Image
14.11.2012 0 Comments

Prečo Steven Sinofsky, prezident divízie Windows, odstúpil z funkcie

steven-sinofsky.jpg Spoločnosť Microsoft zažila začiatkom nového týždňa jednu výraznú zmenu na najvyšších pozíciách. Doterajší viceprezident pre Windows a Windows Live s okamžitou platnosťou odstúpil zo svojej funkcie.

Steven Sinofsky, ktorý pracoval v Microsofte od roku 1989, stál za záchranou debakla po uvedení Windows Vista. Windows 7 sa stal úspešným nasledovníkom Windows XP, ktorému konečne začal uberať používateľov. Sinofsky stál aj pri zrode nového grafického používateľského rozhrania Windows 8, uvedeného pred tromi týždňami. Podľa analytikov môže byť dôvodom na okamžitý odchod nespokojnosť vedenia s predajmi novej verzie.

Sinofského miesto zaujme Julie Larsonová-Greenová, ktorá mala doteraz na starosti vývoj a výrobu softvéru aj hardvéru v rámci divízie Windows. Obchodnú stránku prevádzky divízie prevezme finančná riaditeľka Tami Rellerová. Microsoft neoznámil dôvod takého náhleho odchodu. Generálny riaditeľ Steve Ballmer Sinofskému vo vyhlásení ku všetkým zamestnancom spoločnosti poďakoval za doterajšiu prácu, no dodal, že v rámci spoločnosti musia dobre spolupracovať všetky divízie. To by mohlo nasvedčovať tomu, že členom širšieho vedenia sa nepáčila prílišná samostatnosť Sinofského a jeho neochota spolupracovať s ostatnými oddeleniami.

Sinofsky sa stal hlavnou osobou propagujúcou nový spôsob ovládania Windows aj expanziu mimo tradičnej platformy x86. Pravidelne prispieval na firemný blog a bol to on, kto prvý predstavil tablet Surface alebo informoval o chystanej podpore architektúry ARM. Sinofsky vo svojom vyhlásení ďakuje Microsoftu aj jeho zamestnancom za roky strávené v spoločnosti. „Skláňam sa pred profesionalitou a štedrosťou všetkých, s ktorými som mal to šťastie pracovať v tejto skvelej spoločnosti," uviedol vo svojom vyhlásení.

Podľa analytikov by hlavným dôvodom mohli byť nesplnené očakávania pri predaji novej verzie Windows 8. Napríklad podľa Michaela Silvera z agentúry Gartner mlčí Microsoft o celkových predajoch Windows 8 aj tabletu Surface, ktorý je zatiaľ k dispozícii s procesormi ARM a novou verziou systému pre túto platformu, nazvanou Windows RT. Toto opatrné mlčanie „môže znamenať, že sa nesplnili očakávania," vysvetľuje Silver.

Podľa Ala Gillena z agentúry IDC môže vedenie Microsoftu ľutovať príliš odvážne zmeny v používateľskom rozhraní Windows 8. Súprava dlaždíc vhodná na dotykové ovládanie pôsobí nezvyčajne najmä na podnikových zákazníkov, ktorí aj z tohto dôvodu zvažujú zotrvanie pri Windows 7. „Došlo k takej výraznej zmene ovládania, že podnikoví zákazníci môžu nový produkt odmietnuť len z tohto jediného dôvodu," mieni Gillen. Analytik sa zaoberá myšlienkou, že by v ďalšej verzii systému mohol vzniknúť akýsi hybrid Windows 7 a Windows 8, ktorý by bol prijateľný aj pre podnikových používateľov. Pritom prechod do tradičného ovládania nie je ani v novej verzii Windows zložitý. Možno by stačilo viac osvety.

Zdroj: hcomputerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Biznis

Nemecko chce od roku 2030 zakázať vozidlá so spaľovacím motorom

21.10.2016 00:10

Nemecko sa nechce spoliehať len na finančné stimuly pri kúpe automobilov bez emisií. Spolková rada schválila rezolúciu vyzývajúcu na zákaz predaja nových automobilov so spaľovacím motorom od roku 2030 ...

Biznis

PR: Cypherconf 2016

20.10.2016 00:08

IT konferencia o ochrane digitálnych informácií, hackingu a zneužívaní aplikačných zraniteľností sa uskutoční 3.11.2016 v Bratislave Prednášky pokrývajú aktuálne trendy vo webovej a mobilnej bezpečno ...

Biznis

VMworld 2016: Čo sa stane 29. 6. 2021 o 15:57?

19.10.2016 00:08

V Barcelone sa začalo jedno z najvýznamnejších podujatí zameraných na cloudové a virtualizačné technológie VMworld 2016. Viac než 10 000 účastníkov z 96 krajín si na prvej hlavnej prednáške okrem inéh ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá