Image
18.11.2015 0 Comments

Pozor na to. Pri aktualizácii Windows 10 Threshold 2 sa sťahujú 3 GB dát

Microsoft minulý týždeň sprístupnil používateľom veľkú aktualizáciu Windows 10 s názvom November Update, známu pod kódovým označením Threshold 2 (číslo verzie je 1511, ide o zostavenie 10586). Tých, ktorí majú dátovo limitované pripojenie na internet, treba upozorniť, že aktualizácia si vyžaduje stiahnutie 3 GB dát, teda prakticky budete sťahovať znova celý operačný systém.

Tí používatelia, ktorí sa k internetu pripájajú cez Wi-Fi alebo zabudovaný dátový modem, môžu pripojenie označiť ako účtované podľa objemu prenesených dát. Podľa vyjadrenia Microsoftu sa v takom prípade aktualizácie nestiahnu automaticky. Používateľ si potom musí pripojiť svoj počítač cez také pripojenie, kde prenesenie tohto objemu dát nespôsobuje problém, a nechať si aktualizovať svoje zariadenie. Toto riešenie však nie je dostupné pre PC, ktoré sa k internetu pripájajú cez eternetový kábel.

Druhá možnosť je vypnutie automatických aktualizácií cez Windows Update (táto možnosť je predvolene zapnutá). Používatelia edície Windows 10 Pro si môžu v aplikácii Setting stiahnutie aktualizácií oddialiť. Pre používateľov Windows 10 Home však táto voľba nie je k dispozícii. Ak majú pripojenie cez eternetový kábel, jediná možnosť pre nich je zakázať službu Windows Update.

Microsoft upozorňuje, že distribúcia aktualizácie sa uskutočňuje postupne v priebehu 31 dní, preto je možné, že pre vás upgrade ešte nie je k dispozícii. Prípadne si skontrolujte, či nemáte aktivovanú voľbu na odkladanie upgradov.

Inštalácia upgradu je podobná ako pri predchádzajúcej aktualizácii. Používateľ vidí kruhový ukazovateľ priebehu a po následnom prvom prihlásení k používateľskému účtu sa nainštalujú aplikácie, čím je proces aktualizácie ukončený. Používateľ nepríde o nijaké osobné dáta či nastavenia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá