Image
6.6.2016 0 Comments

Používatelia TeamViewera hlásia hacking svojich počítačov a vyprázdnenie účtov PayPal

Používatelia nástroja TeamViewer tvrdia, že ich počítače boli nabúrané a bankové kontá vyprázdnené. Služba mala výpadok, no TeamViewer popiera, že bol napadnutý.

V poslednom čase sa na Reddite množia sťažnosti od ľudí využívajúcich obľúbený nástroj na diaľkové ovládanie počítačov TeamViewer. To vyvolalo obavy, že platforma bola napadnutá. Nástroj umožňuje diaľkový prístup pre klientov Windows, OS X, Linux a Chrome OS, iOS a Android. Obavy ešte umocnil trojhodinový výpadok služieb, keď bol web off-line a ľudia sa nemohli vzdialene pripojiť k svojim počítačom. Zdá sa, že postihnutí boli aj používatelia so silnými heslami a dvojfaktorovou autentizáciou na účtoch TeamViewer.

Útočníci získali kontrolu nad webovými účtami obetí, pripojili sa na ich počítače a vybielili ich účty PayPal, získali prístup k webmailu a objednali si rôzny tovar z Amazonu a eBay.

Firma TeamViewer, ktorá má sídlo i servery v Nemecku, vydala po opätovnom spustení služby tlačové vyhlásenie s dátumom z minulého týždňa, no reaguje v ňom na aktuálne udalosti. Odmieta možnosť svojho pochybenia a vinu spája s používateľmi, ktorí majú slabé heslá alebo používajú rovnaké heslá vo viacerých službách, napríklad aj tých, ktoré boli v minulosti napadnuté, ako je LinkedIn a Tumblr. TeamViewer vraj nebol hacknutý a neexistuje ani medzera v zabezpečení, ktorá by to umožňovala. Výpadok serverov údajne s kauzou nesúvisel.

Napriek tomu ponosy prichádzali aj od ľudí s dvojfaktorovou autentizáciou, ktorí na svojich počítačoch nenašli žiadny malvér. Používatelia by si preto mali skontrolovať v logu TeamViewera (C:\Program Files (x86)\TeamViewer, súbor s príponou .LOG), či tam nemajú vzdialené prístupy "Starting desktop process" v nezvyčajných časoch.

V druhom tlačovom vyhlásení TeamViewer uvádza, že jeho servery boli off-line, pretože podľahli útoku typu denial-of-service. Odmieta však akékoľvek narušenie bezpečnosti.

Zdroj: theregister.co.uk

Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá