16.4.2014 0 Comments

Predaj tabletov vzrástol za tri roky o stovky percent

Spolu s raketovým nárastom predaja inteligentných telefónov zažívajú boom aj tablety, ktorých predaj za posledné tri roky vzrástol o stovky percent. Kým vlani predstavoval medziročný rast ich predaja v internetovom obchode Alza približne 115 %, rok predtým išlo až o 250 %.

„Tablety sa stali obľúbeným doplnkovým zariadením pre mnohých užívateľov mobilných telefónov a počítačov. Ich obľuba narastá naprieč všetkými vekovými kategóriami a je motivovaná predovšetkým šírkou ponuky, cenovou dostupnosťou, dobrým výkonom či ponukou príslušenstva," hovorí PR manažérka Alza.sk Šárka Jakoubková a dodáva, že ďalším dôvodom sú státisíce aplikácií, ktoré sú dnes pre tablety k dispozícii.

Nejpredávanejšími značkami tabletov v Čechách a na Slovensku v internetovom obchode Alza sú ASUS, Apple a Samsung, z hľadiska operačných systémov vyhľadávajú zákazníci najmä Android (75 %), za ktorým nasleduje iOS (24 %) a Windows (1 %). Najlepšie hodnotenia od spotrebiteľov majú tablety od výrobcov značiek Apple a Samsung. Pomyselný palec dole naopak dostávajú predovšetkým lacnejšie zariadenia v cene pod 100 EUR.

„Rok 2014 prinesie zvýšený záujem o tablety s operačným systémom Windows a zariadenia s väčším displejom. Posilní sa aj trh konvertibilných zariadení dva v jednom, ktoré kombinujú mobilitu tabletov s výkonom notebookov. Zákazníci preferujúci menšie zariadenia sa presunú k phabletom, ktoré spájajú vlastnosti smartphonu a tabletu," dodáva Jakoubková.

V práve prebiehajúcej akcii 100 tabletov týždenne majú zákazníci Alza.sk možnosť vyhrať jeden zo stovky tabletov každý týždeň. Alza.sk tak svojim zákazníkom rozdá v priebehu troch vĺn tejto akcie celkovo viac ako tri tisícky tabletov.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Tlačové správy

VESMÍR: Sonda Cassini poslala snímky Saturnu z novej obežnej dráhy

07.12.2016 16:09

Vesmírna sonda Cassini poslala na Zem prvé snímky zo svojej novej obežnej dráhy okolo Saturnu, na ktorú sa dostala 30. novembra v rámci záverečnej fázy svojej misie. Na fotografiách je vidno búrku v t ...

Tlačové správy

CAT S30 s držiakom a autonabíjačkou v ponuke operátora O2 a Telekom

07.12.2016 09:40

Do portfólia operátorov O2 a Telekom prichádza rozšírené balenie CAT S30 s pribaleným držiakom do auta a autonabíjačkou zdarma. Odolný smartfón s armádnym štandardom 810G s bezplatným príslušenstvom s ...

Tlačové správy

Synology uvádza DiskStation DS3617xs. Centralizujte vaše dáta doslova na svojom pracovnom stole

07.12.2016 09:30

Spoločnosť Synology® Inc. dnes uvádza na trh DiskStation DS3617xs, 12-šachtový NAS server rozšíriteľný až do kapacity 36 pevných diskov. Prináša vysoký výkon v rýchlosti až 2 358 MB/s pri čítaní a pod ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá