Image
11.2.2014 0 Comments

PowerUP 3.0 – papierové lietadielko ovládané smartfónom

PowerUP.png Kedysi patrilo k obľúbeným zábavkám detí púšťanie lietadielok poskladaných z papiera. Zdá sa, že dnes technológie prenikajú aj do tejto oblasti. Američan Shai Goitein pozdvihol tieto papierové letúne na novú úroveň. Umožní ich riadenie pomocou smartfónu.

Keď svoj projekt PowerUP 3.0 v novembri predstavil na portáli Kickstarter, cieľovú sumu 50 000 dolárov sa mu podarilo nazbierať za neuveriteľných sedem hodín. Kampaň sa už skončila a dovedna sa v nej podarilo nazhromaždiť vyše 1,2 milióna dolárov od viac ako 21 000 prispievateľov.


Goitein pracoval ako priemyselný dizajnér i pilot nákladného lietadla, no veľmi rád sa venuje aj práci s deťmi. V projekte sa mu podarilo skĺbiť svoje nadšenie lietadlami, zručnosť v oblasti origami a nové technológie. A takéto zariadenie si môžete urobiť vlastnoručne.

Základ tvorí klasické lietadielko poskladané z papiera, na ktoré sa pripojí modul PowerUP 3.0. V prednej časti je ovládacie zariadenie pokryté priehľadným plastom. Lietadielko je poháňané vrtuľovým motorčekom spojeným s ovládacím modulom pomocou uhlíkových trubičiek. Modul treba spárovať cez Bluetooth so smartfónom a spustiť aplikáciu. Podporované sú smartfóny s iOS a Androidom 4.3 a vyšším. Softvér ukazuje umelý horizont a ďalšie informácie. Nabíjanie sa uskutočňuje cez port microUSB a jedno nabitie umožní približne 10 minút letu.

powerup_app.jpg

Dodávky pre prispievateľov by sa mali začať v máji. Maloobchodná verzia sa bude predávať za 50 dolárov a bude obsahovať modul, papier a sprievodcu, ktorý pomôže zostaviť lietadielko. Keby sa podarilo vyzbierať 2 milióny dolárov, Goitein by do ďalšej verzie pridal aj fotoaparát.


Zdroj: engadget.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Produkty

Nový LCD panel IPS od Panasonicu prináša kontrast na úrovni OLED

06.12.2016 10:50

Vysoký kontrast je jedna z hlavných predností displejov OLED. No teraz Panasonic vyvinul panel LCD typu IPS (In-Plane Switching), ktorý dosahuje porovnateľný kontrastný pomer, konkrétne na úrovni 1 00 ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá