Image
18.11.2015 0 Comments

Pozor na to. Pri aktualizácii Windows 10 Threshold 2 sa sťahujú 3 GB dát

Microsoft minulý týždeň sprístupnil používateľom veľkú aktualizáciu Windows 10 s názvom November Update, známu pod kódovým označením Threshold 2 (číslo verzie je 1511, ide o zostavenie 10586). Tých, ktorí majú dátovo limitované pripojenie na internet, treba upozorniť, že aktualizácia si vyžaduje stiahnutie 3 GB dát, teda prakticky budete sťahovať znova celý operačný systém.

Tí používatelia, ktorí sa k internetu pripájajú cez Wi-Fi alebo zabudovaný dátový modem, môžu pripojenie označiť ako účtované podľa objemu prenesených dát. Podľa vyjadrenia Microsoftu sa v takom prípade aktualizácie nestiahnu automaticky. Používateľ si potom musí pripojiť svoj počítač cez také pripojenie, kde prenesenie tohto objemu dát nespôsobuje problém, a nechať si aktualizovať svoje zariadenie. Toto riešenie však nie je dostupné pre PC, ktoré sa k internetu pripájajú cez eternetový kábel.

Druhá možnosť je vypnutie automatických aktualizácií cez Windows Update (táto možnosť je predvolene zapnutá). Používatelia edície Windows 10 Pro si môžu v aplikácii Setting stiahnutie aktualizácií oddialiť. Pre používateľov Windows 10 Home však táto voľba nie je k dispozícii. Ak majú pripojenie cez eternetový kábel, jediná možnosť pre nich je zakázať službu Windows Update.

Microsoft upozorňuje, že distribúcia aktualizácie sa uskutočňuje postupne v priebehu 31 dní, preto je možné, že pre vás upgrade ešte nie je k dispozícii. Prípadne si skontrolujte, či nemáte aktivovanú voľbu na odkladanie upgradov.

Inštalácia upgradu je podobná ako pri predchádzajúcej aktualizácii. Používateľ vidí kruhový ukazovateľ priebehu a po následnom prvom prihlásení k používateľskému účtu sa nainštalujú aplikácie, čím je proces aktualizácie ukončený. Používateľ nepríde o nijaké osobné dáta či nastavenia.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá