Image
27.2.2014 0 Comments

Poznáme prvé smartfóny Ubuntu – BQ Aquaris a Meizu MX3

Ubuntu-OS-Meizu-BQ1.jpg Ešte pred začiatkom veľtrhu Mobile World Congress 2014 v Barcelone sme vás informovali o plánovanom predstavení prvých smartfónov s operačným systémom Ubuntu. Keďže veľtrh už beží v plnom prúde, vieme, ako vyzerajú prvé smartfóny s Ubuntu. O výrobu sa postarajú španielsky a čínsky Meizu.

Prvým smartfónom s OS Ubuntu je Meizu MX3. Disponuje veľkým 5,1-palcovým displejom s trochu atypickým rozlíšením 1800 × 1080 pixelov. O pohon sa postará procesor Samsung Exynos 5410 Octa spolu s 2 GB RAM a 16 GB vnútorným úložiskom. Fotografie bude možné snímať 8 Mpix fotoaparátom.

Meizu-MX32.jpg

Tento smartfón už možno zakúpiť v androidovej verzii, no verzia s Ubuntu by mala prísť tento rok. Ako zariadenie Meizu MX3 vyzerá a ako vyzerá prostredie OS Ubuntu v porovnaní s Androidom, môžete vidieť vo videu.


Druhý smartfón je Aquaris, zariadenie španielskeho výrobcu BQ. Smartfón je vybavený 4,5-palcovým displejom, 1,2 GHz štvorjadrovým procesorom Mediatek so štyrmi jadrami ARM Cortex-A7. Operačná pamäť by mala dosiahnuť veľkosť 1 GB a veľkosť úložiska bude 16 GB.

BQ-Aquaris3.jpg

Fotografie funkčného zariadenia, žiaľ, nie sú k dispozícii, pretože prototypy predstavené na MWC 2014 boli nefunkčné a určené len na ukážku.

Zdroj: Svet IT


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá