Image
12.5.2014 0 Comments

Prežije Google+ po odchode šéfa?

prezije Google.jpg Google stratil jednu z najvýraznejších osobností svojho vedenia. Vic Gundotra, šéf Google+, koncom apríla oznámil, že odchádza zo spoločnosti. Google teda musel nájsť novú osobu, ktorú postaví na čelo svojej sociálnej siete.

Nástupcom sa stal David Besbris, doterajší technický viceprezident, čo je v podstate logická voľba. Odchod Gundotru však vyvoláva veľa otázok o budúcnosti sociálnej siete Googlu.

Gundotra, ktorý prišiel do Googlu v roku 2007 z Microsoftu, bol zakladateľom siete Google+ a dúfal, že v budúcnosti bude konkurovať Facebooku. Besbrisa označil za svoju pravú ruku. Nezverejnil však dôvod, prečo odchádza zo spoločnosti.

Besbris pôsobí v Googli šesť rokov, predtým v rokoch 2006 - 2008 viedol vlastnú firmu Nearcircle, o ktorej však nie je k dispozícii veľa informácií.

Podľa Patricka Moorheada, analytika zo spoločnosti Moor Insights & Strategy, sa Besbris dostal do ťažkej situácie. „Vic bol dobrý vodca, dobre to rozohral s kartami, ktoré dostal. Mal súťažiť s Facebookom, Instagramom a Twitterom, čo rozhodne nie je malá požiadavka."

Scott Strawn, analytik IDC, sa vyjadril, že neočakáva, že by Google chcel skoncovať s Google+, ide len o zmenu vo vedení. Niektorí analytici však predpokladajú, že zmena vo vedení sa prejaví aj zmenami vo fungovaní sociálnej siete, ktoré by mali byť vysvetlené na júnovej vývojárskej konferencii Google I/O v San Franciscu.

Zdroj: computerworld.in


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá