Image
5.1.2016 0 Comments

Pozrite sa, ako vyzerá nová verzia Google Glass

Project Google Glass Explorer je síce mŕtvy, vývoj chytrých okuliarov však pokračuje. Na sklonku roku 2015 sa objavili nové fotografie, ktoré pomerne detailne ukazujú, ako by mal vyzerať nástupca stornovaného produktu, určený predovšetkým pre pracovné účely.

Na prvý pohľad viditeľnou inováciou je samotná konštrukcia, ktorá plne neobopína používateľovu tvár a chýba nosník. Úspornejšie prevedenie sa zdá byť ľahšie ovládateľnejšie a tiež skladnejšie. Podľa skorších správ uverejnených v magazíne Wall Street Journal, je súčasťou nových okuliarov tiež väčší displej, ktorý podľa všetkého ponúkne širšiu perspektívu, vylepšený procesor, výkonnejšiu batériu, pochopiteľne wi-fi a celkovo pevnejšie prevedenie, vďaka ktorému by okuliare mali byť snáď dokonca vodotesné.

Blesk_1_pozrite sa.jpg

Blesk_2_pozrite sa.jpg

Blesk_3_pozrite sa.jpg

Vývoj Google Glass zatiaľ pripomína poriadne dobrodružstvo. Pred pol druhým rokom bol projekt zverený skúsenej marketingovej špecialistke Ivy Ross, ktorá okuliare osadila luxusnými obrúčkami, v súčasnosti sa však zdá, že vývojári rezignovali na ich masové využitie a snažia sa o produkt, ktorý bude predovšetkým praktický a funkčný.

Čo odráža už jeho samotný názov, ktorý by mal podľa serveru 9to5Google znieť jednoducho: Enterprise Edition alebo skrátene EE. A tí, ktorí už mali možnosť nahliadnuť do manuálu si všimli ešte jednu podstatnú vec.

„Stlačte tlačidlo raz pre obstaranie fotografie, podržte tlačidlo, ak chcete nahrať video. Zelené svetielko indikuje, že je kamera zapnutá." To môže upokojiť všetkých tých, ktorí proti šikovným okuliarom brojili v súvislosti s ochranou súkromia. Tešíme sa, ako bude sága Google Glass pokračovať v tento rok.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá