Image
3.6.2016 0 Comments

Pozor na falošné vstupenky na olympiádu v Riu

Významné udalosti upútavajú pozornosť spamerov. Sú výbornou príležitosťou, ako získať peniaze od dôverčivých ľudí. Najčastejšia téma podvodných e-mailov spojených s olympiádou je výhra vstupeniek v súťaži organizovanej Medzinárodným olympijským výborom a brazílskou vládou. Spameri sa pokúšajú presvedčiť svoje obete, že ich adresa bola náhodne vybraná z rozsiahleho zoznamu. Aby výhercovi získali svoju cenu, musia odpovedať na e-mail a poskytnúť svoje osobné údaje.

Spamy nie sú jediná hrozbau, ktorej musia používatelia čeliť. Predaj falošných vstupeniek je ešte nebezpečnejší. Tím spoločnosti Kaspersky Lab stále objavuje a blokuje podvodné domény, ktoré obsahujú pojmy "rio" alebo "rio2016".

Nebezpečné webové stránky, ktoré spoločnosť Kaspersky Lab objavila, sú vytvorené veľmi dobre. Podvodníci obyčajne kupujú najjednoduchšie a najlacnejšie certifikáty SSL, ktoré zabezpečujú prepojenie medzi serverom a vyhľadávačom. Vďaka týmto certifikátom sa na začiatku adresného riadka objavuje "https". Pre používateľov sa stáva oveľa ťažším rozpoznať podvodnú stránku od oficiálnych služieb, ktoré zaisťujú predaj vstupeniek na olympiádu.

Model, ktorý podvodníci využívajú, je veľmi jednoduchý. Používatelia sú na phishingových weboch vyzvaní, aby na zaplatenie falošných vstupeniek poskytli svoje osobné údaje vrátane detailov o bankovom účte. Kybernetickí zločinci dokážu vďaka týmto údajom ukradnúť peniaze z účtu obete. Poškodení následne dostanú správu, že zakúpené lístky im budú doručené dva až tri týždne pred konkrétnou akciou. Tým si zločinci získavajú ešte väčšiu dôveru.

Aby ste ochránili svoju e-mailovú schránku pred spamom, mali by ste sa uistiť, že je vaše zabezpečenie softvéru aktualizované a jeho súčasťou sú aj antispamové a antiphishingové nástroje. Tie dokážu udržať v bezpečí vaše osobné údaje aj peniaze.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Bezpečnosť

KillDisk útočí už aj na operačný systém Linux, ako výkupné za odšifrovanie dát chce 200-tisíc eur

10.01.2017 00:24

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti ESET objavili variant škodlivého kódu KillDisk, ktorý útočí aj na operačný systém Linux. KillDisk je škodlivý kód, ktorý bol na sklonku roka 2015 použitý pri úto ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá