16.4.2014 0 Comments

Predaj tabletov vzrástol za tri roky o stovky percent

Spolu s raketovým nárastom predaja inteligentných telefónov zažívajú boom aj tablety, ktorých predaj za posledné tri roky vzrástol o stovky percent. Kým vlani predstavoval medziročný rast ich predaja v internetovom obchode Alza približne 115 %, rok predtým išlo až o 250 %.

„Tablety sa stali obľúbeným doplnkovým zariadením pre mnohých užívateľov mobilných telefónov a počítačov. Ich obľuba narastá naprieč všetkými vekovými kategóriami a je motivovaná predovšetkým šírkou ponuky, cenovou dostupnosťou, dobrým výkonom či ponukou príslušenstva," hovorí PR manažérka Alza.sk Šárka Jakoubková a dodáva, že ďalším dôvodom sú státisíce aplikácií, ktoré sú dnes pre tablety k dispozícii.

Nejpredávanejšími značkami tabletov v Čechách a na Slovensku v internetovom obchode Alza sú ASUS, Apple a Samsung, z hľadiska operačných systémov vyhľadávajú zákazníci najmä Android (75 %), za ktorým nasleduje iOS (24 %) a Windows (1 %). Najlepšie hodnotenia od spotrebiteľov majú tablety od výrobcov značiek Apple a Samsung. Pomyselný palec dole naopak dostávajú predovšetkým lacnejšie zariadenia v cene pod 100 EUR.

„Rok 2014 prinesie zvýšený záujem o tablety s operačným systémom Windows a zariadenia s väčším displejom. Posilní sa aj trh konvertibilných zariadení dva v jednom, ktoré kombinujú mobilitu tabletov s výkonom notebookov. Zákazníci preferujúci menšie zariadenia sa presunú k phabletom, ktoré spájajú vlastnosti smartphonu a tabletu," dodáva Jakoubková.

V práve prebiehajúcej akcii 100 tabletov týždenne majú zákazníci Alza.sk možnosť vyhrať jeden zo stovky tabletov každý týždeň. Alza.sk tak svojim zákazníkom rozdá v priebehu troch vĺn tejto akcie celkovo viac ako tri tisícky tabletov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

Konferencia PyCon sa po roku vracia na Slovensko

20.01.2017 14:11

Druhý ročník komunitnej konferencie avizuje špeciálny program pre učiteľov informatiky Príležitosť zoznámiť sa s jedným z najpopulárnejších programovacích jazykov súčasnosti, inšpirovať profesionálov ...

Tlačové správy

Desať MFZ Sharp dostalo ocenenie „vysoko odporúčané“ od laboratória BLI

20.01.2017 13:00

Nový rad MFZ Sharp bol ocenený za kvalitu, spoľahlivosť a jednoduchosť používania popredným hodnotiteľom Buyers Laboratory LLC Nový rad produktov MFZ Sharp s názvom Advanced and Essentials získal oce ...

Tlačové správy

Synology predstavuje službu Surveillance Station 8.0

20.01.2017 12:30

Spoločnost Synology® Inc. dnes oficiálne oznámila vydanie služby Surveillance Station 8.0, ktorá obsahuje nového a praktického desktopového klienta, inteligentné technológie viacerých dátových prúdov ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá