Image
5.2.2016 0 Comments

Používatelia Windows 7 a 8.1, pripravte sa! Windows 10 sa vám stiahne automaticky

Microsoft začína Windows 10 sťahovať automaticky ako odporúčanú aktualizáciu. Podľa spoločnosti táto zmena nastane od pondelka a bude aplikovaná v niekoľkých fázach.

Používatelia, ktorí majú v počítači nastavené automatické sťahovanie a inštaláciu odporúčaných aktualizácií (čo je základné nastavenie), uvidia novo inštalátor Windows 10, vyzývajúce na aktualizáciu systému.

Hoci sa nový Windows sám stiahne, o inštalácii ešte stále rozhodujú používatelia. Ponuku na inštaláciu môžu skrátka odmietnuť.

Tým, ktorí na nový OS prejdú a nebude sa im páčiť, dá Microsoft možnosť do 31 dní update zrušiť a vrátiť sa k pôvodným Windows, či už 7, alebo 8.1.

Na túto novú obchodnú stratégiu Microsoftu sa čakalo už dlhší čas. Už v októbri ju firma oznámila s tým, že sa uskutoční na začiatku roka 2016. Čin poukazuje na vysokú dôveru spoločnosti vo svoj operačný systém, pretože sa pokúša o prechode naň presvedčiť aj tých, ktorí oň zatiaľ nejavia veľký záujem.

Vynaložený tlak má ešte jeden praktický efekt. Zaistí, že skutočne maximum používateľov vykoná prechod na Windows 10, kým je zadarmo. Táto možnosť sa totiž skončí v júli tohto roka.


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Tesla ukázala futuristický dron. Pomôže najmä filmárom

24.10.2016 00:16

Elon Musk nechystá len úplne autonómne jazdiace auto a kolonizáciu Marsu, ale jeho Tesla nedávno predstavila aj dron s novým dizajnom, ktorý bude užitočný najmä pre filmárov. Navrhol ho londýnsky diza ...

Produkty

Huawei predstavilo výkonnú čipovú súpravu Kirin 960, ktorá je výkonnejšia ako A10 Fusion v iPhone 7

24.10.2016 00:10

Čínska spoločnosť Huawei v týchto dňoch predstavila svoju novú high-end čipovú súpravu HiSilicon Kirin 960. Tá bude zrejme základom nového smartfónu, ktorý by mal byť podľa kolujúcich zvestí uvedený v ...

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá