Image
18.11.2015 0 Comments

Pozor na to. Pri aktualizácii Windows 10 Threshold 2 sa sťahujú 3 GB dát

Microsoft minulý týždeň sprístupnil používateľom veľkú aktualizáciu Windows 10 s názvom November Update, známu pod kódovým označením Threshold 2 (číslo verzie je 1511, ide o zostavenie 10586). Tých, ktorí majú dátovo limitované pripojenie na internet, treba upozorniť, že aktualizácia si vyžaduje stiahnutie 3 GB dát, teda prakticky budete sťahovať znova celý operačný systém.

Tí používatelia, ktorí sa k internetu pripájajú cez Wi-Fi alebo zabudovaný dátový modem, môžu pripojenie označiť ako účtované podľa objemu prenesených dát. Podľa vyjadrenia Microsoftu sa v takom prípade aktualizácie nestiahnu automaticky. Používateľ si potom musí pripojiť svoj počítač cez také pripojenie, kde prenesenie tohto objemu dát nespôsobuje problém, a nechať si aktualizovať svoje zariadenie. Toto riešenie však nie je dostupné pre PC, ktoré sa k internetu pripájajú cez eternetový kábel.

Druhá možnosť je vypnutie automatických aktualizácií cez Windows Update (táto možnosť je predvolene zapnutá). Používatelia edície Windows 10 Pro si môžu v aplikácii Setting stiahnutie aktualizácií oddialiť. Pre používateľov Windows 10 Home však táto voľba nie je k dispozícii. Ak majú pripojenie cez eternetový kábel, jediná možnosť pre nich je zakázať službu Windows Update.

Microsoft upozorňuje, že distribúcia aktualizácie sa uskutočňuje postupne v priebehu 31 dní, preto je možné, že pre vás upgrade ešte nie je k dispozícii. Prípadne si skontrolujte, či nemáte aktivovanú voľbu na odkladanie upgradov.

Inštalácia upgradu je podobná ako pri predchádzajúcej aktualizácii. Používateľ vidí kruhový ukazovateľ priebehu a po následnom prvom prihlásení k používateľskému účtu sa nainštalujú aplikácie, čím je proces aktualizácie ukončený. Používateľ nepríde o nijaké osobné dáta či nastavenia.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Modulárna stavebnica CellRobot umožní zhotoviť robota z gúľ

16.01.2017 00:20

Čínska spoločnosť KEY predvádzala na CES 2017 unikátnu stavebnicu, ktorá umožní postaviť robota pozostávajúceho z gúľ. Jadrom systému CellRobot je jednotka, v ktorej sídli CPU a batéria. Okrem toho o ...

Produkty

Nové procesory Intelu možno napadnúť cez port USB. Netreba špeciálne vybavenie a útok nemožno ani detegovať

16.01.2017 00:35

Výskumníci zo spoločnosti Positive Technologies odhalili, že niektoré nové procesory Intelu obsahujú rozhranie JTAG (Joint Test Action Group) na ladenie a konfiguráciu, prístupné cez porty USB 3.0, kt ...

Produkty

Roj bojových mikrodronov Perdix sa správa ako inteligentný kolektívny organizmus

13.01.2017 00:20

Americká armáda používa drony už dlhé roky. Teraz ministerstvo obrany predstavilo vo videu najnovší pokrok v technológii bezpilotných lietadiel. Ide o úspešné nasadenie celej letky dronov Perdix. Tes ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá