Image
19.3.2014 0 Comments

Prehrávač hudby Pono od Neila Younga žne úspechy. Zabudnite na MP3ky, toto je štúdiová kvalita.

ponoplayer.jpg Svoju obľúbenú hudbu si dnes môžeme zobrať so sebou všade. Počúvame ju zo smartfónov, MP3 prehrávačov i ďalších zariadení. No jej všadeprítomnosť je neraz vykúpená zníženou kvalitou. Podľa rockera Neila Younga formát MP3 spôsobil ústup od kvality prehrávanej hudby a je načase niečo s tým urobiť. Preto na portáli Kickstarter predstavil svoj projekt prehrávača Pono.

A treba dodať, že dosiahol nevšedný úspech - cieľová suma 800 000 dolárov bola prekročená už prvý deň. V súčasnosti sa už nazbieralo vyše 4 miliónov dolárov. Prehrávače v cene 200 dolárov, určené pre prvých prispievateľov, sa teda hneď rozchytali a v súčasnosti ich možno predobjednať za 300 dolárov. No aj tak je to o 100 dolárov menej, než suma, za ktorú sa má prehrávač od jesene predávať na trhu.

Prehrávač Pono funguje podobne ako väčšina ostatných prenosných hudobných prehrávačov, líši sa však od nich už na prvý pohľad svojím tvarom. Je totiž trojboký. Vyžadujú si to zabudované kvalitné súčiastky, ktoré majú väčšie rozmery. Dotykový LCD displej umožňuje ľahkú navigáciu medzi skladbami, vytváranie playlistov a zmenu nastavení prehrávača.

pono.jpg

Z technických detailov stojí za povšimnutie špičkový D/A prevodník ESS Sabre ES9018, určený pre high-end zariadenia do domácnosti, ako aj pre štúdiové nahrávacie systémy. Interná pamäť prehrávača má kapacitu 64 GB a zmestí sa do nej 50 - 250 albumov v „kvalite Pono". Slot na pamäťové karty microSD umožňuje rozšíriť túto kapacitu, pričom jedna 64 GB karta je v príslušenstve.

Ekosystém PonoMusic je určený pre audiofilov, ktorí si chcú vychutnať hudbu tak, ako bola nahraná v štúdiu. V obchode na PonoMusic.com sa ponúka digitálna hudba v najvyššej kvalite, určená pre prehrávače Pono. Projekt podporili umelci zvučných mien, spomenieme len niekoľkých z nich: Red Hot Chili Peppers. Metallica, Foo Fighters, Norah Jones, Tom Petty, Pearl Jam, Lenny Kravitz a ďalší.

pono2.jpg

Nahrávky PonoMusic budú vo formáte FLAC (Free Lossless Audio Codec), no prehrávač PonoPlayer prehrá aj iné obľúbené high-res hudobné formáty aj z iných zdrojov. Súbory na PonoMusic budú bez akejkoľvek ochrany, takže ich bude možné prehrávať aj na iných zariadeniach, schopných prehrávať súbory FLAC v danom rozlíšení.

Hudba bude k dispozícii v štyroch úrovniach kvality:

- bezstratová CD kvalita - 44,1 kHz/16 bit FLAC
- nahrávky vo vysokom rozlíšení - 48 kHz/24 bit FLAC
- nahrávky vo vyššom rozlíšení - 96 kHz/24 bit FLAC
- nahrávky v ultravysokom rozlíšení - 192 kHz/24 bit FLAC

Predpokladaná cena albumu sa bude pohybovať v rozmedzí 14,99 - 24,99 dolára. Podľa vyjadrenia na stránke budú dostupné aj jednotlivé skladby a „ich ceny budú oznámené čoskoro".

Zdroj: kickstarter.com
gigaom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá