Image
15.7.2016 1 Comments

Prichádza éra gamifikácie firemných analýz

Spoločnosť Qlik predstavuje riešenie Qlik Sense Enterprise 3.0. Ide o najnovšiu verziu prelomovej platformy, ktorá podľa analytikov mení pravidlá prístupu k business intelligence (BI) a analytike. Novinka dorazí na trh v júni tohto roka a nájdete ju v portfóliu najskúsenejšieho dodávateľa Qlik technológií v regióne, slovenskej poradensko-implementačnej firmy EMARK.

Qlik Sense Enterprise je samoobslužný nástroj na vizualizáciu dát a reporting, určený firmám bez ohľadu na veľkosť či oblasť podnikania. „Riešenie je postavené na plne integrovanej a intuitívnej visual analytics platforme, superrýchlej in-memory technológií, ako aj na asociatívnom vyhľadávacom engine, ktorý Qlik zdokonaľuje už dve desiatky rokov. Práve tieto prednosti robia z Qlik Sense vlajkovú loď súčasného BI,“ upozorňuje Ondrej Javorka, partner v spoločnosti EMARK. Potvrdzuje to aj analytická spoločnosť Gartner, ktorá Qlik pravidelne označuje za jedného z lídrov moderného BI.

Inovatívny nástroj našiel vďaka EMARKu svoje využitie v rôznych segmentoch ako retail, poisťovníctvo či výroba. Qlik Sense v našich končinách využívajú napríklad Martinus, Union, Metlife, Deutsche Leasing, BKS Leasing, ale aj výrobné spoločnosti ako Foxconn CZ, Chemosvit Folie, Faurecia Slovakia.

Hitom je samoobslužnosť

Podobne ako predchádzajúce verzie, aj tá najnovšia stavia na samoobslužnosti, ako aj na užívateľsky príjemnom a jednoduchom prostredí. „Poradí si s ním ktokoľvek, aj minimálne technicky zdatný človek. Dá sa povedať, že užívateľská náročnosť Qlik Sense sa pohybuje niekde medzi Googlom a Excelom,“ približuje Ondrej Javorka. Príprava analýzy tak trvá len zopár sekúnd a nevyžaduje žiadne školenie.

Oproti predchádzajúce verzii však Qlik Sense 3.0 prináša ešte bohatšie a prehľadnejšie vizualizácie a lepšie možnosti prípravy dát, ako aj širokú paletu nových funkcionalít. Užívatelia sa môžu tešiť na inovované vizuálne vyhľadávanie, pokročilý storytelling, dodatočnú jazykovú podporu, time aware grafy, či nové widgety. Qlik Sense 3.0 ponúka aj nové možnosti v oblasti generovania on-demand aplikácií, automatické geo-kódovanie, vynovený developerský hub a samozrejme pokročilú prípravu vizuálnych dát.

Gamifikácia BI

Jednoduché ovládanie Qlik Sense sa v novej verzii dočká ešte výraznejšieho odľahčenia práce s aplikáciou. Vývojári Qliku totiž urobili veľký krok vpred v oblasti práce s dátami bez potreby komplexného skriptovania. „Drag-and-drop systém pri tvorbe dátových modelov je v novej verzii tak prepracovaný, že užívateľom prinesie doslova pôžitok,“ tvrdí Ondrej Javorka. Klikaním užívateľ vytvára a upravuje ľubovoľné pohľady, pričom aplikácia mu sama ponúkne nové možnosti. To, čo ešte nedávno bola parketa IT špecialistov dnes zvládne každý a v horizonte sekúnd či minút. „Pokojne môžeme povedať, že prichádza éra „gamifikácie“ firemnej analytiky,“ dodáva Ondrej Javorka.

POZOR!! Všetko o riešení Qlik Sense 3.0 sa dozviete na špeciálnom webinári, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 21. júla. Účasť je bezplatná a registrovať sa môžete TU.

ĎALŠIE VÝHODY QLIK SENSE 3.0

 • Inovovaný storytelling – pomáha udržovať prehľad prezentovaním dát v kontexte ďalších súvislostí. Užívatelia sa tak nestratia v mori neštruktúrovaných informácií v Exceli či PowerPointe, pretože Qlik Sense ich zobrazí v prehľadnej a atraktívnej forme. Vďaka tomu má manažér či analytik okamžitý pohľad napríklad na produktivitu či finančnú kondíciu firmy a s tým súvisiace trendy.
 • Inteligentné vyhľadávanie – dokonalejší vyhľadávací engine umožní analýzy aj naprieč grafmi či ľubovoľnými dátami a prinesie nové, nevídané pohľady. Užívateľom uľahčí tvorbu aplikácií vrátane „time aware“ grafov, automatickej detekcie geografických dát, prinesie aj bohatšiu farebnú paletu na odlišovanie dát.
 • Širšie vývojárske možnosti – S novým developerským hubom môžu vývojári naplno využívať potenciál Qlik Analytics Platform pre webové mashupy, aplikácie na mieru, či rôzne rozšírenia a widgety, ktoré zjednodušia dizajn objektov v aplikáciách.
 • Nové API – Pribudli dokonalejšie rozhrania, ktoré zefektívnia a skvalitnia integráciu nových aplikácií. Novinkou je aj vizualizačné rozhranie pre programovanie analytických funkcií, ako aj vývojársky plugin integrovaný do Visual Studio.
 • Rozšírenia v Qlik Management Console poskytnú nové konfiguračné možnosti obsahu a zdrojov, čo urýchli implementácie a povzbudí správne používanie aplikácií, objektov či dát.
 • Nové kolaboratívne funkcie – práca v tímoch bude efektívnejšia, okrem iného najnovšia verzia prináša možnosť dáta publikovať aj priamo v nástrojoch MS Office či v PDF formáte.
 • Prepojenie s Qlik NPrinting – novinkou je aj podpora reportingového nástroja Qlik NPrinting, ktorý bol doteraz schopný pracovať len s QlikView. Spojenie umožní dokonalejšie využívať modernú BI architektúru, výsledkom budú ešte kvalitnejšie a interaktívnejšie reporty.
 • Konektivita na webovské dátové zdroje a cloud – Qlik Sense 3.0 ponúka širšie možnosti konektivity s dátovými zdrojmi na webe, vrátane Facebooku, Twitteru, Google, či cloudových aplikácií ako napríklad Microsoft Dynamics CRM či SugarCRM.
 • Qlik DataMarket narastie – okrem iného bude táto unikátna knižnica voľných a spoplatnených externých dát zahŕňať napríklad aj podrobnejšie burzové informácie, kurzy, predpovede počasia, demografické či socio-ekonomické dáta, cenové sadzby a podobne.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Aktivovaný elektronický občiansky preukaz má len 44 % štatutárov

16.01.2017 16:19

Elektronický občiansky preukaz s aktivovaným bezpečnostným osobným kódom (BOK) má iba 44 percent právnických osôb. Upozornil na to v pondelok tlačový odbor Kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Od j ...

Tlačové správy

VEDA: Vedci chcú zlepšiť postavenie spoločenských a humanitných vied

16.01.2017 16:17

Spoločenskí a humanitní vedci na Slovensku sú pripravení čeliť výzvam našej doby, jej myšlienkovému a hodnotovému chaosu a skepse. Vyplýva to z Memoranda spoločenských a humanitných vedcov, ktoré na d ...

Tlačové správy

Digitálna mobilná komunikácia na Slovensku oslavuje 20 rokov

16.01.2017 10:25

Už 20 rokov je mobilná komunikácia vďaka digitálnej technológii GSM dostupná pre všetkých Slovákov. Presne 15. januára 1997 spoločnosť Globtel GSM, v súčasnosti Orange, spustil prevádzku prvej digitál ...

1 Comments

 1. ach boze reakcia na: Prichádza éra gamifikácie firemných analýz
  17.7.2016 21:07
  Jezis maria, zasa clanok a klikvju a emarku. Toto sa uz stava pravidlom, ze pisi revju je hlasnou trubou tejto firmy. Preco to neoznacite ako platenu reklamu?
  Reagovať

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá