Image
5.2.2016 0 Comments

Používatelia Windows 7 a 8.1, pripravte sa! Windows 10 sa vám stiahne automaticky

Microsoft začína Windows 10 sťahovať automaticky ako odporúčanú aktualizáciu. Podľa spoločnosti táto zmena nastane od pondelka a bude aplikovaná v niekoľkých fázach.

Používatelia, ktorí majú v počítači nastavené automatické sťahovanie a inštaláciu odporúčaných aktualizácií (čo je základné nastavenie), uvidia novo inštalátor Windows 10, vyzývajúce na aktualizáciu systému.

Hoci sa nový Windows sám stiahne, o inštalácii ešte stále rozhodujú používatelia. Ponuku na inštaláciu môžu skrátka odmietnuť.

Tým, ktorí na nový OS prejdú a nebude sa im páčiť, dá Microsoft možnosť do 31 dní update zrušiť a vrátiť sa k pôvodným Windows, či už 7, alebo 8.1.

Na túto novú obchodnú stratégiu Microsoftu sa čakalo už dlhší čas. Už v októbri ju firma oznámila s tým, že sa uskutoční na začiatku roka 2016. Čin poukazuje na vysokú dôveru spoločnosti vo svoj operačný systém, pretože sa pokúša o prechode naň presvedčiť aj tých, ktorí oň zatiaľ nejavia veľký záujem.

Vynaložený tlak má ešte jeden praktický efekt. Zaistí, že skutočne maximum používateľov vykoná prechod na Windows 10, kým je zadarmo. Táto možnosť sa totiž skončí v júli tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá