Image
19.1.2015 0 Comments

Pozrite sa na nové supervýkonné phablety od Xiaomi za veľmi dobrú cenu

xiaomi.jpg Čínska spoločnosť Xiaomi v snahe konkurovať highendovým smartfónom Apple iPhone 6 a Galaxy Note 4 od Samsungu predstavila dva nové výkonné phablety za veľmi prijateľnú cenu.

Prvý telefón s názvom Xiaomi Note sa v Číne začne predávať 27. januára, výkonnejšia verzia Note Plus potom na konci marca. Cena Xiaomi Note sa bude začínať na 376 dolároch, pričom so svojím 5,7-palcovým 1080p displejom je o 0,15 mm tenší než iPhone 6 Plus.

xiaomi8.jpg

Telefón má 13 Mpx fotoaparát, poháňa ho štvorjadrový procesor Snapdragon 801 od Qualcommu na frekvencii 2,5 GHz a k dispozícii sú 3 GB pamäte RAM. Nechába podpora 4G LTE, slot na dve SIM karty a 3000 mAh batéria. Výkonnejší Xiaomi Note Plus s cenovkou 520 dolárov ponúkne osemjadrový procesor, 4 GB pamäte RAM a 2K displej.

xiaomi6.jpg

Xiaomi už teraz ponúka iný 5,5-palcový smartfón, ktorý je však určený na lowendový trh. Toto zariadenie je v Číne najpredávanejším phabletom. Mimochodom, Čína je podľa spoločnosti IDC najväčším svetovým trhom pre smartfóny s veľkými displejmi.

„Čína je najväčším trhom na svete v predaji phabletov. Ročne sa tu predá viac phabletov než na všetkých ďalších desiatich najväčších trhoch s phabletmi na svete dovedna," uviedla v novembri analytička IDC Melissa Chau. Dôvodom je to, že v Číne predáva phablety mnoho lokálnych výrobcov za nízke ceny. Na porovnanie, iPhone 6 Plus alebo Galaxy Note 4 stojí v Číne viac než dvakrát toľko ako nové phablety Xiaomi.

xiaomi7.jpg

Nové phablety spoločnosti Xiaomi určite dopomôžu k rastu jej podielu na trhu. V treťom štvrťroku minulého roka sa Xiaomi stalo tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete za Apple a Samsungom. Spoločnosť predáva svoje telefóny hlavne v Číne, ale expanduje aj do ďalších ázijských krajín.

xiaomi3.jpg

Xiaomi je iba päť rokov stará firma, ktorá rastie niekoľkonásobne rýchlejšie než konkurencia. Podľa analytikov za tým stoja kvalitné telefóny, ktoré sú z výkonnostnej aj dizajnovej stránky porovnateľné s oveľa drahšou konkurenciou, a priaznivé ceny. Aj keď má Xiaomi množstvo fanúšikov, ktorí spoločnosť prezývajú „čínsky Apple", podľa niektorých kritikov firma iba kopíruje dizajny konkurencie.

Napríklad súčasná vlajková loď Xiaomi, telefón Mi 4, má kovový rám, ktorý je veľmi podobný hliníkovému rámu staršieho iPhonu 5. Predstavitelia Xiaomi na tieto obvinenia reagujú tvrdením, že všetky technologické spoločnosti sa medzi sebou navzájom inšpirujú.
Ukážte mi produkt v tomto odvetví, nový produkt, ktorý vyšiel a mal úplne unikátny dizajn. Taký proste nenájdete," povedal viceprezident Xiaomi Hugo Barra v októbri minulého roka.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá