Image
27.2.2014 0 Comments

Poznáme prvé smartfóny Ubuntu – BQ Aquaris a Meizu MX3

Ubuntu-OS-Meizu-BQ1.jpg Ešte pred začiatkom veľtrhu Mobile World Congress 2014 v Barcelone sme vás informovali o plánovanom predstavení prvých smartfónov s operačným systémom Ubuntu. Keďže veľtrh už beží v plnom prúde, vieme, ako vyzerajú prvé smartfóny s Ubuntu. O výrobu sa postarajú španielsky a čínsky Meizu.

Prvým smartfónom s OS Ubuntu je Meizu MX3. Disponuje veľkým 5,1-palcovým displejom s trochu atypickým rozlíšením 1800 × 1080 pixelov. O pohon sa postará procesor Samsung Exynos 5410 Octa spolu s 2 GB RAM a 16 GB vnútorným úložiskom. Fotografie bude možné snímať 8 Mpix fotoaparátom.

Meizu-MX32.jpg

Tento smartfón už možno zakúpiť v androidovej verzii, no verzia s Ubuntu by mala prísť tento rok. Ako zariadenie Meizu MX3 vyzerá a ako vyzerá prostredie OS Ubuntu v porovnaní s Androidom, môžete vidieť vo videu.


Druhý smartfón je Aquaris, zariadenie španielskeho výrobcu BQ. Smartfón je vybavený 4,5-palcovým displejom, 1,2 GHz štvorjadrovým procesorom Mediatek so štyrmi jadrami ARM Cortex-A7. Operačná pamäť by mala dosiahnuť veľkosť 1 GB a veľkosť úložiska bude 16 GB.

BQ-Aquaris3.jpg

Fotografie funkčného zariadenia, žiaľ, nie sú k dispozícii, pretože prototypy predstavené na MWC 2014 boli nefunkčné a určené len na ukážku.

Zdroj: Svet IT


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Najnovšie videá