Image
5.1.2016 0 Comments

Pozrite sa, ako vyzerá nová verzia Google Glass

Project Google Glass Explorer je síce mŕtvy, vývoj chytrých okuliarov však pokračuje. Na sklonku roku 2015 sa objavili nové fotografie, ktoré pomerne detailne ukazujú, ako by mal vyzerať nástupca stornovaného produktu, určený predovšetkým pre pracovné účely.

Na prvý pohľad viditeľnou inováciou je samotná konštrukcia, ktorá plne neobopína používateľovu tvár a chýba nosník. Úspornejšie prevedenie sa zdá byť ľahšie ovládateľnejšie a tiež skladnejšie. Podľa skorších správ uverejnených v magazíne Wall Street Journal, je súčasťou nových okuliarov tiež väčší displej, ktorý podľa všetkého ponúkne širšiu perspektívu, vylepšený procesor, výkonnejšiu batériu, pochopiteľne wi-fi a celkovo pevnejšie prevedenie, vďaka ktorému by okuliare mali byť snáď dokonca vodotesné.

Blesk_1_pozrite sa.jpg

Blesk_2_pozrite sa.jpg

Blesk_3_pozrite sa.jpg

Vývoj Google Glass zatiaľ pripomína poriadne dobrodružstvo. Pred pol druhým rokom bol projekt zverený skúsenej marketingovej špecialistke Ivy Ross, ktorá okuliare osadila luxusnými obrúčkami, v súčasnosti sa však zdá, že vývojári rezignovali na ich masové využitie a snažia sa o produkt, ktorý bude predovšetkým praktický a funkčný.

Čo odráža už jeho samotný názov, ktorý by mal podľa serveru 9to5Google znieť jednoducho: Enterprise Edition alebo skrátene EE. A tí, ktorí už mali možnosť nahliadnuť do manuálu si všimli ešte jednu podstatnú vec.

„Stlačte tlačidlo raz pre obstaranie fotografie, podržte tlačidlo, ak chcete nahrať video. Zelené svetielko indikuje, že je kamera zapnutá." To môže upokojiť všetkých tých, ktorí proti šikovným okuliarom brojili v súvislosti s ochranou súkromia. Tešíme sa, ako bude sága Google Glass pokračovať v tento rok.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Všetky nové Tesly už majú HW na samostatnú jazdu s vyššou úrovňou bezpečnosti než s vodičom

24.10.2016 00:22

Tesla vyhlásila, že všetky jej autá vyrobené odteraz budú schopné úplne autonómnej jazdy.  Zverejnila aj demonštračné video ukazujúce samostatne jazdiace auto, v ktorom je človek prítomný „len z právn ...

Technológie 5

Počítače v Microsofte rozpoznávajú reč na rovnakej úrovni ako ľudia

24.10.2016 00:19

Tím inžinierov Microsoftu z divízie umelej inteligencie a výskumu (Artificial Intelligence and Research) sa pochválil (PDF), že ich systém na rozpoznávanie reči dosiahol chybovosť (word error rate – W ...

Technológie 5

V Južnej Kórei už možno surfovať rýchlosťou 52,5 Gb/s. Aj na existujúcom vedení

21.10.2016 00:25

Nová éra gigabitového internetu, UHD videa a služieb s virtuálnou a rozšírenou realitou vyžaduje zavádzanie novej sieťovej infraštruktúry. Juhokórejský operátor SK Broadband preto nasadil do používani ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá