Image
16.6.2014 0 Comments

Používatelia Windows 7 nemusia mať prístup k aktualizáciám IE11

internet-explorer.jpg Microsoft na počítače koncových užívateľov a malých firiem s Windows 7 potichu prestal poskytovať aktualizácie pre Internet Explorer 11 (IE11), ak si títo nenainštalovali špeciálnu aktualizáciu vydanú v apríli.

Nastala tak podobná situácia ako u Windows 8.1, kedy Microsoft povedal svojim používateľom, že musia na aktualizovanú verziu Windows 8.1 prejsť do 10. júna, inak si už naďalej nebudú môcť sťahovať aktualizácie. Teraz sa požiadavka týka len prehliadača IE11, nie celého operačného systému. Užívatelia, ktorí si nenainštalovali bezpečnostné aktualizáciu pre IE vydanú ôsmeho apríla (označenú Microsoftom ako MS14-018) na Windows 7 a spoliehajú pri inštalácii aktualizácií na Windows Update, nedostane aktualizáciu pre IE z desiateho júna ani akékoľvek ďalšie aktualizácie pre tento prehliadač - Windows Update je jednoducho nebude zobrazovať.

"Táto aktualizácia je určená len pre počítače s Internet Explorerom 11, ktoré majú nainštalovanú aktualizáciu 2919355 (pre Windows 8.1 alebo Windows Server 2012 R2) alebo 2929437 (pre Windows 7.1 alebo Windows Server 2008 R2 SP1)," stojí v júnovom dokumente k MS14- 035, ktorý opravuje v Internet Exploreri 59 dier. "Pre všetky ďalšie bezpečnostné aj ostatné aktualizácia Internet Explorera 11 je potrebné mať nainštalovanú aktualizáciu 2919355 alebo 2929437."

Jednoducho povedané: Ak si užívatelia Windows 7 nenainštalujú pre IE11 aktualizáciu z ôsmeho apríla, strácajú právo na budúce aktualizácie. Rovnaké pravidlo sa dotkne veľkých spoločností po 12. auguste. Do tej doby pre ich prehliadače budú vydávané záplaty i bez aplikácie aprílového patche. Od 12. augusta však aj firmy, ktoré využívajú WSUS (Windows Server Update Services), Intune alebo System Center Configuration Manager budú od nových aktualizácií pre IE11 odstrihnuté, ak nenainštalujú MS14-018.

Rovnako Microsoft postupoval aj u už spomínaného požiadavke na Windows 8.1 - veľké firmy taktiež získali lehotu predĺženú o tri mesiace. Spoločnosti, ktoré svojim zamestnancom zakázali prístup k IE11 za použitia špeciálneho nástroja vydaného v októbri minulého roka, nebudú postihnuté. Rovnako tak sa problémom vyhnú aj používatelia IE7, IE8, IE9 a IE10. Podľa amerického Computerworldu je to vôbec prvýkrát, čo Microsoft takto selektívne prestáva distribuovať opravy pre IE, zatiaľ čo aj naďalej sprístupňuje aktualizácie pre operačný systém.

Nie je zatiaľ jasné, prečo k tomuto kroku spoločnosť pristúpila. Dá sa však predpokladať, že to súvisí s dôležitosťou aprílové aktualizácie. Dobrou správou je, že väčšina užívateľov, ktorí majú nastavené Windows Update na automatické preberanie a inštaláciu aktualizácií, sa nemusia ničoho obávať.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá