Image
22.4.2015 0 Comments

Prečítajte si 10 najlepších výrokov otca Facebooku Marka Zuckerberga

mark.jpg Pred jedenástimi rokmi býval na internáte Harvardovej univerzity, dnes jeho osobný majetok dosahuje hranicu 34 miliárd USD. Mladého priekopníka Marka Zuckerberga, zakladateľa a CEO sociálnej siete Facebook, zaradil časopis Time do zoznamu Top 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Prečítajte si jeho desať najinšpiratívnejších výrokov.

1. Vyhýbajte sa riziku!

„V tomto neuveriteľne rýchle sa meniacom svete je jedinou stratégiou s garanciou neúspechu vyhýbať sa riziku." (október 2011, Y Combinator Startup School)

2. Čo chcú ľudia vedieť?

„Otázkou nie je, čo chceme vedieť o ľuďoch, otázkou je, čo chcú ľudia povedať sami o sebe." (november 2011, rozhovor s Charliem Roseom)

3. Trošku z histórie

„Facebook som doslova nakódoval a spustil zo svojej internátnej izby. Prenajal som si server za 85 dolárov mesačne a financoval som to pridaním reklamy na stránku. Dlhý čas sme to financovali len týmto spôsobom." (november 2011, rozhovor s Charliem Roseom)

4. Umierajúca veverička

„Umierajúca veverička vo vašej záhrade môže byť pre vaše aktuálne záujmy omnoho relevantnejšia než ľudia umierajúci v Afrike." (prejav pre kolegov z Facebooku o relevancii)

5. Rozbíjanie je fajn!

„Hýbte sa rýchlo a rozbíjajte veci. Pokiaľ veci nerozbíjate, nehýbete sa dostatočne rýchlo." (rozhovor s Henrym Blodgetom)

6. Väčšie výzvy

„Z môjho pohľadu je to perverzná vec, no radšej budem v kruhu, kde nás ľudia podceňujú. Otváram si tak možnosti na väčšie výzvy, ktoré ľudí nadchnú a ohromia." (jeho názor na skeptikov, interview pre TechCrunch, september 2012)

7. Musíte veriť!

„Ľudia vedia byť skutočne múdri alebo majú zručnosti, ktoré vedia okamžite aplikovať. Ale pokiaľ im chýba viera v to, čo robia, nikdy na tom nebudú pracovať naozaj tvrdo." (prednáška na Stanfordovej univerzite, október 2005)

8. Čo ľudí skutočne zaujíma?

„Ľudí nezaujíma to, čo o vás hovoria v nejakom filme, dokonca ani to, čo hovoríte vy sami. Zaujíma ich len to, čo budujete." (rozhovor s Diane Sywer, júl 2010)

9. Pravda o Silicon Valley

„V Silicon Valley máte často pocit, že je to miesto, kde musíte byť. Ale to nie je jediné miesto na svete. Pokiaľ by som začínal teraz, zostal by som v Bostone. Silicon Valley je na môj vkus trochu krátkodobo orientované mesto, a to ma trápi." (október 2011, rozhovor pre Y Combinator Startup School)

10. Robím tú najdôležitejšiu vec, ktorú môžem robiť?

„Otázka, ktorú si sám sebe kladiem takmer denne, znie: 'Robím tú najdôležitejšiu vec, ktorú môžem robiť?' … Pokiaľ nerobím na tej najdôležitejšej veci, s ktorou môžem pomôcť, nebudem mať dobrý pocit z toho, ako využívam svoj čas." (z biografie Marcia Amidona o Markovi Zuckerbergovi)

Zdroj: inc.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá