Image
6.6.2016 0 Comments

Používatelia TeamViewera hlásia hacking svojich počítačov a vyprázdnenie účtov PayPal

Používatelia nástroja TeamViewer tvrdia, že ich počítače boli nabúrané a bankové kontá vyprázdnené. Služba mala výpadok, no TeamViewer popiera, že bol napadnutý.

V poslednom čase sa na Reddite množia sťažnosti od ľudí využívajúcich obľúbený nástroj na diaľkové ovládanie počítačov TeamViewer. To vyvolalo obavy, že platforma bola napadnutá. Nástroj umožňuje diaľkový prístup pre klientov Windows, OS X, Linux a Chrome OS, iOS a Android. Obavy ešte umocnil trojhodinový výpadok služieb, keď bol web off-line a ľudia sa nemohli vzdialene pripojiť k svojim počítačom. Zdá sa, že postihnutí boli aj používatelia so silnými heslami a dvojfaktorovou autentizáciou na účtoch TeamViewer.

Útočníci získali kontrolu nad webovými účtami obetí, pripojili sa na ich počítače a vybielili ich účty PayPal, získali prístup k webmailu a objednali si rôzny tovar z Amazonu a eBay.

Firma TeamViewer, ktorá má sídlo i servery v Nemecku, vydala po opätovnom spustení služby tlačové vyhlásenie s dátumom z minulého týždňa, no reaguje v ňom na aktuálne udalosti. Odmieta možnosť svojho pochybenia a vinu spája s používateľmi, ktorí majú slabé heslá alebo používajú rovnaké heslá vo viacerých službách, napríklad aj tých, ktoré boli v minulosti napadnuté, ako je LinkedIn a Tumblr. TeamViewer vraj nebol hacknutý a neexistuje ani medzera v zabezpečení, ktorá by to umožňovala. Výpadok serverov údajne s kauzou nesúvisel.

Napriek tomu ponosy prichádzali aj od ľudí s dvojfaktorovou autentizáciou, ktorí na svojich počítačoch nenašli žiadny malvér. Používatelia by si preto mali skontrolovať v logu TeamViewera (C:\Program Files (x86)\TeamViewer, súbor s príponou .LOG), či tam nemajú vzdialené prístupy "Starting desktop process" v nezvyčajných časoch.

V druhom tlačovom vyhlásení TeamViewer uvádza, že jeho servery boli off-line, pretože podľahli útoku typu denial-of-service. Odmieta však akékoľvek narušenie bezpečnosti.

Zdroj: theregister.co.uk

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá