Image
29.9.2014 0 Comments

Premiéra displejov Philips na IFA 2014

V stánku spoločnosti Philips sme zotrvali dosť dlho, keďže sme tu našli viacero zaujímavých technológií v oblasti počítačových monitorov. Na celkom malom priestore sme našli to najlepšie, čo ponúka súčasný vývoj v zobrazovacej technike.

Pre ľudí, ktorí trávia celé hodiny v práci, je dôležité, aby pracovali v zdravom prostredí. Problém pri displejoch je v tzv. modrom svetle, ktoré generuje bežný monitor a v dlhodobom pôsobení môže poškodiť zrak. Philips tak predstavil technológiu SoftBlue, ktorá eliminuje emisie modrého svetla v oblasti škodlivého spektra. Na rozdiel od bežne používaných softvérových metód SoftBlue priamo upravuje spektrum vyžarovaného svetla. Pritom sa však nemení farebné podanie obrazu alebo jas, používateľ vidí presne to, čo zamýšľali autori pôvodného obrazu. Philips túto technológiu zabudoval do modelu 241P6.

SoftBlue.jpg  

Technológia SoftBlue v prípade Philips 241P6 eliminuje až 90 % škodlivého žiarenia v okolí 450 nm

Čoraz viac sa hovorí o 4K rozlíšení obrazu a my sme videli aj displeje na toto rozlíšenie. Potvrdzujeme, že takéto displeje prinášajú fakt ostrý obraz. Štvornásobok bodov, ako je to pri full HD, sa prejaví hlavne pri displejoch s väčšími uhlopriečkami. V stánku sme videli dva modely na 4K, a to s 32- a 40-palcovým vyhotovením.

Model BDM3470UP_uWQHD.jpg  

Toto je sen pri strihu videa: 34-palcový panoramatický monitor BDM3470UP s rozlíšením 3440 × 1440 bodov

Druhý trend, ktorý nastupuje v monitoroch, je obnovovacia frekvencia 144 Hz. V tomto vydaní PC REVUE sme testovali model AOC G2460PG s takouto taktovacou frekvenciou, na IFA bol prezentovaný model Philips 272G5DYEB s podporou G-SYNC. Ide o 27-palcový monitor, ktorý je v tomto prípade priamo riadený grafickou kartou a poskytuje hladký obraz bez trhania aj v tých najnáročnejších scénach. Pri obnovovacej frekvencii 144 Hz sa obraz aktualizuje skoro 2,5-krát rýchlejšie ako pri štandardnom monitore, čo sa pri hrách prejaví.

Model 272G5DYEB_NVIDIA G-SYNC.jpg  

Ideál pre náruživých hráčov: Philips 27G5DYEB s G-SYNC a 144 Hz technológiou

Pre profesionálov v oblasti grafiky je určený 27-palcový monitor Philips 272P4A s podporou Adobe RGB. Ten má rozlíšenie Quad HD (2560 × 1440), a overili sme si, že má veľmi presné podanie farieb. Podstatou je práve zabudovaná podpora pre Adobe RGB, monitor tak verne zobrazuje farby podľa tohto štandardu. To je podstatné napr. pri spracovaní fotografií alebo videa.

Model 272P4APJKHB_Adobe RGB.jpg  

Ak potrebujete fakt presné farby podľa Adobe RGB, je tu pre vás Philips 27P4APJKHB

Monitor musí aj dobre vyzerať a platí to hlavne vtedy, ak ho používate v obývačke. Novinkou je 27-palcový monitor Philips 275C5, ktorý prichádza v žiarivej bielej farbe a s čistým dizajnom. Aby nebol tento dizajn ničím rušený, monitor umožňuje pripojenie cez Bluetooth a môže sa používať vo vodorovnom alebo zvislom režime. Takisto podporuje bezdrôtové pripojenie pomocou technológie Miracast, takže prenos fotografií či videa napr. zo smartfónu je bezproblémový. Vo výbave tohto monitora sú dva výkonné 7 W reproduktory, a tak sa dá využiť ako samostatná hudobná stanica aj v obývačke.

Model 275C5QHAW_Moda 2.jpg  

Takýto dizajn bude ozdobou vašej obývačky. S podporou technológií Bluetooth a Miracast sa zbavíte aj prepojovacích káblov.

V stánku spoločnosti Philips sme našli aj all-in-one displeje, teda zariadenia, pri ktorých displej obsahuje aj počítač pracujúci s operačným systémom Android. Dá sa využiť ako multimediálna či herná stanica. Philips S231C4AFD má pomer strán 21:9 a rozlíšenie 3440 × 1440 bodov.

Model S231C4AFD_Smart All-in-one.jpg

A toto je Philips S231C4AFD - all-in-one displej s Androidom


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá