Image
4.2.2014 0 Comments

Premenuje Microsoft Office Web Apps na Office Online?

officeonline.png Microsoft sa v poslednom čase spomína v súvislosti s niekoľkými zmenami. Minulý týždeň totiž oznámil premenovanie svojho cloudového úložiska SkyDrive na OneDrive. Zmena sa má uskutočniť čoskoro.

Zatiaľ si na adrese OneDrive.com môžete zaregistrovať svoju e-mailovú adresu, a keď bude novinka dostupná, dostanete o tom oznámenie. Zmena názvu sa dala očakávať, pretože pred šiestimi mesiacmi Microsoft prehral súdny spor o ochrannú známku so spoločnosťou British Sky Broadcasting Group (BSkyB).


A zdá sa, že toto premenovanie nie je jediné, ktoré chce softvérový gigant v dohľadnom čase uskutočniť. Zvažuje vraj aj zmenu názvu Office Web Apps na rozumnejšiu alternatívu Office Online. Nedávno totiž uniklo niekoľko screenshotov, kde sa používa nový názov. Uverejnil ich Yan Zhu, zakladateľ webu livesino.net.

Jeden z nich obsahuje nápis Word Online, iný zas odkazuje na Office Online. Logicky ďalšie časti webového kancelárskeho balíka by niesli názvy Excel Online , PowerPoint Online a OneNote Online.

wordonline.png

Nový názov je vcelku dobrý nápad. Znie prirodzenejšie a možno pomôže rozšíriť on-line nástroje Office aj medzi domácich používateľov, v súčasnosti sa totiž používajú prevažne vo firemnom prostredí. Zmena názvu zatiaľ nie je istá, hovorca spoločnosti záležitosť odmietol komentovať.

Zdroj: theverge.com
zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá