Image
4.2.2014 0 Comments

Premenuje Microsoft Office Web Apps na Office Online?

officeonline.png Microsoft sa v poslednom čase spomína v súvislosti s niekoľkými zmenami. Minulý týždeň totiž oznámil premenovanie svojho cloudového úložiska SkyDrive na OneDrive. Zmena sa má uskutočniť čoskoro.

Zatiaľ si na adrese OneDrive.com môžete zaregistrovať svoju e-mailovú adresu, a keď bude novinka dostupná, dostanete o tom oznámenie. Zmena názvu sa dala očakávať, pretože pred šiestimi mesiacmi Microsoft prehral súdny spor o ochrannú známku so spoločnosťou British Sky Broadcasting Group (BSkyB).


A zdá sa, že toto premenovanie nie je jediné, ktoré chce softvérový gigant v dohľadnom čase uskutočniť. Zvažuje vraj aj zmenu názvu Office Web Apps na rozumnejšiu alternatívu Office Online. Nedávno totiž uniklo niekoľko screenshotov, kde sa používa nový názov. Uverejnil ich Yan Zhu, zakladateľ webu livesino.net.

Jeden z nich obsahuje nápis Word Online, iný zas odkazuje na Office Online. Logicky ďalšie časti webového kancelárskeho balíka by niesli názvy Excel Online , PowerPoint Online a OneNote Online.

wordonline.png

Nový názov je vcelku dobrý nápad. Znie prirodzenejšie a možno pomôže rozšíriť on-line nástroje Office aj medzi domácich používateľov, v súčasnosti sa totiž používajú prevažne vo firemnom prostredí. Zmena názvu zatiaľ nie je istá, hovorca spoločnosti záležitosť odmietol komentovať.

Zdroj: theverge.com
zdnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá