Image
22.4.2015 0 Comments

Prečítajte si 10 najlepších výrokov otca Facebooku Marka Zuckerberga

mark.jpg Pred jedenástimi rokmi býval na internáte Harvardovej univerzity, dnes jeho osobný majetok dosahuje hranicu 34 miliárd USD. Mladého priekopníka Marka Zuckerberga, zakladateľa a CEO sociálnej siete Facebook, zaradil časopis Time do zoznamu Top 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Prečítajte si jeho desať najinšpiratívnejších výrokov.

1. Vyhýbajte sa riziku!

„V tomto neuveriteľne rýchle sa meniacom svete je jedinou stratégiou s garanciou neúspechu vyhýbať sa riziku." (október 2011, Y Combinator Startup School)

2. Čo chcú ľudia vedieť?

„Otázkou nie je, čo chceme vedieť o ľuďoch, otázkou je, čo chcú ľudia povedať sami o sebe." (november 2011, rozhovor s Charliem Roseom)

3. Trošku z histórie

„Facebook som doslova nakódoval a spustil zo svojej internátnej izby. Prenajal som si server za 85 dolárov mesačne a financoval som to pridaním reklamy na stránku. Dlhý čas sme to financovali len týmto spôsobom." (november 2011, rozhovor s Charliem Roseom)

4. Umierajúca veverička

„Umierajúca veverička vo vašej záhrade môže byť pre vaše aktuálne záujmy omnoho relevantnejšia než ľudia umierajúci v Afrike." (prejav pre kolegov z Facebooku o relevancii)

5. Rozbíjanie je fajn!

„Hýbte sa rýchlo a rozbíjajte veci. Pokiaľ veci nerozbíjate, nehýbete sa dostatočne rýchlo." (rozhovor s Henrym Blodgetom)

6. Väčšie výzvy

„Z môjho pohľadu je to perverzná vec, no radšej budem v kruhu, kde nás ľudia podceňujú. Otváram si tak možnosti na väčšie výzvy, ktoré ľudí nadchnú a ohromia." (jeho názor na skeptikov, interview pre TechCrunch, september 2012)

7. Musíte veriť!

„Ľudia vedia byť skutočne múdri alebo majú zručnosti, ktoré vedia okamžite aplikovať. Ale pokiaľ im chýba viera v to, čo robia, nikdy na tom nebudú pracovať naozaj tvrdo." (prednáška na Stanfordovej univerzite, október 2005)

8. Čo ľudí skutočne zaujíma?

„Ľudí nezaujíma to, čo o vás hovoria v nejakom filme, dokonca ani to, čo hovoríte vy sami. Zaujíma ich len to, čo budujete." (rozhovor s Diane Sywer, júl 2010)

9. Pravda o Silicon Valley

„V Silicon Valley máte často pocit, že je to miesto, kde musíte byť. Ale to nie je jediné miesto na svete. Pokiaľ by som začínal teraz, zostal by som v Bostone. Silicon Valley je na môj vkus trochu krátkodobo orientované mesto, a to ma trápi." (október 2011, rozhovor pre Y Combinator Startup School)

10. Robím tú najdôležitejšiu vec, ktorú môžem robiť?

„Otázka, ktorú si sám sebe kladiem takmer denne, znie: 'Robím tú najdôležitejšiu vec, ktorú môžem robiť?' … Pokiaľ nerobím na tej najdôležitejšej veci, s ktorou môžem pomôcť, nebudem mať dobrý pocit z toho, ako využívam svoj čas." (z biografie Marcia Amidona o Markovi Zuckerbergovi)

Zdroj: inc.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

LinkedIn predstavil najväčší redizajn svojho webu od jeho spustenia pred 15 rokmi.

20.01.2017 00:22

Nová podoba bola výrazne uprataná, obsahuje nové navigačné nástroje a beží rýchlejšie. Mobilná aplikácia aj desktopová verzia dostali konzistentnejší dizajn. Podľa vyjadrenia firmy bolo hlavným cieľom ...

Internet

Google Mapy vám už ukážu, kde sa dá dobre zaparkovať

19.01.2017 00:23

Mapy Googlu budú opäť užitočnejšie. Ich nová aktualizácia v9.44 beta totiž prináša funkciu, ktorá ukáže používateľom, aké možnosti parkovania môžu očakávať na mieste určenia. Získajú tak predstavu o t ...

Internet 10

Stroj na morálne dilemy. Moral Machine umožní rozhodnúť, koho život má autonómne vozidlo obetovať pri nehode

19.01.2017 00:40

So samojazdiacimi autami experimentuje čoraz viac firiem, a tak sa vynárajú aj otázky o tom, ako majú vozidlá rozhodovať v krízových situáciách. Ak napríklad niekto nečakane vbehne do jazdnej dráhy, m ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá