Image
31.7.2014 0 Comments

Prečo si zaobstarať repasovaný počítač?

ITN_repasova pocitac.jpg Klasické stolové počítače aj notebooky majú dobu rapídnych inovácií už za sebou a na vývojovej krivke sa tak presunuli z oblasti intenzívneho vývoja do oblasti stabilnej vyzretosti.

Vo výsledku to znamená, že inovácie sú v tejto oblasti už pomalšie a počítač starý niekoľko rokov sa svojimi možnosťami až tak zásadne nelíši od modelov, ktoré sú v súčasnosti na trhu.

Kapacita operačných pamätí už viac-menej stagnuje (alebo je aj paradoxne pri nových PC nižšia než predtým, pretože pamäťové moduly v posledných rokoch zdraželi, a preto výrobcovia osádzajú svoje modely menším množstvom RAM) a kapacity bežných pevných diskov v hodnotách stoviek alebo tisícok GB sú už roky pre väčšinu používateľov bohato postačujúce. Ostatne ani výkonnostný rozdiel napríklad medzi procesormi radu Core2 Duo a dnešnými Pentiami Dual Core alebo Core i3 nie je nijako priepastný. A ani spotreba nových modelov počítačov už neklesá tak rapídne, ako to bolo napríklad pred 5 - 7 rokmi. 

To všetko otvára priestor na nákup repasovaných počítačov a notebookov, ktoré môžu poslúžiť na väčšinu účelov rovnako dobre ako nové počítače - niekedy dokonca aj lepšie.

Nový počítač nie je vždy nevyhnutne potrebný

Napríklad pre typického kancelárskeho zamestnanca zvyčajne postačuje počítač, na ktorom pobežia dobre kancelárske aplikácie, webových prehliadač, prípadne aj nejaká špecifická firemná aplikácia. Nie je teda potrebný žiadny masívny výkon. Rovnaké je to aj s množstvom domácich používateľov, ktorí potrebujú počítač najmä na písanie e-mailov, surfovanie či na púšťanie hudby a filmov. 

Na všetky tieto účely môžu veľmi dobre poslúžiť repasované počítače - teda také, ktoré už niekde slúžili, typicky vo väčšej firme, následne boli z dôvodu pravidelného cyklu obmeny hardvéru vyradené, ale sú ešte bez problémov ďalej použiteľné.

Ďalšie výhody repasovaných počítačov

Cena repasovaných počítačov sa zvyčajne pohybuje pod 50 % ceny nového tovaru a typicky možno ako repasovaný kúpiť taký počítač, ktorý je dodaný aj s operačným systémom vo verzii Professional, a to za cenu, za akú v bežnom obchode zoženiete len samotný operačný systém.
Navyše nové počítače v obchodoch sú takmer bez výnimky ponúkané s Windows 8 (prípadne bez systému, ale s podporou iba pre Windows 8), ktorým sa veľa firiem aj domácich používateľov cielene vyhýba. Naopak, na repasovaných PC a notebookoch nájdete najčastejšie Windows 7, ktorý je v súčasnosti najpopulárnejším a najpoužívanejším operačným systémom na svete. Aj to môže byť pre niekoho značná výhoda. 

A v neposlednom rade treba spomenúť, že repasované počítače sú predávané vždy so zárukou, v prípade akéhokoľvek problému teda možno počítač u predajcu reklamovať. Ten potom rieši reklamáciu buď výmenou za iný kus, alebo opravou. Práve regulárna záruka je jeden z hlavných rozdielov repasovaných a bežných použitých počítačov v bazároch, nehľadiac na to, že repasovaný počítač dostanete aj vyčistený, premazaný a prípadne sú v ňom vymenené diely, ktoré majú len obmedzenú životnosť.

Zdroj: ICT manažer


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá