Image
26.10.2012 0 Comments

Prehľad bezplatných aplikácií na zdieľanie spoločného kalendára

aplikacie_zdielanie_kalendara.jpg Inteligentné telefóny predstavujú ideálny nástroj na zdieľanie a správu kalendára. Okrem klasických kalendárov existujú aj aplikácie, ktoré umožňujú zdieľať spoločný kalendár.

SimplyUs

SimplyUs je aplikácia pre operačný systém iOS. Hoci služba má aj oficiálnu webovú stránku http://simplyus.com/, tá slúži iba ako odkaz na stiahnutie aplikácie z AppStoru. Aplikácia je optimalizovaná iba pre displej iPhonu, ale aktualizovaná verzia pre iPhone 5 zatiaľ nie je k dispozícii.

Výhodou služby je, že integruje už existujúce kalendáre - SimplyUs dokáže spolupracovať s kalendármi Google, Hotmail, Yahoo alebo Outlook. Zdieľanie spoločného kalendára je jednoduché a intuitívne. Udalosť, ktorú pridáte cez aplikáciu SimplyUs, sa automaticky zobrazí na hlavnej obrazovke aplikácie používateľom, ktorým je spoločný kalendár sprístupnený. Udalosti možno aj komentovať, vďaka čomu sa môžu používatelia navzájom dohodnúť a mať vždy k dispozícii aktuálne informácie.

Okrem spoločného kalendára umožňuje aplikácia vytvoriť zoznam úloh a zdieľať aj organizér.

AppStore: itunes.apple.com

Cozi Family Organizer

Cozi Family Organizer je multiplatformová služba, ktorá je prezentovaná ako nástroj pre rodinu. V praxi to znamená, že používateľ si môže zadefinovať ďalších používateľov - členov rodiny, s ktorými bude zdieľať kalendár. V rámci služby nie sú do aplikácie integrované údaje z ďalších kalendárov. Výhodné však je, že pri správnom nastavení dokáže Cozi upozorniť ostatných používateľov prostredníctvom SMS správy alebo e-mailu.

Službu môžete využívať na zariadeniach s operačným systémom iOS a Android, ako aj cez webové rozhranie pomocou internetového prehliadača. Samozrejmá je nutnosť tvorby používateľského konta - v tomto prípade je použité jedno zdieľané heslo pre celú rodinu, pričom prihlasovací e-mail je pre každého člena unikátny. Treba dodať, že hoci je Cozi situovaný ako služba určená rodinám, dá sa bez problémov využiť aj na kolaboráciu alebo v podnikovom prostredí v rámci malého tímu ľudí.

AppStore: itunes.apple.com

Google Play: play.google.com

Web: cozi.com

UpTo

Služba UpTo je momentálne dostupná pre zariadenia s iOS, čoskoro by však mala byť k dispozícii aj aplikácia pre Android a Windows Phone. Z pohľadu zariadení s iOS nechýba podpora väčšieho displeja iPhonu 5, natívnu podporu iPadu však zatiaľ nečakajte. UpTo nie je klasická aplikácia, ktorá by zapadala do nášho výberu. Ide skôr o sociálnu sieť, ktorej podstatou je zdieľanie kalendárov. Pri tvorbe konta, prípadne pri prihlásení pomocou facebookového konta vytvorí aplikácia kalendár udalostí vašich priateľov a akékoľvek ďalšie udalosti, ktoré pridáte cez aplikáciu UpTo, sa zobrazia v kalendároch používateľov, s ktorými túto udalosť zdieľate - či už to je rodina, priatelia, kolegovia, alebo všetci. Z hľadiska princípu teda ide o aplikáciu podobnú službe SimplyUs, ale s väčším dôrazom na aspekt sociálnej siete.

AppStore: itunes.apple.com

Google Calendar

Výhodou oproti ostatným službám je integrácia s kontom Googlu, takže v prevažnej väčšine prípadov si netreba vytvoriť nové používateľské konto. Google kalendár môžete využívať prostredníctvom webového rozhrania, ako aj cez mobilné zariadenia s Androidom. Dedikovaná aplikácia od Googlu pre iOS však chýba. V rámci webového rozhrania je veľmi jednoduché zdieľať konkrétny kalendár s ostatnými používateľmi, prípadne si podľa potreby prepínať jednotlivé variácie a vytvárať nové zdieľané kalendáre. Služba je jednoduchá a navrhnutá s dôrazom na maximálnu intuitívnosť a pohodlnosť používania.

Web: google.com

Outlook.com

V rámci služby Outlook.com môžete využívať aj kalendár, ktorý je integrovaný vo vašom konte Microsoftu (známom aj ako konto Windows Live). V tomto prípade stačí vybrať možnosť Share (zdieľať) a určiť si, komu chcete kalendár sprístupniť. Kalendár možno zdieľať v režime len na čítanie, keď sa používateľ nepotrebuje prihlásiť do konta, no nemôže kalendár upravovať. Kalendár sa takisto dá nastaviť ako verejný.

Web: outlook.com

Čoskoro by mala byť spustená aj ďalšia služba spoločného kalendára skedj - soon.skedj.com.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá