Image
16.6.2014 0 Comments

Používatelia Windows 7 nemusia mať prístup k aktualizáciám IE11

internet-explorer.jpg Microsoft na počítače koncových užívateľov a malých firiem s Windows 7 potichu prestal poskytovať aktualizácie pre Internet Explorer 11 (IE11), ak si títo nenainštalovali špeciálnu aktualizáciu vydanú v apríli.

Nastala tak podobná situácia ako u Windows 8.1, kedy Microsoft povedal svojim používateľom, že musia na aktualizovanú verziu Windows 8.1 prejsť do 10. júna, inak si už naďalej nebudú môcť sťahovať aktualizácie. Teraz sa požiadavka týka len prehliadača IE11, nie celého operačného systému. Užívatelia, ktorí si nenainštalovali bezpečnostné aktualizáciu pre IE vydanú ôsmeho apríla (označenú Microsoftom ako MS14-018) na Windows 7 a spoliehajú pri inštalácii aktualizácií na Windows Update, nedostane aktualizáciu pre IE z desiateho júna ani akékoľvek ďalšie aktualizácie pre tento prehliadač - Windows Update je jednoducho nebude zobrazovať.

"Táto aktualizácia je určená len pre počítače s Internet Explorerom 11, ktoré majú nainštalovanú aktualizáciu 2919355 (pre Windows 8.1 alebo Windows Server 2012 R2) alebo 2929437 (pre Windows 7.1 alebo Windows Server 2008 R2 SP1)," stojí v júnovom dokumente k MS14- 035, ktorý opravuje v Internet Exploreri 59 dier. "Pre všetky ďalšie bezpečnostné aj ostatné aktualizácia Internet Explorera 11 je potrebné mať nainštalovanú aktualizáciu 2919355 alebo 2929437."

Jednoducho povedané: Ak si užívatelia Windows 7 nenainštalujú pre IE11 aktualizáciu z ôsmeho apríla, strácajú právo na budúce aktualizácie. Rovnaké pravidlo sa dotkne veľkých spoločností po 12. auguste. Do tej doby pre ich prehliadače budú vydávané záplaty i bez aplikácie aprílového patche. Od 12. augusta však aj firmy, ktoré využívajú WSUS (Windows Server Update Services), Intune alebo System Center Configuration Manager budú od nových aktualizácií pre IE11 odstrihnuté, ak nenainštalujú MS14-018.

Rovnako Microsoft postupoval aj u už spomínaného požiadavke na Windows 8.1 - veľké firmy taktiež získali lehotu predĺženú o tri mesiace. Spoločnosti, ktoré svojim zamestnancom zakázali prístup k IE11 za použitia špeciálneho nástroja vydaného v októbri minulého roka, nebudú postihnuté. Rovnako tak sa problémom vyhnú aj používatelia IE7, IE8, IE9 a IE10. Podľa amerického Computerworldu je to vôbec prvýkrát, čo Microsoft takto selektívne prestáva distribuovať opravy pre IE, zatiaľ čo aj naďalej sprístupňuje aktualizácie pre operačný systém.

Nie je zatiaľ jasné, prečo k tomuto kroku spoločnosť pristúpila. Dá sa však predpokladať, že to súvisí s dôležitosťou aprílové aktualizácie. Dobrou správou je, že väčšina užívateľov, ktorí majú nastavené Windows Update na automatické preberanie a inštaláciu aktualizácií, sa nemusia ničoho obávať.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá