Image
19.1.2015 0 Comments

Pozrite sa na nové supervýkonné phablety od Xiaomi za veľmi dobrú cenu

xiaomi.jpg Čínska spoločnosť Xiaomi v snahe konkurovať highendovým smartfónom Apple iPhone 6 a Galaxy Note 4 od Samsungu predstavila dva nové výkonné phablety za veľmi prijateľnú cenu.

Prvý telefón s názvom Xiaomi Note sa v Číne začne predávať 27. januára, výkonnejšia verzia Note Plus potom na konci marca. Cena Xiaomi Note sa bude začínať na 376 dolároch, pričom so svojím 5,7-palcovým 1080p displejom je o 0,15 mm tenší než iPhone 6 Plus.

xiaomi8.jpg

Telefón má 13 Mpx fotoaparát, poháňa ho štvorjadrový procesor Snapdragon 801 od Qualcommu na frekvencii 2,5 GHz a k dispozícii sú 3 GB pamäte RAM. Nechába podpora 4G LTE, slot na dve SIM karty a 3000 mAh batéria. Výkonnejší Xiaomi Note Plus s cenovkou 520 dolárov ponúkne osemjadrový procesor, 4 GB pamäte RAM a 2K displej.

xiaomi6.jpg

Xiaomi už teraz ponúka iný 5,5-palcový smartfón, ktorý je však určený na lowendový trh. Toto zariadenie je v Číne najpredávanejším phabletom. Mimochodom, Čína je podľa spoločnosti IDC najväčším svetovým trhom pre smartfóny s veľkými displejmi.

„Čína je najväčším trhom na svete v predaji phabletov. Ročne sa tu predá viac phabletov než na všetkých ďalších desiatich najväčších trhoch s phabletmi na svete dovedna," uviedla v novembri analytička IDC Melissa Chau. Dôvodom je to, že v Číne predáva phablety mnoho lokálnych výrobcov za nízke ceny. Na porovnanie, iPhone 6 Plus alebo Galaxy Note 4 stojí v Číne viac než dvakrát toľko ako nové phablety Xiaomi.

xiaomi7.jpg

Nové phablety spoločnosti Xiaomi určite dopomôžu k rastu jej podielu na trhu. V treťom štvrťroku minulého roka sa Xiaomi stalo tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete za Apple a Samsungom. Spoločnosť predáva svoje telefóny hlavne v Číne, ale expanduje aj do ďalších ázijských krajín.

xiaomi3.jpg

Xiaomi je iba päť rokov stará firma, ktorá rastie niekoľkonásobne rýchlejšie než konkurencia. Podľa analytikov za tým stoja kvalitné telefóny, ktoré sú z výkonnostnej aj dizajnovej stránky porovnateľné s oveľa drahšou konkurenciou, a priaznivé ceny. Aj keď má Xiaomi množstvo fanúšikov, ktorí spoločnosť prezývajú „čínsky Apple", podľa niektorých kritikov firma iba kopíruje dizajny konkurencie.

Napríklad súčasná vlajková loď Xiaomi, telefón Mi 4, má kovový rám, ktorý je veľmi podobný hliníkovému rámu staršieho iPhonu 5. Predstavitelia Xiaomi na tieto obvinenia reagujú tvrdením, že všetky technologické spoločnosti sa medzi sebou navzájom inšpirujú.
Ukážte mi produkt v tomto odvetví, nový produkt, ktorý vyšiel a mal úplne unikátny dizajn. Taký proste nenájdete," povedal viceprezident Xiaomi Hugo Barra v októbri minulého roka.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá