Image
20.4.2015 0 Comments

Presnosť snímača odtlačkov prstov sa zvyšuje s jeho veľkosťou

sasmung_finger_182.jpg Vedci z Univerzity Carlosa III. v Madride zistili, že kvalita rozpoznávania odtlačkov prstov je závislá od veľkosti snímača. Iniciátorom testu bola nórska spoločnosť NEXT Biometrics a použili sa pri ňom tri snímače popredných značiek. Vedci zhromaždili 80 000 odtlačkov a uskutočnili viac ako 1 milión porovnaní.

Štúdia ukázala, že ak je hodnota falošného prístupu určená na 1:10 000, snímač s plochou 200 štvorcových milimetrov bude mať menej ako 1 percento falošných zamietnutí prístupu. No ak sa veľkosť snímača zníži na polovicu, počet falošných zamietnutí prístupu narastie 5-násobne, bude teda tvoriť viac ako 5 percent všetkých pokusov.

fingerprint_research.jpg

V podstate je to logické, pretože aj na obrázkoch môžeme vidieť, že čím menej snímač odtlačkov „vidí", tým menej dát môže použiť na identifikovanie vlastníka telefónu. To môže viesť k nárastu počtu odmietnutí pri snahe o odomknutie telefónu.

Niektoré spoločnosti, ako napr. Apple, žiadajú od používateľov viacnásobné priloženie prsta, aby sa zvýšila úspešnosť identifikácie. No podľa štúdie táto metóda nie je veľmi účinná na zníženie počtu falošných odmietnutí, ak je snímač primalý. Ani zlepšenie algoritmu výraznejšie neovplyvní výsledky.

Výrobcovia majú tendenciu používať čo najmenšie kapacitné snímače, aby bol rámček displeja čo najtenší. Lepšie je na tom technológia Qualcomm Sense ID, ktorá je založená na ultrazvuku a snímač možno umiestniť na zadnú stranu zariadenia. Pravdepodobne bude aj oveľa presnejšia než akýkoľvek kapacitný snímač, pretože ultrazvukové technológie umožňujú vytvoriť detailnejší 3D obraz odtlačku prsta, a teda budú odolnejšie proti falšovaniu.

Prvé zariadenia s technológiou Qualcomm Sense ID by sa mali objaviť na trhu tento rok na jeseň.

Zdroj: tomshardware.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Výskum

Palivo vodíkových bômb môže priniesť rýchlejšiu cestu k samoudržateľnej fúzii a lacnejšiu energiu budúcnosti

02.12.2016 00:25

Vždy, keď vedci z Národného laboratória Sandia v Albuquerque spustia svoj fúzny reaktor, časť jeho zariadenia zhorí. Ich „prístroj Z“ obsahuje kondenzátory nabité väčším množstvom elektrickej energie, ...

Výskum

Počítačový systém porovnávajúci genetickú zhodu by mohol pomôcť pri priraďovaní darcov obličiek

01.12.2016 00:14

Nový vyhodnocovací systém, porovnávajúci genetickú zhodu medzi darcami obličiek a ich prijímateľmi, by mohol pomôcť zlepšiť vyhliadky úspešnej transplantácie. Laurent Mesnard z Weill Cornell Medical C ...

Výskum

Budeme používať diamantové batérie z jadrového odpadu?

30.11.2016 11:49

Fyzici a chemici z Bristolskej univerzity našli spôsob, ako premeniť tisíce ton zdanlivo bezcenného jadrového odpadu na batérie z umelého diamantu, ktoré môžu generovať malý elektrický prúd po dobu dl ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá