Image
25.2.2014 0 Comments

PowerShot N100 – fotoaparát so zadným objektívom vyfotí aj fotografa

Canon_PowerShot_N100.jpg Rad fotoaparátov PowerShot N od Canonu debutoval na CES 2013. Najnovší model z tejto série PowerShot N100 prichádza s netradičnou inováciou - je vybavený malým zadným objektívom podobne ako inteligentné telefóny či niektoré tablety.

Ten zachytí snímku tváre fotografa (a ak natáčate video, bude to niekoľkosekundový videozáznam) a uloží ho do záberu zhotoveného primárnym objektívom alebo ako samostatný obrázok. S týmto nezvyčajným duálnym snímaním sme sa prvýkrát mohli stretnúť pri smartfóne LG Optimus G Pro.

K dispozícii je aj režim Hybrid Auto, keď fotoaparát pred každou statickou snímkou zhotoví štvorsekundové video (dve sekundy pred stlačením spúšte a dve sekundy po ňom) a uloží ho osobitne spolu s dvojsekundovým videozáznamom fotografovej tváre zo zadného objektívu. Kamera automaticky zhromažďuje tieto klipy a na konci dňa ich môže fotograf vyexportovať do jedného videa.

canonPowerShot_N100.jpg

Zaujímavý je aj režim Creative Shot, ktorý automaticky vytvorí päť rôznych verzií jedného záberu s použitím rôznych nastavení farieb a tónov. Spomenúť treba aj nový režim Story Highlights. Ten automaticky spojí zhotovené fotografie a videá do jedného klipu, ktorý môžete napríklad hneď po návrate z výletu zdieľať s ostatnými účastníkmi. K dispozícii je, samozrejme, aj štandardný režim natáčania 1080p videa.

Z kľúčových špecifikácií možno spomenúť 1/1.7" 12-megapixelový snímač BSI CMOS, 5x f1.8 - 5.7 24 - 120 mm objektív, 3-palcový a 90-stupňový sklopný dotykový displej.

Powershot_n100.png

PowerShot N100 bude dostupný v čiernom a bielom vyhotovení za 350 dolárov, na trhu by sa mal objaviť v máji.

Zdroj: reviews.cnet.com
reviews.cnet.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Architektúra Ice Lake s podporou pre počítačové videnie a rozpoznávanie reči má dostať procesory Intelu do smartfónov

07.12.2016 00:19

Očakáva sa, že na konci roka 2018 Intel uvedie novú rodinu procesorov s kódovým označením Ice Lake. Bude to ďalšia významná architektúra od tohto výrobcu procesorov, nasledujúca po architektúre Skylak ...

Produkty

Video: Koľko prejde Tesla Model S s nulovým ukazovateľom nabitia batérie?

06.12.2016 00:20

Dánsky youtuber MrFirelakeDK uverejnil na svojom YouTube virálne video, v ktorom chcel ukázať, koľko jeho elektromobil Tesla Model S 85D dokáže prejsť od chvíle, keď sa na prístrojovej doske zobrazí v ...

Produkty 1

HP vyrobilo pre študentov najtenší konvertibilný notebook na svete, ktorý zvládne aj pád z lavice

06.12.2016 00:12

Novinka v portfóliu HP reaguje na zmeny, ku ktorým v školských triedach v súčasnosti dochádza. Čoraz častejšie sa upúšťa od tradičných metód výučby, ktoré sú založené na prednáškach. Naopak, väčšia po ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá