8.3.2013 0 Comments

Pri nákupe na internete preferujú Slováci dobierku

Ženy veria bankovému prevodu, muži si idú po tovar osobne.

Dobierka ostáva i naďalej najčastejším spôsobom platby za tovar nakúpený na internete. Skúsenosti s ňou má až 83 % Slovákov nakupujúcich na internete. Na druhej priečke sa umiestnil internet banking so 43 % a na tretej platba kartou, ktorú používa 28 % ľudí nakupujúcich online.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý na vzorke približne 2 200 respondentov používajúcich internet urobil v spolupráci s výskumnou agentúrou NMS Market Research nezávislý internetový portál Heureka.sk, ktorý porovnáva slovenské e-shopy, ich tovary a ceny.

„Vysoká popularita dobierky prezrádza, že ľudia majú obavy platiť za tovar vopred. Dôveryhodnosť internetových obchodov si však môžu ľahko overiť napríklad čítaním recenzií iných spotrebiteľov. Dobrý e-shop je navyše väčšinou aj držiteľom certifikátu Overené zákazníkmi," hovorí projektový manažér Heureka.sk Kamil Demuth.

Platbu v sídle obchodu využíva 17 % ľudí nakupujúcich online. Skúsenosť s ňou má až 20 % mužov, ale len 11 % opýtaných žien. Podľa psychológa Andreja Kuruca, odborníka na rodovú problematiku, majú ženy aj ešte stále viac úloh spojených so starostlivosťou o domácnosť a deti, a teda menej času a mobilných prostriedkov cestovať do výdajní e-shopov, ktoré sú často mimo centier miest. Preto im platby z domu pomáhajú zosúladiť pracovný a rodinný život.

Rastúcej popularite sa tešia aj moderné spôsoby platieb, akými sú mikroplatobné systémy, platobné tlačidlá či platby cez sms. Skúsenosť s platbou na splátky za tovar kúpený cez internet má 6 % respondentov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá