16.1.2013 0 Comments

Prestížna anketa Mobil roka pokračuje už šiestym ročníkom

Prestížna anketa Mobil roka, ktorá spája názory odbornej komisie a širokej verejnosti, pokračuje už šiestym ročníkom. Do jednotlivých kategórií nominovala odborná komisia až tri zariadenia HTC. Top model HTC One X+ bol nominovaný v kategórii High-end, v kategórii Mid-end môžu účastníci ankety zahlasovať za obľúbený HTC Desire X a v kategórii Ľudový mobil sa predstaví HTC Desire C.

„Aj v tohtoročnej ankete Mobil roka chceme nadviazať na úspechy značky HTC v predchádzajúcich ročníkoch. Smartfóny HTC One X+, HTC Desire X, či HTC Desire C sa tešia u Slovákov mimoriadnej obľube. Veríme, že ich úspech na trhu sa prejaví aj v ankete Mobil roka 2012," uviedla Claudia Petöová zo zastúpenia spoločnosti HTC na Slovensku.

Smartfóny svetového výrobcu HTC Corporation úspešne zabojovali aj v predchádzajúcich ročníkoch Mobil roka. Vlani bodovali v štyroch z piatich kategórii s umiestnením v prvej trojke. Víťazom kategórie Mid-end sa stal obľúbený telefón HTC Wildfire S. V ďalších kategóriách ešte úspešne bodovali modely HTC Sensation XL, HTC 7 Pro a HTC Sensation XE. Rok predtým kraľovali celej ankete, keď zvíťazili v kategóriách Pracovný, High-end a Mid-end mobil v poradí HTC Desire Z, HTC Desire HD a HTC Wildfire. V kategórii Štýlový mobil sa na druhom mieste umiestnil aj legendárny HTC Desire. Viac informácií o ankete a víťazoch predchádzajúcich ročníkov nájdete na www.mobilroka.sk.

Mobil roka 2012 - zastúpenie modelov HTC
ONE X+

Vylepšený model HTC One X+ poskytuje najvyšší výkon z celého produktového portfólia spoločnosti. Telefón má v základe najnovší Android vo verzii 4.1 (Jelly Bean) a vylepšené používateľské prostredie Sense 4+. HTC One X+ ponúka štvorjadrový procesor NVIDIA Tegra 3 taktovaný na 1,7 GHz a rozšírenú internú pamäť na 64 GB. O dlhšiu výdrž oproti modelu HTC One X sa postará batéria s kapacitou 2100 mAh. Vylepšené používateľské rozhranie Sense 4+ poteší lepšou plynulosťou, väčším výkonom telefónu a dvomi novinkami pre fotoaparát. Jedna z nich umožňuje v režime autoportrét pre prednú kameru zachytiť kvalitné fotografie s funkciou rozpoznania tváre a druhá umožňuje zapnúť fotoaparát za použitia tlačidla pre uzamknutie obrazovky.

DESIRE X
Smartfón HTC Desire X je novinkou s dvojjadrovým procesorom a fotoaparátom s technológiou HTC ImageChip. Užívateľským rozhraním telefónu je populárna nadstavba HTC Sense. Telefón ponúka svojim majiteľom dostatočný výkon za priaznivú cenu v strednej cenovej kategórii chytrých telefónov.

HTC Desire X je vybavený 4-palcovým Super LCD displejom a ponúka precízne dielenské spracovanie. Dvojjadrový procesor od Qualcommu beží na frekvencii 1 GHz. O kvalitné fotografie a videá sa stará päť megapixelový fotoaparát so svetelnosťou f/2.0, ktorý je určený pre fotenie aj v menej osvetlených alebo tmavších priestoroch. Fotoaparát je tiež vybavený obrazovým procesorom HTC ImageChip, nechýbajú teda funkcie vlajkového radu HTC One, ako vyhotovenie HDR fotografií alebo natáčanie videa a zhotovenie fotky v rovnakom okamihu. Majitelia nového telefónu HTC Desire X tiež získajú bezplatne k dispozícii 25 GB priestoru na obdobie dvoch rokov.

DESIRE C
Multimediálny telefón HTC Desire C je vybavený najnovšími dostupnými technológiami a funguje na operačnom systéme Android 4.0 (ICS). Spolu s vylepšenou verziou používateľského prostredia HTC Sense 4 ponúka svojim majiteľom širokú škálu integrovaných služieb. HTC Desire C je tiež vybavený technológiou pre vylepšenie zvuku Beats Audio, ktorá ponúka maximálnu kvalitu pri užívaní multimediálneho obsahu. HTC Desire C ponúka 3,5 palcový HVGA displej a príjemný dizajn, ktorý si určite každý obľúbi. Kvalitné fotky a videá v HD rozlíšení zaisťuje 5 megapixelový fotoaparát umiestnený na zadnej strane telefónu. Samozrejmosťou je okamžité zdieľanie fotiek alebo videí z rôznych akcií a dovolenky na sociálnych sieťach. Nová verzia používateľského prostredia HTC Sense 4 prináša aj integráciu s cloudovým úložiskom Dropbox. Majitelia nového telefónu Desire C získajú bezplatne k dispozícii 25 GB priestoru na dva roky.

O ankete Mobil roka 2012
Mobil roka 2012 je už šiestym ročníkom ankety, ktorá spája názory odbornej komisie a širokej verejnosti. Zástupcovia odborných médií Techbox, PC Revue, Mobilmania.sk a Fony.sk v nej vyberajú najvýznamnejšie mobilné telefóny uplynulého roka, z ktorých potom čitateľská verejnosť určí víťazov jednotlivých kategórií. O víťazoch vlaňajšieho ročníka rozhodlo vyše 11 tis. zainteresovaných čitateľov odborných médií.

Do ankety na stránke www.mobilroka.sk sa môžu účastníci zapojiť do 6. februára 2013.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Biznis

10 trendov v oblasti podnikových sietí v roku 2017

14.01.2017 00:20

Stojíme na pokraji zásadných technologických zmien. Uplynulý rok vydláždil cestu a pripravil podmienky pre budúcnosť, ktorá rýchlo získava jasné obrysy. V roku 2017 môžeme očakávať týchto desať zmien, ...

Biznis 1

S kamerou na bratislavskom kole robotickej súťaže FIRST LEGO League (video)

16.01.2017 00:15

Tvorivosť žiakov a študentov je jeden z kľúčových faktorov ich budúcej úspešnosti a aj potvrdenie kvalitatívnej úrovne výučby informatiky v školách. Preto sme sa s našou kamerou prišli pozrieť na prie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá