Image
14.11.2012 0 Comments

Prečo Steven Sinofsky, prezident divízie Windows, odstúpil z funkcie

steven-sinofsky.jpg Spoločnosť Microsoft zažila začiatkom nového týždňa jednu výraznú zmenu na najvyšších pozíciách. Doterajší viceprezident pre Windows a Windows Live s okamžitou platnosťou odstúpil zo svojej funkcie.

Steven Sinofsky, ktorý pracoval v Microsofte od roku 1989, stál za záchranou debakla po uvedení Windows Vista. Windows 7 sa stal úspešným nasledovníkom Windows XP, ktorému konečne začal uberať používateľov. Sinofsky stál aj pri zrode nového grafického používateľského rozhrania Windows 8, uvedeného pred tromi týždňami. Podľa analytikov môže byť dôvodom na okamžitý odchod nespokojnosť vedenia s predajmi novej verzie.

Sinofského miesto zaujme Julie Larsonová-Greenová, ktorá mala doteraz na starosti vývoj a výrobu softvéru aj hardvéru v rámci divízie Windows. Obchodnú stránku prevádzky divízie prevezme finančná riaditeľka Tami Rellerová. Microsoft neoznámil dôvod takého náhleho odchodu. Generálny riaditeľ Steve Ballmer Sinofskému vo vyhlásení ku všetkým zamestnancom spoločnosti poďakoval za doterajšiu prácu, no dodal, že v rámci spoločnosti musia dobre spolupracovať všetky divízie. To by mohlo nasvedčovať tomu, že členom širšieho vedenia sa nepáčila prílišná samostatnosť Sinofského a jeho neochota spolupracovať s ostatnými oddeleniami.

Sinofsky sa stal hlavnou osobou propagujúcou nový spôsob ovládania Windows aj expanziu mimo tradičnej platformy x86. Pravidelne prispieval na firemný blog a bol to on, kto prvý predstavil tablet Surface alebo informoval o chystanej podpore architektúry ARM. Sinofsky vo svojom vyhlásení ďakuje Microsoftu aj jeho zamestnancom za roky strávené v spoločnosti. „Skláňam sa pred profesionalitou a štedrosťou všetkých, s ktorými som mal to šťastie pracovať v tejto skvelej spoločnosti," uviedol vo svojom vyhlásení.

Podľa analytikov by hlavným dôvodom mohli byť nesplnené očakávania pri predaji novej verzie Windows 8. Napríklad podľa Michaela Silvera z agentúry Gartner mlčí Microsoft o celkových predajoch Windows 8 aj tabletu Surface, ktorý je zatiaľ k dispozícii s procesormi ARM a novou verziou systému pre túto platformu, nazvanou Windows RT. Toto opatrné mlčanie „môže znamenať, že sa nesplnili očakávania," vysvetľuje Silver.

Podľa Ala Gillena z agentúry IDC môže vedenie Microsoftu ľutovať príliš odvážne zmeny v používateľskom rozhraní Windows 8. Súprava dlaždíc vhodná na dotykové ovládanie pôsobí nezvyčajne najmä na podnikových zákazníkov, ktorí aj z tohto dôvodu zvažujú zotrvanie pri Windows 7. „Došlo k takej výraznej zmene ovládania, že podnikoví zákazníci môžu nový produkt odmietnuť len z tohto jediného dôvodu," mieni Gillen. Analytik sa zaoberá myšlienkou, že by v ďalšej verzii systému mohol vzniknúť akýsi hybrid Windows 7 a Windows 8, ktorý by bol prijateľný aj pre podnikových používateľov. Pritom prechod do tradičného ovládania nie je ani v novej verzii Windows zložitý. Možno by stačilo viac osvety.

Zdroj: hcomputerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Biznis 2

Hyperloop bude aj v Českej republike. Cesta z Bratislavy do Brna potrvá len 10 minút

20.01.2017 00:25

Na realizáciu futuristického dopravného systému Elona Muska Hyperloop sa podujali už dve spoločnosti – Hyperloop One a Hyperloop Transportation Technologies (HTT). Tá druhá už získala investície v hod ...

Biznis

Tvorca Androidu chce uviesť na trh high-end smartfón, ktorý bude vážnou konkurenciou pre Apple aj Samsung

19.01.2017 00:35

Tvorca operačného systému Android Andy Rubin chce spolu s asi 40-členným tímom bývalých zamestnancov Googlu a Applu založiť spoločnosť Essential. Tá bude pracovať na viacerých spotrebiteľských hardvér ...

Biznis

Schengen pre dáta. EK chce odstrániť bariéry voľného cezhraničného pohybu dát v EÚ

16.01.2017 00:07

Európska komisia navrhla politické a právne riešenia na uvoľnenie potenciálu dátového hospodárstva EÚ. Ide pri tom o súčasť stratégie digitálneho jednotného trhu, ktorú predstavila v máji 2015. Inform ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá