Image
2.3.2015 0 Comments

Predĺži aktualizácia na Android 5.0 smartfónom výdrž batérie? Niektorým áno, iným nie...

android5.0.png Operačný systém Android 5.0 Lollipop môže pri niektorých telefónoch predĺžiť výdrž batérie, pri iných, naopak, skrátiť. K tomuto zisteniu dospeli redaktori servera GSMArena.com na základe vlastných testov.

Overili niekoľko špičkových smartfónov - Samsung Galaxy S5 (verzia s procesorom Snapdragon 801), LG G3 (2 GB RAM, 16 GB úložisko), HTC One (M8) a Nexus 5. Všetky štyri modely boli nedávno aktualizované na Lollipop, pričom nová hlavná verzia Androidu sľubuje úspory batérie vďaka uskutočneným optimalizáciám so súhrnným názvom Project Volta. Ide napr. o to, že úlohy aplikácií bežiacich na pozadí, ktoré vyžadujú prístup k internetu, sa vykonávajú hromadne tak, aby sa dátový modem aktivoval len raz. Okrem toho Android 5.0 má aj natívny režim Battery Saver. A aký vplyv to má na výdrž batérie?

Napríklad priemerná výdrž Galaxy S5 sa predĺžila až o 11 hodín, pričom výrazne sa zlepšila najmä v pohotovostnom režime. Aj výdrž HTC One (M8) sa zvýšila o slušných 6 hodín. Naopak, výdrž LG G3 a Nexus 5 sa nezlepšila, ale sa znížila o 2 hodiny, resp. 6 hodín.

gsmarena_endurance.jpg

Galaxy S5 vykázal výrazné zlepšenie pri hovoroch a v režime nečinnosti. No HTC One (M8) a Nexus 5 strácajú pri hovoroch až 6 hodín. Zato HTC One sa zlepšil pri prehliadaní internetu. LG G3 a Nexus 5 znížili výdrž pri prehrávaní videa.

Nedá sa teda jednoznačne povedať, že aktualizácia na Android 5.0 prináša zlepšenie životnosti batérie. Platí to určite pre Samsung Galaxy S5, ktorého výdrž sa aspoň trochu predĺžila v každom teste, ale ostatné modely si počínali v jednotlivých čiastkových testoch so striedavým úspechom.

Zdroj: blog.gsmarena.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Podpora Windows 7 sa skončí o tri roky. Tento rok končí Vista a kancelársky balík Microsoft Office 2007

19.01.2017 00:25

Svetovo najpopulárnejší desktopový operačný systém Windows 7 má už takmer 8 rokov. Blíži sa termín oficiálneho ukončenia jeho podpory, ktorý Microsoft určil na 14. januára 2020. Tradičná podpora sa s ...

Produkty

Inovatívne tepelné kamery pre smartfóny prichádzajú na trh

19.01.2017 00:20

Výrobca tepelných kamier Flir Systems odhalil svoju novú kameru, určenú pre Android. Kamera Flir One sa k smartfónu pripevní prostredníctvom portu USB typu C a používateľovi poskytne tepelný obraz obj ...

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá