Image
2.3.2015 0 Comments

Predĺži aktualizácia na Android 5.0 smartfónom výdrž batérie? Niektorým áno, iným nie...

android5.0.png Operačný systém Android 5.0 Lollipop môže pri niektorých telefónoch predĺžiť výdrž batérie, pri iných, naopak, skrátiť. K tomuto zisteniu dospeli redaktori servera GSMArena.com na základe vlastných testov.

Overili niekoľko špičkových smartfónov - Samsung Galaxy S5 (verzia s procesorom Snapdragon 801), LG G3 (2 GB RAM, 16 GB úložisko), HTC One (M8) a Nexus 5. Všetky štyri modely boli nedávno aktualizované na Lollipop, pričom nová hlavná verzia Androidu sľubuje úspory batérie vďaka uskutočneným optimalizáciám so súhrnným názvom Project Volta. Ide napr. o to, že úlohy aplikácií bežiacich na pozadí, ktoré vyžadujú prístup k internetu, sa vykonávajú hromadne tak, aby sa dátový modem aktivoval len raz. Okrem toho Android 5.0 má aj natívny režim Battery Saver. A aký vplyv to má na výdrž batérie?

Napríklad priemerná výdrž Galaxy S5 sa predĺžila až o 11 hodín, pričom výrazne sa zlepšila najmä v pohotovostnom režime. Aj výdrž HTC One (M8) sa zvýšila o slušných 6 hodín. Naopak, výdrž LG G3 a Nexus 5 sa nezlepšila, ale sa znížila o 2 hodiny, resp. 6 hodín.

gsmarena_endurance.jpg

Galaxy S5 vykázal výrazné zlepšenie pri hovoroch a v režime nečinnosti. No HTC One (M8) a Nexus 5 strácajú pri hovoroch až 6 hodín. Zato HTC One sa zlepšil pri prehliadaní internetu. LG G3 a Nexus 5 znížili výdrž pri prehrávaní videa.

Nedá sa teda jednoznačne povedať, že aktualizácia na Android 5.0 prináša zlepšenie životnosti batérie. Platí to určite pre Samsung Galaxy S5, ktorého výdrž sa aspoň trochu predĺžila v každom teste, ale ostatné modely si počínali v jednotlivých čiastkových testoch so striedavým úspechom.

Zdroj: blog.gsmarena.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá