16.4.2014 0 Comments

Predaj tabletov vzrástol za tri roky o stovky percent

Spolu s raketovým nárastom predaja inteligentných telefónov zažívajú boom aj tablety, ktorých predaj za posledné tri roky vzrástol o stovky percent. Kým vlani predstavoval medziročný rast ich predaja v internetovom obchode Alza približne 115 %, rok predtým išlo až o 250 %.

„Tablety sa stali obľúbeným doplnkovým zariadením pre mnohých užívateľov mobilných telefónov a počítačov. Ich obľuba narastá naprieč všetkými vekovými kategóriami a je motivovaná predovšetkým šírkou ponuky, cenovou dostupnosťou, dobrým výkonom či ponukou príslušenstva," hovorí PR manažérka Alza.sk Šárka Jakoubková a dodáva, že ďalším dôvodom sú státisíce aplikácií, ktoré sú dnes pre tablety k dispozícii.

Nejpredávanejšími značkami tabletov v Čechách a na Slovensku v internetovom obchode Alza sú ASUS, Apple a Samsung, z hľadiska operačných systémov vyhľadávajú zákazníci najmä Android (75 %), za ktorým nasleduje iOS (24 %) a Windows (1 %). Najlepšie hodnotenia od spotrebiteľov majú tablety od výrobcov značiek Apple a Samsung. Pomyselný palec dole naopak dostávajú predovšetkým lacnejšie zariadenia v cene pod 100 EUR.

„Rok 2014 prinesie zvýšený záujem o tablety s operačným systémom Windows a zariadenia s väčším displejom. Posilní sa aj trh konvertibilných zariadení dva v jednom, ktoré kombinujú mobilitu tabletov s výkonom notebookov. Zákazníci preferujúci menšie zariadenia sa presunú k phabletom, ktoré spájajú vlastnosti smartphonu a tabletu," dodáva Jakoubková.

V práve prebiehajúcej akcii 100 tabletov týždenne majú zákazníci Alza.sk možnosť vyhrať jeden zo stovky tabletov každý týždeň. Alza.sk tak svojim zákazníkom rozdá v priebehu troch vĺn tejto akcie celkovo viac ako tri tisícky tabletov.


Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

ČR: Alcatel LINK ZONE - LTE (4G) Wifi router do vrecka

26.10.2016 11:30

Firma TCL Communication uvedla na český a slovenský trh LTE (4G) Wi-Fi router Alcatel LINK ZONE. Novinka poslouží jako mobilní přístupový bod k internetu pro až 15 různých zařízení s WiFi připojením. ...

Tlačové správy

Čína chce investovať na Slovensku – privítali by u nás logistické centrum

26.10.2016 11:10

Podpredseda vlády pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini dnes rokoval s delegáciou Medzinárodnej obchodnej komory Hodvábnej cesty (SRCIC – Silk Road Chamber of International Commerce, Hong K ...

Tlačové správy

ČR: Herný headset Cooler Master MasterPulse Pro s RGB, Bass FX a 7.1 kanálovým zvukom

26.10.2016 11:00

Společnost Cooler Master, lídr v oblasti designu a výroby počítačových komponent a periferií, uvádí na trh herní sluchátka MasterPulse Pro. Vylepšená verze předchozích MasterPulse Over-ear nabízí naví ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá