Image
19.3.2014 0 Comments

Prehrávač hudby Pono od Neila Younga žne úspechy. Zabudnite na MP3ky, toto je štúdiová kvalita.

ponoplayer.jpg Svoju obľúbenú hudbu si dnes môžeme zobrať so sebou všade. Počúvame ju zo smartfónov, MP3 prehrávačov i ďalších zariadení. No jej všadeprítomnosť je neraz vykúpená zníženou kvalitou. Podľa rockera Neila Younga formát MP3 spôsobil ústup od kvality prehrávanej hudby a je načase niečo s tým urobiť. Preto na portáli Kickstarter predstavil svoj projekt prehrávača Pono.

A treba dodať, že dosiahol nevšedný úspech - cieľová suma 800 000 dolárov bola prekročená už prvý deň. V súčasnosti sa už nazbieralo vyše 4 miliónov dolárov. Prehrávače v cene 200 dolárov, určené pre prvých prispievateľov, sa teda hneď rozchytali a v súčasnosti ich možno predobjednať za 300 dolárov. No aj tak je to o 100 dolárov menej, než suma, za ktorú sa má prehrávač od jesene predávať na trhu.

Prehrávač Pono funguje podobne ako väčšina ostatných prenosných hudobných prehrávačov, líši sa však od nich už na prvý pohľad svojím tvarom. Je totiž trojboký. Vyžadujú si to zabudované kvalitné súčiastky, ktoré majú väčšie rozmery. Dotykový LCD displej umožňuje ľahkú navigáciu medzi skladbami, vytváranie playlistov a zmenu nastavení prehrávača.

pono.jpg

Z technických detailov stojí za povšimnutie špičkový D/A prevodník ESS Sabre ES9018, určený pre high-end zariadenia do domácnosti, ako aj pre štúdiové nahrávacie systémy. Interná pamäť prehrávača má kapacitu 64 GB a zmestí sa do nej 50 - 250 albumov v „kvalite Pono". Slot na pamäťové karty microSD umožňuje rozšíriť túto kapacitu, pričom jedna 64 GB karta je v príslušenstve.

Ekosystém PonoMusic je určený pre audiofilov, ktorí si chcú vychutnať hudbu tak, ako bola nahraná v štúdiu. V obchode na PonoMusic.com sa ponúka digitálna hudba v najvyššej kvalite, určená pre prehrávače Pono. Projekt podporili umelci zvučných mien, spomenieme len niekoľkých z nich: Red Hot Chili Peppers. Metallica, Foo Fighters, Norah Jones, Tom Petty, Pearl Jam, Lenny Kravitz a ďalší.

pono2.jpg

Nahrávky PonoMusic budú vo formáte FLAC (Free Lossless Audio Codec), no prehrávač PonoPlayer prehrá aj iné obľúbené high-res hudobné formáty aj z iných zdrojov. Súbory na PonoMusic budú bez akejkoľvek ochrany, takže ich bude možné prehrávať aj na iných zariadeniach, schopných prehrávať súbory FLAC v danom rozlíšení.

Hudba bude k dispozícii v štyroch úrovniach kvality:

- bezstratová CD kvalita - 44,1 kHz/16 bit FLAC
- nahrávky vo vysokom rozlíšení - 48 kHz/24 bit FLAC
- nahrávky vo vyššom rozlíšení - 96 kHz/24 bit FLAC
- nahrávky v ultravysokom rozlíšení - 192 kHz/24 bit FLAC

Predpokladaná cena albumu sa bude pohybovať v rozmedzí 14,99 - 24,99 dolára. Podľa vyjadrenia na stránke budú dostupné aj jednotlivé skladby a „ich ceny budú oznámené čoskoro".

Zdroj: kickstarter.com
gigaom.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá