

Predajne a obchodné siete lákajú do svojich predajní zákazníkov budovaním rôznych lojalitných programov. Medzi obľúbené a často využívané formy takýchto programov patria predovšetkým vernostné karty, ktoré v súčasnosti vlastní až 83% slovenskej populácie. Vernostné karty pritom vlastnia hlavne ženy a obyvatelia Bratislavského kraja.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra TNS Slovakia v júli tohto roku na reprezentatívnej vzorke 500 respondentov.

V priemere vlastnia Slováci 3 vernostné karty. Medzi najvyužívanejšie vernostné karty patria karty obchodných reťazcov, v ktorých ľudia najčastejšie nakupujú. Približne tri štvrtiny (72%) všetkých vlastníkov vernostných kariet využíva kartu Club Card obchodného reťazca Tesco. S výrazným rozdielom nasleduje využívanie ostatných lojalitných kariet. Štvrtina (26%) opýtaných používa kartu Coop Jednota a pätina (21%) Billa kartu. Medzi ďalšie často využívané karty patria aj DM karta (16%), vernostné karty lekární (12%), Shell (8%), Dráčik, Dr. Max (obe po 6%) a Orange (5%).

Zaujímavým, ale nie prekvapivým zistením je aj to, že kartu predajne Dráčik alebo vernostné karty lekární vlastnia predovšetkým ľudia vo veku 30-39 rokov. Ženy vlastnia hlavne kartu Drogerie DM Markt a muži čerpacej stanice Shell. Kartu obchodného reťazca Coop Jednota vlastnia hlavne starší ľudia (viac ako 50 roční), obyvatelia Trnavského a Nitrianskeho kraja.

Takmer všetci tí, ktorí vernostné karty využívajú, zhodne tvrdia, že sa ich určite vyplatí využívať (86%) a že ich aj aktívne využívajú (86%). Väčšina vlastníkov vernostných kariet (87%) nosí karty, ktoré používa, vždy pri sebe. V predajniach tieto karty predkladá automaticky a nečaká na vyzvanie predavačky k predloženiu karty 81% vlastníkov týchto kariet.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

ITAPA 2016: Make IT Easy – Príde Pellegrini, Mikloš z Ukrajiny, aj vynálezca patentov Cullis z Kanady

27.10.2016 00:07

Desiatky inšpiratívnych domácich aj zahraničných spíkrov a stovky lídrov a manažérov z verejnej správy, IT sektora, akademickej obce a NGO sa 14.-15. novembra stretnú na kongrese ITAPA v Bratislave, a ...

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá