Image
8.4.2014 0 Comments

Prevádzka systému Digitálny tachograf bude stáť 1,1 mil. eur

digitalny_tachograf.jpg Ministerstvo dopravy zaplatí za správu, prevádzku, údržbu, vývoj a rozvoj centrálneho registra systému Digitálny tachograf v ďalších štyroch rokoch 1,11 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Komplexnú prevádzku informačného systému Digitálny tachograf bude zabezpečovať naďalej firma Tempest, a.s., ktorá vlastní autorské práva k informačnému systému aj k podkladovým materiálom vytvoreným pri jeho vývoji. Z informácií zverejnených vo Vestníku verejného obstarávania vyplýva, že predpokladaná cena za poskytovanie uvedenej služby bola 1,6 mil. eur bez dane.

Obstaranie prevádzky informačného systému Digitálny tachograf podľa rezortu dopravy vyplýva z nariadenia Európskej komisie z júna 2002 a zo zákona o používaní záznamového zariadenia v cestnej doprave z roku 2007. Spomínané služby môže poskytovať len určitý dodávateľ z dôvodu ochrany výhradných práv. Informačný systém Digitálny tachograf slúži na správu pracovných postupov subjektov, evidenciu, vedenie registra žiadateľov, personalizáciu a vydávanie všetkých druhov čipových kariet, napr. kartu vodiča, dielenskú, kontrolnú či podnikovú kartu.

Informačný systém Digitálny tachograf bol vybudovaný a prevádzkovaný na základe zmluvy s firmou Tempest z 26. augusta 2009, uzavretou na základe verejného obstarávania s účinnosťou do 26. augusta 2013. Samotný systém Digitálny tachograf pokrýva procesy nevyhnutné pre zber, spracovanie a overenie dát cez medzinárodnú sieť Tachonet a personalizáciu čipových kariet, vrátane rozhrania pre prácu a procesy pracovníkov ministerstva dopravy.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá