Image
3.6.2016 0 Comments

Pozor na falošné vstupenky na olympiádu v Riu

Významné udalosti upútavajú pozornosť spamerov. Sú výbornou príležitosťou, ako získať peniaze od dôverčivých ľudí. Najčastejšia téma podvodných e-mailov spojených s olympiádou je výhra vstupeniek v súťaži organizovanej Medzinárodným olympijským výborom a brazílskou vládou. Spameri sa pokúšajú presvedčiť svoje obete, že ich adresa bola náhodne vybraná z rozsiahleho zoznamu. Aby výhercovi získali svoju cenu, musia odpovedať na e-mail a poskytnúť svoje osobné údaje.

Spamy nie sú jediná hrozbau, ktorej musia používatelia čeliť. Predaj falošných vstupeniek je ešte nebezpečnejší. Tím spoločnosti Kaspersky Lab stále objavuje a blokuje podvodné domény, ktoré obsahujú pojmy "rio" alebo "rio2016".

Nebezpečné webové stránky, ktoré spoločnosť Kaspersky Lab objavila, sú vytvorené veľmi dobre. Podvodníci obyčajne kupujú najjednoduchšie a najlacnejšie certifikáty SSL, ktoré zabezpečujú prepojenie medzi serverom a vyhľadávačom. Vďaka týmto certifikátom sa na začiatku adresného riadka objavuje "https". Pre používateľov sa stáva oveľa ťažším rozpoznať podvodnú stránku od oficiálnych služieb, ktoré zaisťujú predaj vstupeniek na olympiádu.

Model, ktorý podvodníci využívajú, je veľmi jednoduchý. Používatelia sú na phishingových weboch vyzvaní, aby na zaplatenie falošných vstupeniek poskytli svoje osobné údaje vrátane detailov o bankovom účte. Kybernetickí zločinci dokážu vďaka týmto údajom ukradnúť peniaze z účtu obete. Poškodení následne dostanú správu, že zakúpené lístky im budú doručené dva až tri týždne pred konkrétnou akciou. Tým si zločinci získavajú ešte väčšiu dôveru.

Aby ste ochránili svoju e-mailovú schránku pred spamom, mali by ste sa uistiť, že je vaše zabezpečenie softvéru aktualizované a jeho súčasťou sú aj antispamové a antiphishingové nástroje. Tie dokážu udržať v bezpečí vaše osobné údaje aj peniaze.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá