Image
17.10.2012 0 Comments

Poznáme detaily o tablete Surface

Microsoft oficiálne spustil predpredaj svojho tabletu Surface a s tým súvisí aj zverejnenie cien.

Oficiálna internetová stránka ponúka tablet vo verzii s operačným systémom Windows RT. Ide teda o zariadenie využívajúce architektúru ARM. Surface je k dispozícii v dvoch veľkostiach - s internou pamäťou s veľkosťou 32 GB a 64 GB. Najlacnejší 32 GB model sa bez ochranného obalu Black Touch Cover predáva za 479 EUR, za balík 32 GB tablet + obal zaplatíte o 100 EUR viac; 64 GB verzia je v predaji iba s obalom a jej cena je 679 EUR.

surface1.jpg

Surface je tablet vybavený 10,6-palcovým displejom s rozlíšením 1366 × 768. Microsoft zariadenie osadil štvorjadrovým procesorom nVidia Tegra 3, pravdepodobne s pracovnou frekvenciou 1,5 GHz a operačnou pamäťou s veľkosťou 2 GB RAM. Z ďalších vlastností spomeňme samozrejmú konektivitu Wi-Fi a Bluetooth vo verzii 4.0. Tablet je k dispozícii iba vo verzii Wi-Fi, model LTE sa predávať zatiaľ nebude. Tablet takisto obsahuje prednú a zadnú digitálnu kameru s rozlíšením 720p. Z hľadiska konektivity spomeňme plnohodnotný port USB 2.0, slot na karty microSDXC, vďaka ktorému si môžete rozšíriť dátové úložisko o ďalších až 64 GB, a HD videovýstup. Zariadenie má rozmery 274,6 × 172 × 9,4 mm a hmotnosť 680 gramov.

Tablet sa bude dodávať s predinštalovaným operačným systémom Windows RT. Ten ponúka takmer totožné vlastnosti a funkcionalitu ako klasická verzia Windows 8, nepodporuje však spúšťanie programov x86. Ponuka softvéru v obchode s aplikáciami by však mala tento nedostatok minimalizovať. Súčasťou základnej inštalácie je aj Microsoft Office 2013 RT vo verzii Home & Student, optimalizovaný na dotykové ovládanie.

surface2.jpg

Ochranné obaly Touch a Type Cover majú v tele integrovanú plnohodnotnú klávesnicu a touchpad. Touch Cover zaujme svojou minimálnou hrúbkou 3 mm a ponúka dotykovú klávesnicu. Type Cover umožní rýchlejšie písanie vďaka klasickej mechanickej klávesnici za cenu dvojnásobnej hrúbky (5,8 mm). Obal Touch Cover je súčasťou 64 GB modelu, dá sa kúpiť aj v kombinácii s 32 GB verziou alebo samostatne za 119,99 EUR. Cena obalu Type Cover je 129,99 EUR.

Microsoft očakáva, že počet predaných kusov tabletu Surface by sa mohol v poslednom kvartáli tohto roka priblížiť hranici 5 miliónov - u svojich dodávateľov údajne objednal 3 až 5 miliónov zariadení, podobný počet, ako objednali konkurenční výrobcovia v prípade tabletov Nexus 7 a Kindle Fire.


Zdroj: microsoft.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá