5.3.2014 0 Comments

Prenos televízneho signálu z XXII. Zimných olympijských hier v Soči zabezpečovala spoločnosť GTS Slovakia

Spoločnosť GTS Slovakia, člen skupiny GTS Central Europe (GTS), popredný poskytovateľ integrovaných telekomunikačných riešení s vlastnou sieťou v strednej a východnej Európe, zabezpečovala prenos televízneho signálu z XXII. Zimných olympijských hier v Soči. Formou CDN (Content delivery network) bolo realizované živé vysielanie aj na internete pre RTVS a TV Markíza.

Spoločnosť GTS Slovakia zabezpečovala prenos televízneho signálu z mediálneho centra v Soči, z miesta pracoviska Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS). Na prenos signálu do Mlynskej doliny v Bratislave bola použitá zálohovaná dátová linka s kapacitou 622 Mbit/s. GTS Slovakia zabezpečovala aj spätné vysielanie z Bratislavy do Soči s využitím podporných služieb, ktoré umožnili redaktorom v Soči vidieť, čo v danej chvíli vysiela réžia na Slovensku.

„Medzi štúdiami v Soči a v Bratislave bolo prenášaných päť súčasných televíznych kanálov v štúdiovej kvalite. Prenos prebiehal cez zabezpečený dátový okruh a bol k dispozícii 24 hodín denne bez časového obmedzenia. Významným benefitom tohto riešenia oproti satelitnému prenosu bolo nízke oneskorenie signálu a vysoká kvalita prenosu nezávislá od výkyvov počasia. Jednotlivé kanály prenášali buď živé vysielanie, alebo už spracované príspevky zo športovísk," uviedol Juraj Eliáš, technický riaditeľ GTS Slovakia.

Jednou zo služieb GTS pre RTVS bolo prevádzkovanie služby CDN (Content delivery network), čo umožnilo divákom sledovať živé vysielanie aj na internete. Kvalitu vysielania si mohli diváci vybrať priamo v okne svojho prehliadača. Pre túto službu bola rezervovaná kapacita 20Gbit/s do slovenského internetu.

„Vďaka bezproblémovej spolupráci, odbornosti a technológiám GTS Slovakia sme mohli bezprostredne informovať našich divákov a všetkých fanúšikov športu o dianí a úspechoch našich športovcov na zimnej olympiáde v Soči," uviedol Andrej Doležal, technický riaditeľ RTVS.

Pre TV Markíza zabezpečila GTS Slovakia CDN určené pre vysielanie na internete. Keďže spracovanie vysielania zo Soči do Záhorskej Bystrice bolo rozdielne pre TV Markíza, VOYO a mobilné zariadenia s platformou Android a iOS, GTS Slovakia zabezpečila viacero druhov a kvalít vysielaných streamov.

„Stream pre TV Markíza obsahoval živé prenosy primárne z olympijského hokejového turnaja. Pre našu službu CDN bola do slovenského internetu rezervovaná kapacita 50Gbit/s. Ďalšou súčasťou tohto riešenia bolo umiestnenie webových služieb na virtuálnej platforme GTS. Išlo napríklad o web stránku televízie, cez ktorú mali prístup jej diváci," uviedol Zdenko Ryšavý, technický riaditeľ TV Markíza.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Správca národnej domény .sk pripravuje inovácie a natrvalo znižuje ceny

02.12.2016 14:00

Slovenské domény zaregistrujete od nového roku za polovicu Spoločnosť SK-NIC, a.s., správca národnej domény .sk, od roku 2017 natrvalo znižuje cenu domén. Firmy aj fyzické osoby si tak budú môcť od n ...

Tlačové správy

Európski lídri digitalizácie sa v Bruseli dohodli – internet potrebujú aj v Afrike!

02.12.2016 13:50

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini, belgický podpredseda vlády Alexander De Croo a podpredseda Európskej komisie pre jednotný digitálny trh Andrus Ansip dnes v Bruse ...

Tlačové správy

ShopRoku 2016: Ôsmy ročník súťaže o najlepšie e-shopy

02.12.2016 13:32

Už dnes štartuje registrácia a hlasovanie v rámci ďalšieho, v poradí už ôsmeho, ročníka súťaže o najobľúbenejší e-shop na slovenskom trhu – ShopRoku 2016. Po minuloročných zmenách zostáva načasovanie ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá