Image
2.3.2015 0 Comments

Predĺži aktualizácia na Android 5.0 smartfónom výdrž batérie? Niektorým áno, iným nie...

android5.0.png Operačný systém Android 5.0 Lollipop môže pri niektorých telefónoch predĺžiť výdrž batérie, pri iných, naopak, skrátiť. K tomuto zisteniu dospeli redaktori servera GSMArena.com na základe vlastných testov.

Overili niekoľko špičkových smartfónov - Samsung Galaxy S5 (verzia s procesorom Snapdragon 801), LG G3 (2 GB RAM, 16 GB úložisko), HTC One (M8) a Nexus 5. Všetky štyri modely boli nedávno aktualizované na Lollipop, pričom nová hlavná verzia Androidu sľubuje úspory batérie vďaka uskutočneným optimalizáciám so súhrnným názvom Project Volta. Ide napr. o to, že úlohy aplikácií bežiacich na pozadí, ktoré vyžadujú prístup k internetu, sa vykonávajú hromadne tak, aby sa dátový modem aktivoval len raz. Okrem toho Android 5.0 má aj natívny režim Battery Saver. A aký vplyv to má na výdrž batérie?

Napríklad priemerná výdrž Galaxy S5 sa predĺžila až o 11 hodín, pričom výrazne sa zlepšila najmä v pohotovostnom režime. Aj výdrž HTC One (M8) sa zvýšila o slušných 6 hodín. Naopak, výdrž LG G3 a Nexus 5 sa nezlepšila, ale sa znížila o 2 hodiny, resp. 6 hodín.

gsmarena_endurance.jpg

Galaxy S5 vykázal výrazné zlepšenie pri hovoroch a v režime nečinnosti. No HTC One (M8) a Nexus 5 strácajú pri hovoroch až 6 hodín. Zato HTC One sa zlepšil pri prehliadaní internetu. LG G3 a Nexus 5 znížili výdrž pri prehrávaní videa.

Nedá sa teda jednoznačne povedať, že aktualizácia na Android 5.0 prináša zlepšenie životnosti batérie. Platí to určite pre Samsung Galaxy S5, ktorého výdrž sa aspoň trochu predĺžila v každom teste, ale ostatné modely si počínali v jednotlivých čiastkových testoch so striedavým úspechom.

Zdroj: blog.gsmarena.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Bratislava Game Jam

Najnovšie videá