Image
12.5.2014 0 Comments

Prežije Google+ po odchode šéfa?

prezije Google.jpg Google stratil jednu z najvýraznejších osobností svojho vedenia. Vic Gundotra, šéf Google+, koncom apríla oznámil, že odchádza zo spoločnosti. Google teda musel nájsť novú osobu, ktorú postaví na čelo svojej sociálnej siete.

Nástupcom sa stal David Besbris, doterajší technický viceprezident, čo je v podstate logická voľba. Odchod Gundotru však vyvoláva veľa otázok o budúcnosti sociálnej siete Googlu.

Gundotra, ktorý prišiel do Googlu v roku 2007 z Microsoftu, bol zakladateľom siete Google+ a dúfal, že v budúcnosti bude konkurovať Facebooku. Besbrisa označil za svoju pravú ruku. Nezverejnil však dôvod, prečo odchádza zo spoločnosti.

Besbris pôsobí v Googli šesť rokov, predtým v rokoch 2006 - 2008 viedol vlastnú firmu Nearcircle, o ktorej však nie je k dispozícii veľa informácií.

Podľa Patricka Moorheada, analytika zo spoločnosti Moor Insights & Strategy, sa Besbris dostal do ťažkej situácie. „Vic bol dobrý vodca, dobre to rozohral s kartami, ktoré dostal. Mal súťažiť s Facebookom, Instagramom a Twitterom, čo rozhodne nie je malá požiadavka."

Scott Strawn, analytik IDC, sa vyjadril, že neočakáva, že by Google chcel skoncovať s Google+, ide len o zmenu vo vedení. Niektorí analytici však predpokladajú, že zmena vo vedení sa prejaví aj zmenami vo fungovaní sociálnej siete, ktoré by mali byť vysvetlené na júnovej vývojárskej konferencii Google I/O v San Franciscu.

Zdroj: computerworld.in


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá