Image
5.2.2016 0 Comments

Používatelia Windows 7 a 8.1, pripravte sa! Windows 10 sa vám stiahne automaticky

Microsoft začína Windows 10 sťahovať automaticky ako odporúčanú aktualizáciu. Podľa spoločnosti táto zmena nastane od pondelka a bude aplikovaná v niekoľkých fázach.

Používatelia, ktorí majú v počítači nastavené automatické sťahovanie a inštaláciu odporúčaných aktualizácií (čo je základné nastavenie), uvidia novo inštalátor Windows 10, vyzývajúce na aktualizáciu systému.

Hoci sa nový Windows sám stiahne, o inštalácii ešte stále rozhodujú používatelia. Ponuku na inštaláciu môžu skrátka odmietnuť.

Tým, ktorí na nový OS prejdú a nebude sa im páčiť, dá Microsoft možnosť do 31 dní update zrušiť a vrátiť sa k pôvodným Windows, či už 7, alebo 8.1.

Na túto novú obchodnú stratégiu Microsoftu sa čakalo už dlhší čas. Už v októbri ju firma oznámila s tým, že sa uskutoční na začiatku roka 2016. Čin poukazuje na vysokú dôveru spoločnosti vo svoj operačný systém, pretože sa pokúša o prechode naň presvedčiť aj tých, ktorí oň zatiaľ nejavia veľký záujem.

Vynaložený tlak má ešte jeden praktický efekt. Zaistí, že skutočne maximum používateľov vykoná prechod na Windows 10, kým je zadarmo. Táto možnosť sa totiž skončí v júli tohto roka.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dizajnér navrhol nábytok, ktorý sa poskladá sám

20.01.2017 00:05

Máte problém s dopravou či montážou novozakúpeného nábytku? Mladému dizajnérovi sa podarilo tento problém vyriešiť. Plocho balený nábytok uľahčuje prepravu, keď však príde na jeho montáž, zostávajú m ...

Produkty

Rozmery Samsung Galaxy S8 a S8 Plus naznačujú, že pôjde o takmer bezrámčekové telefóny s veľkými displejmi

20.01.2017 00:30

Väčšia verzia nového vlajkového modelu Samsungu Galaxy S8 Plus bude mať rozmery 152,38 × 78,51 × 7,94 mm. Tvrdí to web  GSM Arena na základe 3D renderov, ktoré získal od výrobcu krytov. Bude teda vyšš ...

Produkty

Začína sa nová séria rýchlostných pretekov elektromobilov. Upravená Tesla vraj zrýchli z 0 na 100 km/h za 2,1 s

20.01.2017 00:20

Vlani usporiadatelia ohlásili popri Formule E, najznámejších pretekoch elektromobilov, aj novú sériu Electric GT Championship. Ako pretekárske auto sa v nej použije Tesla Model S P100D. Ide o uprave ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá