9.9.2014 0 Comments

Prezident spoločnosti Samsung vyzval technologické spoločnosti k vytvoreniu štandardov pre Domácnosť budúcnosti

Boo-Keun Yoon, prezident a jeden zo CEO spoločnosti Samsung Electronics Co. Ltd., v rámci svojho úvodného príhovoru pri príležitosti otvorenia berlínskeho veľtrhu IFA 2014 vyzval výrobcov spotrebnej elektroniky, aby spoločne vytvorili štandardy pre „Domácnosť budúcnosti", ktorá bude presne spĺňať potreby zákazníkov a prispôsobí sa ich jedinečnému životnému štýlu.

„Domácnosť budúcnosti nie je ani o technológii, ani o inteligentných funkciách a pripojení," povedal Yoon. „Jej najdôležitejšou myšlienkou sú inovácie vychádzajúce v ústrety ľudským potrebám. Technológia nemá byť ohromujúca, ale má diskrétne pracovať v zákulisí, a plniť všetky požiadavky v pravý čas."

Ako súčasť vízie spoločnosti Samsung „Bringing the future home" Yoon povedal, že Domácnosť budúcnosti sa prispôsobí ľudským potrebám vďaka trom kľúčovým atribútom, ktoré vytvárajú „domov, ktorý sa stará o ľudí":

  • Show Me - Ukáž mi: Zobrazenie úplných informácií, ktoré budú pre používateľov užitočné a umožnia im samostatné rozhodovanie.
  • Know Me - Poznaj ma: Naučia sa potrebám svojho užívateľa a rozpoznajú princípy a vzorce jeho životného štýlu.
  • Tell Me - Povedz mi: Bude sa prispôsobovať potrebám a bude proaktívne dávať návrhy bez predchádzajúceho vyžiadania.

„Nechcem, aby spoločnosť Samsung bola vnímaná ako technologická spoločnosť," povedal Yoon. „Chcel by som, aby sme boli pre ľudí predovšetkým zárukou ozajstného zážitku, pretože pravá inovácia sa dnes obracia k človeku, jeho meniacim sa potrebám a životnému štýlu."

Miliarda domácností budúcnosti

Pán Yoon ďalej spomenul, že každá budúca domácnosť bude ušitá na mieru rozdielnym potrebám svojich obyvateľov. Nebude existovať jediná domácnosť budúcnosti, ale miliarda domácností stvorená na mieru ľudským vášňam a potrebám.

Hlavné úlohy

Samsung je jednou zo spoločností, ktoré sú najlepšie vybavené pre uskutočnenie tejto vízie. Ako líder na trhu spotrebnej elektroniky - od mobilných zariadení a televízorov po domáce spotrebiče a zdravotnícke potreby - Samsung využije všetky vlastné výskumy a kreativitu svojich šiestich výskumných laboratórií Lifestyle Research Labs, šiestich tímov pre Vývoj produktov a šiestich centier Dizajnu, ktoré má po celom svete, a v spolupráci so svojimi strategickými partnermi vytvorí Domácnosť budúcnosti.

Otvorená spolupráca

Samsung nedávno oznámil akvizíciu SmartThings, poprednej otvorenej platformy pre novú generáciu inteligentnej domácnosti. Iba za dva roky vytvorili špecialisti SmartThings 8000 aplikácií a rad inteligentných riešení, ktoré podporujú viac ako 1000 zariadení.

„Sme nadšení z možnosti spolupráce so spoločnosťou Samsung," povedal Alex Hawkinson, CEO SmartThings. „Vďaka podpore a zdrojom spoločnosti Samsung budeme môcť rozšíriť našu platformu na viacerých partnerov a zariadenia. Došli sme veľmi ďaleko za veľmi krátky čas a tešíme sa na to, čo nás čaká ďalej."

Blízka budúcnosť

V závere svojej reči pán Yoon poznamenal, že Domácnosť budúcnosti nie je príliš ďaleko a že vývoj bude v mnohých oblastiach dramatický.

„Možnosti sú ohromné​​," povedal Boo-Keun Yoon. „Domácnosť budúcnosti neposilní iba technologický priemysel, ale vytvorí viac pracovných miest a dominový efekt v celej spoločnosti - od energetickej úspornosti po bezpečnosť a nezávislosť našej starnúcej populácie. Vzhľadom k rozsiahlej spolupráci s priemyselnými partnermi má Samsung veľmi dobrú pozíciu pre vedenie tejto transformácie."

Samsung predstavil video s konceptom domácnosti budúcnosti, ktoré kombinuje už existujúce technológie s tými, ktoré ešte len vzniknú, aby ukázal, ako blízko už sme.

Celý prejav nájdete tu: http://global.samsungtomorrow.com/.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Asseco Central Europe po 10 rokoch sťahuje akcie z poľskej burzy

05.12.2016 10:13

Prvá slovenská firma priamo kótovaná na zahraničnej burze sťahuje svoje akcie z trhu. Po desiatich rokoch na varšavskej burze totiž končí skupina Asseco Central Europe, ktorá síce stále sídli v Bratis ...

Tlačové správy

Huawei spúšťa vianočnú kampaň „#BePresent: odložte smartfóny a venujte sa svojim blízkym“

05.12.2016 09:10

Spoločnosť Huawei, tretí najväčší svetový výrobca smartfónov, spúšťa vianočnú kampaň #BePresent. Tá vyzýva ľudí, aby cez Vianoce odložili mobilné telefóny a trávili čas so svojimi blízkymi. Tým skutoč ...

Tlačové správy 1

WiFi v taxíku? HOPIN s Orangeom ho prinášajú bezplatne

05.12.2016 09:00

HOPIN v spolupráci s Orangeom prinášajú zákazníkom vyšší komfort pri cestovaní a možnosť byť #vsadeonline. Vo vybraných vozidlách bude dostupné bezplatné WiFi pripojenie. Celkovo 15 vozidiel HOPIN ta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá