Image
3.6.2016 0 Comments

Pozor na falošné vstupenky na olympiádu v Riu

Významné udalosti upútavajú pozornosť spamerov. Sú výbornou príležitosťou, ako získať peniaze od dôverčivých ľudí. Najčastejšia téma podvodných e-mailov spojených s olympiádou je výhra vstupeniek v súťaži organizovanej Medzinárodným olympijským výborom a brazílskou vládou. Spameri sa pokúšajú presvedčiť svoje obete, že ich adresa bola náhodne vybraná z rozsiahleho zoznamu. Aby výhercovi získali svoju cenu, musia odpovedať na e-mail a poskytnúť svoje osobné údaje.

Spamy nie sú jediná hrozbau, ktorej musia používatelia čeliť. Predaj falošných vstupeniek je ešte nebezpečnejší. Tím spoločnosti Kaspersky Lab stále objavuje a blokuje podvodné domény, ktoré obsahujú pojmy "rio" alebo "rio2016".

Nebezpečné webové stránky, ktoré spoločnosť Kaspersky Lab objavila, sú vytvorené veľmi dobre. Podvodníci obyčajne kupujú najjednoduchšie a najlacnejšie certifikáty SSL, ktoré zabezpečujú prepojenie medzi serverom a vyhľadávačom. Vďaka týmto certifikátom sa na začiatku adresného riadka objavuje "https". Pre používateľov sa stáva oveľa ťažším rozpoznať podvodnú stránku od oficiálnych služieb, ktoré zaisťujú predaj vstupeniek na olympiádu.

Model, ktorý podvodníci využívajú, je veľmi jednoduchý. Používatelia sú na phishingových weboch vyzvaní, aby na zaplatenie falošných vstupeniek poskytli svoje osobné údaje vrátane detailov o bankovom účte. Kybernetickí zločinci dokážu vďaka týmto údajom ukradnúť peniaze z účtu obete. Poškodení následne dostanú správu, že zakúpené lístky im budú doručené dva až tri týždne pred konkrétnou akciou. Tým si zločinci získavajú ešte väčšiu dôveru.

Aby ste ochránili svoju e-mailovú schránku pred spamom, mali by ste sa uistiť, že je vaše zabezpečenie softvéru aktualizované a jeho súčasťou sú aj antispamové a antiphishingové nástroje. Tie dokážu udržať v bezpečí vaše osobné údaje aj peniaze.


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá