Image
4.2.2014 0 Comments

Premenuje Microsoft Office Web Apps na Office Online?

officeonline.png Microsoft sa v poslednom čase spomína v súvislosti s niekoľkými zmenami. Minulý týždeň totiž oznámil premenovanie svojho cloudového úložiska SkyDrive na OneDrive. Zmena sa má uskutočniť čoskoro.

Zatiaľ si na adrese OneDrive.com môžete zaregistrovať svoju e-mailovú adresu, a keď bude novinka dostupná, dostanete o tom oznámenie. Zmena názvu sa dala očakávať, pretože pred šiestimi mesiacmi Microsoft prehral súdny spor o ochrannú známku so spoločnosťou British Sky Broadcasting Group (BSkyB).


A zdá sa, že toto premenovanie nie je jediné, ktoré chce softvérový gigant v dohľadnom čase uskutočniť. Zvažuje vraj aj zmenu názvu Office Web Apps na rozumnejšiu alternatívu Office Online. Nedávno totiž uniklo niekoľko screenshotov, kde sa používa nový názov. Uverejnil ich Yan Zhu, zakladateľ webu livesino.net.

Jeden z nich obsahuje nápis Word Online, iný zas odkazuje na Office Online. Logicky ďalšie časti webového kancelárskeho balíka by niesli názvy Excel Online , PowerPoint Online a OneNote Online.

wordonline.png

Nový názov je vcelku dobrý nápad. Znie prirodzenejšie a možno pomôže rozšíriť on-line nástroje Office aj medzi domácich používateľov, v súčasnosti sa totiž používajú prevažne vo firemnom prostredí. Zmena názvu zatiaľ nie je istá, hovorca spoločnosti záležitosť odmietol komentovať.

Zdroj: theverge.com
zdnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá