Image
26.10.2012 0 Comments

Prehľad bezplatných aplikácií na zdieľanie spoločného kalendára

aplikacie_zdielanie_kalendara.jpg Inteligentné telefóny predstavujú ideálny nástroj na zdieľanie a správu kalendára. Okrem klasických kalendárov existujú aj aplikácie, ktoré umožňujú zdieľať spoločný kalendár.

SimplyUs

SimplyUs je aplikácia pre operačný systém iOS. Hoci služba má aj oficiálnu webovú stránku http://simplyus.com/, tá slúži iba ako odkaz na stiahnutie aplikácie z AppStoru. Aplikácia je optimalizovaná iba pre displej iPhonu, ale aktualizovaná verzia pre iPhone 5 zatiaľ nie je k dispozícii.

Výhodou služby je, že integruje už existujúce kalendáre - SimplyUs dokáže spolupracovať s kalendármi Google, Hotmail, Yahoo alebo Outlook. Zdieľanie spoločného kalendára je jednoduché a intuitívne. Udalosť, ktorú pridáte cez aplikáciu SimplyUs, sa automaticky zobrazí na hlavnej obrazovke aplikácie používateľom, ktorým je spoločný kalendár sprístupnený. Udalosti možno aj komentovať, vďaka čomu sa môžu používatelia navzájom dohodnúť a mať vždy k dispozícii aktuálne informácie.

Okrem spoločného kalendára umožňuje aplikácia vytvoriť zoznam úloh a zdieľať aj organizér.

AppStore: itunes.apple.com

Cozi Family Organizer

Cozi Family Organizer je multiplatformová služba, ktorá je prezentovaná ako nástroj pre rodinu. V praxi to znamená, že používateľ si môže zadefinovať ďalších používateľov - členov rodiny, s ktorými bude zdieľať kalendár. V rámci služby nie sú do aplikácie integrované údaje z ďalších kalendárov. Výhodné však je, že pri správnom nastavení dokáže Cozi upozorniť ostatných používateľov prostredníctvom SMS správy alebo e-mailu.

Službu môžete využívať na zariadeniach s operačným systémom iOS a Android, ako aj cez webové rozhranie pomocou internetového prehliadača. Samozrejmá je nutnosť tvorby používateľského konta - v tomto prípade je použité jedno zdieľané heslo pre celú rodinu, pričom prihlasovací e-mail je pre každého člena unikátny. Treba dodať, že hoci je Cozi situovaný ako služba určená rodinám, dá sa bez problémov využiť aj na kolaboráciu alebo v podnikovom prostredí v rámci malého tímu ľudí.

AppStore: itunes.apple.com

Google Play: play.google.com

Web: cozi.com

UpTo

Služba UpTo je momentálne dostupná pre zariadenia s iOS, čoskoro by však mala byť k dispozícii aj aplikácia pre Android a Windows Phone. Z pohľadu zariadení s iOS nechýba podpora väčšieho displeja iPhonu 5, natívnu podporu iPadu však zatiaľ nečakajte. UpTo nie je klasická aplikácia, ktorá by zapadala do nášho výberu. Ide skôr o sociálnu sieť, ktorej podstatou je zdieľanie kalendárov. Pri tvorbe konta, prípadne pri prihlásení pomocou facebookového konta vytvorí aplikácia kalendár udalostí vašich priateľov a akékoľvek ďalšie udalosti, ktoré pridáte cez aplikáciu UpTo, sa zobrazia v kalendároch používateľov, s ktorými túto udalosť zdieľate - či už to je rodina, priatelia, kolegovia, alebo všetci. Z hľadiska princípu teda ide o aplikáciu podobnú službe SimplyUs, ale s väčším dôrazom na aspekt sociálnej siete.

AppStore: itunes.apple.com

Google Calendar

Výhodou oproti ostatným službám je integrácia s kontom Googlu, takže v prevažnej väčšine prípadov si netreba vytvoriť nové používateľské konto. Google kalendár môžete využívať prostredníctvom webového rozhrania, ako aj cez mobilné zariadenia s Androidom. Dedikovaná aplikácia od Googlu pre iOS však chýba. V rámci webového rozhrania je veľmi jednoduché zdieľať konkrétny kalendár s ostatnými používateľmi, prípadne si podľa potreby prepínať jednotlivé variácie a vytvárať nové zdieľané kalendáre. Služba je jednoduchá a navrhnutá s dôrazom na maximálnu intuitívnosť a pohodlnosť používania.

Web: google.com

Outlook.com

V rámci služby Outlook.com môžete využívať aj kalendár, ktorý je integrovaný vo vašom konte Microsoftu (známom aj ako konto Windows Live). V tomto prípade stačí vybrať možnosť Share (zdieľať) a určiť si, komu chcete kalendár sprístupniť. Kalendár možno zdieľať v režime len na čítanie, keď sa používateľ nepotrebuje prihlásiť do konta, no nemôže kalendár upravovať. Kalendár sa takisto dá nastaviť ako verejný.

Web: outlook.com

Čoskoro by mala byť spustená aj ďalšia služba spoločného kalendára skedj - soon.skedj.com.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá