Image
20.4.2015 0 Comments

Presnosť snímača odtlačkov prstov sa zvyšuje s jeho veľkosťou

sasmung_finger_182.jpg Vedci z Univerzity Carlosa III. v Madride zistili, že kvalita rozpoznávania odtlačkov prstov je závislá od veľkosti snímača. Iniciátorom testu bola nórska spoločnosť NEXT Biometrics a použili sa pri ňom tri snímače popredných značiek. Vedci zhromaždili 80 000 odtlačkov a uskutočnili viac ako 1 milión porovnaní.

Štúdia ukázala, že ak je hodnota falošného prístupu určená na 1:10 000, snímač s plochou 200 štvorcových milimetrov bude mať menej ako 1 percento falošných zamietnutí prístupu. No ak sa veľkosť snímača zníži na polovicu, počet falošných zamietnutí prístupu narastie 5-násobne, bude teda tvoriť viac ako 5 percent všetkých pokusov.

fingerprint_research.jpg

V podstate je to logické, pretože aj na obrázkoch môžeme vidieť, že čím menej snímač odtlačkov „vidí", tým menej dát môže použiť na identifikovanie vlastníka telefónu. To môže viesť k nárastu počtu odmietnutí pri snahe o odomknutie telefónu.

Niektoré spoločnosti, ako napr. Apple, žiadajú od používateľov viacnásobné priloženie prsta, aby sa zvýšila úspešnosť identifikácie. No podľa štúdie táto metóda nie je veľmi účinná na zníženie počtu falošných odmietnutí, ak je snímač primalý. Ani zlepšenie algoritmu výraznejšie neovplyvní výsledky.

Výrobcovia majú tendenciu používať čo najmenšie kapacitné snímače, aby bol rámček displeja čo najtenší. Lepšie je na tom technológia Qualcomm Sense ID, ktorá je založená na ultrazvuku a snímač možno umiestniť na zadnú stranu zariadenia. Pravdepodobne bude aj oveľa presnejšia než akýkoľvek kapacitný snímač, pretože ultrazvukové technológie umožňujú vytvoriť detailnejší 3D obraz odtlačku prsta, a teda budú odolnejšie proti falšovaniu.

Prvé zariadenia s technológiou Qualcomm Sense ID by sa mali objaviť na trhu tento rok na jeseň.

Zdroj: tomshardware.com


Mohlo by Vás zaujímať

Výskum

Mobilné laboratórium vybavené iPhonom odhalí spektrálnou analýzou rakovinu s presnosťou až 99 %

27.10.2016 00:22

Skupina vedcov z Washingtonskej štátnej univerzity vyvinula laboratórium, ktoré umožňuje vykonávať testy na diagnostiku rakoviny v teréne. Táto prenosná jednotka používa ako ústredný prvok iPhone, a t ...

Výskum

Vedci z MIT vytvorili „druhú kožu“, ktorá vás omladí, ochráni pred slnkom a vylieči z ekzému

27.10.2016 00:16

Ako starneme, naša koža stráca pružnosť a vlhkosť. Je to prirodzený proces, no tím vedcov sa pred desiatimi rokmi rozhodol zistiť, či by sa tomu dalo zabrániť. Pokúsili sa vytvoriť povlak, ktorý by mo ...

Výskum 6

Vedci vypočítali, že horná hranica ľudského veku je 115 rokov. Naozaj?

21.10.2016 00:13

Po celé stáročia sa priemerná dĺžka života zvyšovala. Môže to pokračovať stále? Podľa niektorých sa ľudia, ktorí budú žiť 150 rokov, už narodili. No vedci Jan Vijg, Xiao Dong a Brandon Milholland z Al ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá