Image
19.1.2015 0 Comments

Pozrite sa na nové supervýkonné phablety od Xiaomi za veľmi dobrú cenu

xiaomi.jpg Čínska spoločnosť Xiaomi v snahe konkurovať highendovým smartfónom Apple iPhone 6 a Galaxy Note 4 od Samsungu predstavila dva nové výkonné phablety za veľmi prijateľnú cenu.

Prvý telefón s názvom Xiaomi Note sa v Číne začne predávať 27. januára, výkonnejšia verzia Note Plus potom na konci marca. Cena Xiaomi Note sa bude začínať na 376 dolároch, pričom so svojím 5,7-palcovým 1080p displejom je o 0,15 mm tenší než iPhone 6 Plus.

xiaomi8.jpg

Telefón má 13 Mpx fotoaparát, poháňa ho štvorjadrový procesor Snapdragon 801 od Qualcommu na frekvencii 2,5 GHz a k dispozícii sú 3 GB pamäte RAM. Nechába podpora 4G LTE, slot na dve SIM karty a 3000 mAh batéria. Výkonnejší Xiaomi Note Plus s cenovkou 520 dolárov ponúkne osemjadrový procesor, 4 GB pamäte RAM a 2K displej.

xiaomi6.jpg

Xiaomi už teraz ponúka iný 5,5-palcový smartfón, ktorý je však určený na lowendový trh. Toto zariadenie je v Číne najpredávanejším phabletom. Mimochodom, Čína je podľa spoločnosti IDC najväčším svetovým trhom pre smartfóny s veľkými displejmi.

„Čína je najväčším trhom na svete v predaji phabletov. Ročne sa tu predá viac phabletov než na všetkých ďalších desiatich najväčších trhoch s phabletmi na svete dovedna," uviedla v novembri analytička IDC Melissa Chau. Dôvodom je to, že v Číne predáva phablety mnoho lokálnych výrobcov za nízke ceny. Na porovnanie, iPhone 6 Plus alebo Galaxy Note 4 stojí v Číne viac než dvakrát toľko ako nové phablety Xiaomi.

xiaomi7.jpg

Nové phablety spoločnosti Xiaomi určite dopomôžu k rastu jej podielu na trhu. V treťom štvrťroku minulého roka sa Xiaomi stalo tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete za Apple a Samsungom. Spoločnosť predáva svoje telefóny hlavne v Číne, ale expanduje aj do ďalších ázijských krajín.

xiaomi3.jpg

Xiaomi je iba päť rokov stará firma, ktorá rastie niekoľkonásobne rýchlejšie než konkurencia. Podľa analytikov za tým stoja kvalitné telefóny, ktoré sú z výkonnostnej aj dizajnovej stránky porovnateľné s oveľa drahšou konkurenciou, a priaznivé ceny. Aj keď má Xiaomi množstvo fanúšikov, ktorí spoločnosť prezývajú „čínsky Apple", podľa niektorých kritikov firma iba kopíruje dizajny konkurencie.

Napríklad súčasná vlajková loď Xiaomi, telefón Mi 4, má kovový rám, ktorý je veľmi podobný hliníkovému rámu staršieho iPhonu 5. Predstavitelia Xiaomi na tieto obvinenia reagujú tvrdením, že všetky technologické spoločnosti sa medzi sebou navzájom inšpirujú.
Ukážte mi produkt v tomto odvetví, nový produkt, ktorý vyšiel a mal úplne unikátny dizajn. Taký proste nenájdete," povedal viceprezident Xiaomi Hugo Barra v októbri minulého roka.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá