16.1.2013 0 Comments

Prestížna anketa Mobil roka pokračuje už šiestym ročníkom

Prestížna anketa Mobil roka, ktorá spája názory odbornej komisie a širokej verejnosti, pokračuje už šiestym ročníkom. Do jednotlivých kategórií nominovala odborná komisia až tri zariadenia HTC. Top model HTC One X+ bol nominovaný v kategórii High-end, v kategórii Mid-end môžu účastníci ankety zahlasovať za obľúbený HTC Desire X a v kategórii Ľudový mobil sa predstaví HTC Desire C.

„Aj v tohtoročnej ankete Mobil roka chceme nadviazať na úspechy značky HTC v predchádzajúcich ročníkoch. Smartfóny HTC One X+, HTC Desire X, či HTC Desire C sa tešia u Slovákov mimoriadnej obľube. Veríme, že ich úspech na trhu sa prejaví aj v ankete Mobil roka 2012," uviedla Claudia Petöová zo zastúpenia spoločnosti HTC na Slovensku.

Smartfóny svetového výrobcu HTC Corporation úspešne zabojovali aj v predchádzajúcich ročníkoch Mobil roka. Vlani bodovali v štyroch z piatich kategórii s umiestnením v prvej trojke. Víťazom kategórie Mid-end sa stal obľúbený telefón HTC Wildfire S. V ďalších kategóriách ešte úspešne bodovali modely HTC Sensation XL, HTC 7 Pro a HTC Sensation XE. Rok predtým kraľovali celej ankete, keď zvíťazili v kategóriách Pracovný, High-end a Mid-end mobil v poradí HTC Desire Z, HTC Desire HD a HTC Wildfire. V kategórii Štýlový mobil sa na druhom mieste umiestnil aj legendárny HTC Desire. Viac informácií o ankete a víťazoch predchádzajúcich ročníkov nájdete na www.mobilroka.sk.

Mobil roka 2012 - zastúpenie modelov HTC
ONE X+

Vylepšený model HTC One X+ poskytuje najvyšší výkon z celého produktového portfólia spoločnosti. Telefón má v základe najnovší Android vo verzii 4.1 (Jelly Bean) a vylepšené používateľské prostredie Sense 4+. HTC One X+ ponúka štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 taktovaný na 1,7 GHz a rozšírenú internú pamäť na 64 GB. O dlhšiu výdrž oproti modelu HTC One X sa postará batéria s kapacitou 2100 mAh. Vylepšené používateľské rozhranie Sense 4+ poteší lepšou plynulosťou, väčším výkonom telefónu a dvomi novinkami pre fotoaparát. Jedna z nich umožňuje v režime autoportrét pre prednú kameru zachytiť kvalitné fotografie s funkciou rozpoznania tváre a druhá umožňuje zapnúť fotoaparát za použitia tlačidla pre uzamknutie obrazovky.

DESIRE X
Smartfón HTC Desire X je novinkou s dvojjadrovým procesorom a fotoaparátom s technológiou HTC ImageChip. Užívateľským rozhraním telefónu je populárna nadstavba HTC Sense. Telefón ponúka svojim majiteľom dostatočný výkon za priaznivú cenu v strednej cenovej kategórii chytrých telefónov.

HTC Desire X je vybavený 4-palcovým Super LCD displejom a ponúka precízne dielenské spracovanie. Dvojjadrový procesor od Qualcommu beží na frekvencii 1 GHz. O kvalitné fotografie a videá sa stará päť megapixelový fotoaparát so svetelnosťou f/2.0, ktorý je určený pre fotenie aj v menej osvetlených alebo tmavších priestoroch. Fotoaparát je tiež vybavený obrazovým procesorom HTC ImageChip, nechýbajú teda funkcie vlajkového radu HTC One, ako vyhotovenie HDR fotografií alebo natáčanie videa a zhotovenie fotky v rovnakom okamihu. Majitelia nového telefónu HTC Desire X tiež získajú bezplatne k dispozícii 25 GB priestoru na obdobie dvoch rokov.

DESIRE C
Multimediálny telefón HTC Desire C je vybavený najnovšími dostupnými technológiami a funguje na operačnom systéme Android 4.0 (ICS). Spolu s vylepšenou verziou používateľského prostredia HTC Sense 4 ponúka svojim majiteľom širokú škálu integrovaných služieb. HTC Desire C je tiež vybavený technológiou pre vylepšenie zvuku Beats Audio, ktorá ponúka maximálnu kvalitu pri užívaní multimediálneho obsahu. HTC Desire C ponúka 3,5 palcový HVGA displej a príjemný dizajn, ktorý si určite každý obľúbi. Kvalitné fotky a videá v HD rozlíšení zaisťuje 5 megapixelový fotoaparát umiestnený na zadnej strane telefónu. Samozrejmosťou je okamžité zdieľanie fotiek alebo videí z rôznych akcií a dovolenky na sociálnych sieťach. Nová verzia používateľského prostredia HTC Sense 4 prináša aj integráciu s cloudovým úložiskom Dropbox. Majitelia nového telefónu Desire C získajú bezplatne k dispozícii 25 GB priestoru na dva roky.

O ankete Mobil roka 2012
Mobil roka 2012 je už šiestym ročníkom ankety, ktorá spája názory odbornej komisie a širokej verejnosti. Zástupcovia odborných médií Techbox, PC Revue, Mobilmania.sk a Fony.sk v nej vyberajú najvýznamnejšie mobilné telefóny uplynulého roka, z ktorých potom čitateľská verejnosť určí víťazov jednotlivých kategórií. O víťazoch vlaňajšieho ročníka rozhodlo vyše 11 tis. zainteresovaných čitateľov odborných médií.

Do ankety na stránke www.mobilroka.sk sa môžu účastníci zapojiť do 6. februára 2013.


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Prieskum: Väčšina firiem neverí, že e-trhovisko ovplyvnilo mieru korupcie

26.10.2016 00:00

Vyše 60 percent opýtaných na základe nedávneho prieskumu o verejnom obstarávaní na Slovensku si nemyslí, že elektronické trhovisko malo zásadný vplyv na mieru korupcie v tejto sfére. Desať percent osl ...

Biznis

ReactiveConf 2016: Technologickí experti z celého sveta prichádzajú do Bratislavy

26.10.2016 00:00

Lídri a priekopníci budúcich technológií prichádzajú už druhý rok po sebe na ReactiveConf, svetovú konferenciu o vývoji webových a mobilných aplikácií, ktorá sa koná tento týždeň. Od 26. do 28. októb ...

Biznis

Gary Shapiro v Prahe predstavil, aký bude januárový CES

25.10.2016 00:13

Najväčšiu výstavu spotrebnej elektroniky a IT, ktorá sa koná začiatkom januára v Las Vegas, tradične predchádza séria propagačných podujatí CES Unveiled. Turné sa tentoraz začalo v Prahe. Veľtrh CES ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá