Image
25.2.2014 0 Comments

PowerShot N100 – fotoaparát so zadným objektívom vyfotí aj fotografa

Canon_PowerShot_N100.jpg Rad fotoaparátov PowerShot N od Canonu debutoval na CES 2013. Najnovší model z tejto série PowerShot N100 prichádza s netradičnou inováciou - je vybavený malým zadným objektívom podobne ako inteligentné telefóny či niektoré tablety.

Ten zachytí snímku tváre fotografa (a ak natáčate video, bude to niekoľkosekundový videozáznam) a uloží ho do záberu zhotoveného primárnym objektívom alebo ako samostatný obrázok. S týmto nezvyčajným duálnym snímaním sme sa prvýkrát mohli stretnúť pri smartfóne LG Optimus G Pro.

K dispozícii je aj režim Hybrid Auto, keď fotoaparát pred každou statickou snímkou zhotoví štvorsekundové video (dve sekundy pred stlačením spúšte a dve sekundy po ňom) a uloží ho osobitne spolu s dvojsekundovým videozáznamom fotografovej tváre zo zadného objektívu. Kamera automaticky zhromažďuje tieto klipy a na konci dňa ich môže fotograf vyexportovať do jedného videa.

canonPowerShot_N100.jpg

Zaujímavý je aj režim Creative Shot, ktorý automaticky vytvorí päť rôznych verzií jedného záberu s použitím rôznych nastavení farieb a tónov. Spomenúť treba aj nový režim Story Highlights. Ten automaticky spojí zhotovené fotografie a videá do jedného klipu, ktorý môžete napríklad hneď po návrate z výletu zdieľať s ostatnými účastníkmi. K dispozícii je, samozrejme, aj štandardný režim natáčania 1080p videa.

Z kľúčových špecifikácií možno spomenúť 1/1.7" 12-megapixelový snímač BSI CMOS, 5x f1.8 - 5.7 24 - 120 mm objektív, 3-palcový a 90-stupňový sklopný dotykový displej.

Powershot_n100.png

PowerShot N100 bude dostupný v čiernom a bielom vyhotovení za 350 dolárov, na trhu by sa mal objaviť v máji.

Zdroj: reviews.cnet.com
reviews.cnet.com


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Microsoft predstavil svoju 3D víziu a Surface Book, ktorý by mal výkonom knokautovať konkurenciu

27.10.2016 11:23

V stredu 26. októbra Microsoft predstavil novú zásadnú aktualizáciu Windows 10 s názvom Creators Update (CU), novinky z oblasti gamingu a profesionálny desktop z rodiny Surface. Prezentoval aj inovova ...

Produkty

Luxusný Xiaomi Mi Mix má 6,4“ displej bez rámčeka a so zaoblenými rohmi. Cena vás prekvapí

27.10.2016 00:25

Na nedávnom tlačovom podujatí, kde Xiaomi uviedlo smartfón Mi Note 2, bol predvedený aj ďalší telefón – Mi Mix. Hoci ho spoločnosť predstavila ako „koncept telefónu“, ukázalo sa, že si ho bude možné a ...

Produkty

Xiaomi Mi Note 2 sa veľmi nápadne podobá na Galaxy Note 7. Prichádza s globálnou podporou pásiem LTE

27.10.2016 00:13

Xiaomi v týchto dňoch predstavilo nový smartfón Mi Note 2, ktorý sa nápadne podobá na Samsung Note 7 (dúfajme, že riziko požiaru je menšie). Jeho špecifikácie sú vcelku impozantné: - 5,7-palcový zaob ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá