8.3.2013 0 Comments

Pri nákupe na internete preferujú Slováci dobierku

Ženy veria bankovému prevodu, muži si idú po tovar osobne.

Dobierka ostáva i naďalej najčastejším spôsobom platby za tovar nakúpený na internete. Skúsenosti s ňou má až 83 % Slovákov nakupujúcich na internete. Na druhej priečke sa umiestnil internet banking so 43 % a na tretej platba kartou, ktorú používa 28 % ľudí nakupujúcich online.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke približne 2 200 respondentov používajúcich internet urobil v spolupráci s výskumnou agentúrou NMS Market Research nezávislý internetový portál Heureka.sk, ktorý porovnáva slovenské e-shopy, ich tovary a ceny.

„Vysoká popularita dobierky prezrádza, že ľudia majú obavy platiť za tovar vopred. Dôveryhodnosť internetových obchodov si však môžu ľahko overiť napríklad čítaním recenzií iných spotrebiteľov. Dobrý e-shop je navyše väčšinou aj držiteľom certifikátu Overené zákazníkmi," hovorí projektový manažér Heureka.sk Kamil Demuth.

Platbu v sídle obchodu využíva 17 % ľudí nakupujúcich online. Skúsenosť s ňou má až 20 % mužov, ale len 11 % opýtaných žien. Podľa psychológa Andreja Kuruca, odborníka na rodovú problematiku, majú ženy aj ešte stále viac úloh spojených so starostlivosťou o domácnosť a deti, a teda menej času a mobilných prostriedkov cestovať do výdajní e-shopov, ktoré sú často mimo centier miest. Preto im platby z domu pomáhajú zosúladiť pracovný a rodinný život.

Rastúcej popularite sa tešia aj moderné spôsoby platieb, akými sú mikroplatobné systémy, platobné tlačidlá či platby cez sms. Skúsenosť s platbou na splátky za tovar kúpený cez internet má 6 % respondentov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 1

Xiaomi vraj neutrpí poklesom predaja smartfónov, živia ho iné zdroje

02.12.2016 00:19

Prepad predaja smartfónov na čínskom trhu nebude mať významný dosah na spoločnosť Xiaomi, pretože bude kompenzovaný predajom inteligentných domácich spotrebičov a príjmami zo softvéru. Povedal to star ...

Biznis

Automobilky sa dohodli o výstavbe siete ultrarýchlych nabíjacích staníc pre elektromobily po celej Európe

01.12.2016 00:15

Automobilky BMW Group, Daimler, Ford Motor Company a skupina Volkswagen s Audi a Porsche uzavreli dohodu o spolupráci pri výstavbe siete vysokovýkonných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá, pokrý ...

Biznis

V Prahe má vo februári odštartovať škola pre youtuberov. Školáci zaplatia 5000 korún...

28.11.2016 00:18

V Prahe sa vo februári otvorí škola pre U2berov. Ako sa píše na stránke projektu, za ktorým stojí firma Books and Cards S.G.J.Š., s.r.o., chlapci a dievčatá sa tu v bloku workshopov naučia bezpečne a  ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá