Image
22.4.2015 0 Comments

Prečítajte si 10 najlepších výrokov otca Facebooku Marka Zuckerberga

mark.jpg Pred jedenástimi rokmi býval na internáte Harvardovej univerzity, dnes jeho osobný majetok dosahuje hranicu 34 miliárd USD. Mladého priekopníka Marka Zuckerberga, zakladateľa a CEO sociálnej siete Facebook, zaradil časopis Time do zoznamu Top 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Prečítajte si jeho desať najinšpiratívnejších výrokov.

1. Vyhýbajte sa riziku!

„V tomto neuveriteľne rýchle sa meniacom svete je jedinou stratégiou s garanciou neúspechu vyhýbať sa riziku." (október 2011, Y Combinator Startup School)

2. Čo chcú ľudia vedieť?

„Otázkou nie je, čo chceme vedieť o ľuďoch, otázkou je, čo chcú ľudia povedať sami o sebe." (november 2011, rozhovor s Charliem Roseom)

3. Trošku z histórie

„Facebook som doslova nakódoval a spustil zo svojej internátnej izby. Prenajal som si server za 85 dolárov mesačne a financoval som to pridaním reklamy na stránku. Dlhý čas sme to financovali len týmto spôsobom." (november 2011, rozhovor s Charliem Roseom)

4. Umierajúca veverička

„Umierajúca veverička vo vašej záhrade môže byť pre vaše aktuálne záujmy omnoho relevantnejšia než ľudia umierajúci v Afrike." (prejav pre kolegov z Facebooku o relevancii)

5. Rozbíjanie je fajn!

„Hýbte sa rýchlo a rozbíjajte veci. Pokiaľ veci nerozbíjate, nehýbete sa dostatočne rýchlo." (rozhovor s Henrym Blodgetom)

6. Väčšie výzvy

„Z môjho pohľadu je to perverzná vec, no radšej budem v kruhu, kde nás ľudia podceňujú. Otváram si tak možnosti na väčšie výzvy, ktoré ľudí nadchnú a ohromia." (jeho názor na skeptikov, interview pre TechCrunch, september 2012)

7. Musíte veriť!

„Ľudia vedia byť skutočne múdri alebo majú zručnosti, ktoré vedia okamžite aplikovať. Ale pokiaľ im chýba viera v to, čo robia, nikdy na tom nebudú pracovať naozaj tvrdo." (prednáška na Stanfordovej univerzite, október 2005)

8. Čo ľudí skutočne zaujíma?

„Ľudí nezaujíma to, čo o vás hovoria v nejakom filme, dokonca ani to, čo hovoríte vy sami. Zaujíma ich len to, čo budujete." (rozhovor s Diane Sywer, júl 2010)

9. Pravda o Silicon Valley

„V Silicon Valley máte často pocit, že je to miesto, kde musíte byť. Ale to nie je jediné miesto na svete. Pokiaľ by som začínal teraz, zostal by som v Bostone. Silicon Valley je na môj vkus trochu krátkodobo orientované mesto, a to ma trápi." (október 2011, rozhovor pre Y Combinator Startup School)

10. Robím tú najdôležitejšiu vec, ktorú môžem robiť?

„Otázka, ktorú si sám sebe kladiem takmer denne, znie: 'Robím tú najdôležitejšiu vec, ktorú môžem robiť?' … Pokiaľ nerobím na tej najdôležitejšej veci, s ktorou môžem pomôcť, nebudem mať dobrý pocit z toho, ako využívam svoj čas." (z biografie Marcia Amidona o Markovi Zuckerbergovi)

Zdroj: inc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Internet

Sociálna sieť LinkedIn v Rusku končí, ďalší na rade je Facebook a Twitter

18.11.2016 00:06

Federálna služba pre dozor v oblasti telekomunikácií, informačných technológií a masmédií (Roskomnadzor) vo štvrtok oznámila, že nariadila poskytovateľom komunikačných služieb zablokovať prístup na Li ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá