Image
6.6.2016 0 Comments

Používatelia TeamViewera hlásia hacking svojich počítačov a vyprázdnenie účtov PayPal

Používatelia nástroja TeamViewer tvrdia, že ich počítače boli nabúrané a bankové kontá vyprázdnené. Služba mala výpadok, no TeamViewer popiera, že bol napadnutý.

V poslednom čase sa na Reddite množia sťažnosti od ľudí využívajúcich obľúbený nástroj na diaľkové ovládanie počítačov TeamViewer. To vyvolalo obavy, že platforma bola napadnutá. Nástroj umožňuje diaľkový prístup pre klientov Windows, OS X, Linux a Chrome OS, iOS a Android. Obavy ešte umocnil trojhodinový výpadok služieb, keď bol web off-line a ľudia sa nemohli vzdialene pripojiť k svojim počítačom. Zdá sa, že postihnutí boli aj používatelia so silnými heslami a dvojfaktorovou autentizáciou na účtoch TeamViewer.

Útočníci získali kontrolu nad webovými účtami obetí, pripojili sa na ich počítače a vybielili ich účty PayPal, získali prístup k webmailu a objednali si rôzny tovar z Amazonu a eBay.

Firma TeamViewer, ktorá má sídlo i servery v Nemecku, vydala po opätovnom spustení služby tlačové vyhlásenie s dátumom z minulého týždňa, no reaguje v ňom na aktuálne udalosti. Odmieta možnosť svojho pochybenia a vinu spája s používateľmi, ktorí majú slabé heslá alebo používajú rovnaké heslá vo viacerých službách, napríklad aj tých, ktoré boli v minulosti napadnuté, ako je LinkedIn a Tumblr. TeamViewer vraj nebol hacknutý a neexistuje ani medzera v zabezpečení, ktorá by to umožňovala. Výpadok serverov údajne s kauzou nesúvisel.

Napriek tomu ponosy prichádzali aj od ľudí s dvojfaktorovou autentizáciou, ktorí na svojich počítačoch nenašli žiadny malvér. Používatelia by si preto mali skontrolovať v logu TeamViewera (C:\Program Files (x86)\TeamViewer, súbor s príponou .LOG), či tam nemajú vzdialené prístupy "Starting desktop process" v nezvyčajných časoch.

V druhom tlačovom vyhlásení TeamViewer uvádza, že jeho servery boli off-line, pretože podľahli útoku typu denial-of-service. Odmieta však akékoľvek narušenie bezpečnosti.

Zdroj: theregister.co.uk

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá