Image
19.5.2014 0 Comments

Používatelia Google Apps majú novú možnosť šifrovania správ

gmail-logo-lock.jpg Google predstavil službu, ktorá umožní jeho firemným zákazníkom odosielať a prijímať šifrované e-mailové správy z mailových systémov tretích strán vrátane riešení od Yahoo a Microsoftu.

Google Apps Message Encryption (GAME) bol navrhnutý špeciálne pre Google Apps spoločnosťou Zix Corp, ktorá už viac ako desať rokov umožňuje svojim predplatiteľom odosielať šifrované e-maily. Podľa šéfa Zixu Ricka Spurra bude službu GAME Google ponúkať priamo svojim (firemným) zákazníkom a portály nastavené na prijímanie a odosielanie šifrovaných mailov mimo Google Apps budú bežať priamo v jednotlivých firmách. „Nastavíme im celý portál na mieru," hovorí Spurr.

„Google rozhodne, či je príjemca v systéme alebo nie," dodáva Spurr. Google má už nejaký čas vyvinutú metódu na šifrovanie e-mailov, tá však funguje iba za podmienky, že príjemca aj odosielateľ sú obaja používateľmi Google Apps. Súčasná služba Google Message Encryption stojí okolo tridsaťpäť dolárov na používateľa na rok a GAME má podľa všetkého stáť podobne.

Spoločnosti v mnohých odvetviach, ako sú napríklad zdravotníctvo či finančné služby, musia podľa regulačných požiadaviek šifrovať citlivé informácie, a to predovšetkým pri ich prenose cez internet. Služba GAME, ktorá šifruje správy aj mimo Gmailu, by tak mohla priviesť ďalšie veľké firmy k využívaniu cloudovej služby Googlu.

Celý systém má podľa Zixu fungovať takto:

• Google bude mať zavedené automatické skenovanie a šifrovanie, aby identifikoval citlivé informácie. Ak sa prítomnosť citlivých informácií zistí, bude odoslaný šifrovaný e-mail za použitia služby Zixu bez akejkoľvek očakávanej interakcie používateľa.
• Odosielateľ bude šifrovanie môcť zapnúť sám za použitia kľúčového slova dodaného Googlom (bude jednoduché, napríklad „zašifrovať").
• U príjemcov, ktorí dostanú e-mail šifrovaný pomocou GAME, budú existovať dva varianty. Ak už budú predplatiteľmi Zixu, správa sa automaticky dešifruje a jej obsah sa objaví príjemcovi čitateľný bez akejkoľvek nutnosti ďalšieho zásahu (vkladanie hesla alebo kľúčového slova).
• Príjemcom, ktorí nevyužívajú šifrovanie e-mailov pomocou služieb Zixu, bude šifrovaná správa dodaná na bezpečný portál a následne im bude zaslané oznámenie o tom, kde a ako si ju majú zobraziť.
• Podľa expertov množstvo organizácií novú ponuku Googlu vďaka natívnej podpore Google Apps využije a s trochou šťastia sa dá čakať, že sa podobnej možnosti časom dočkajú aj bežní používatelia Gmailu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Dohady: Samsung prinesie prvý skladateľný smartfón v druhej polovici tohto roka

17.01.2017 00:28

Podľa zvestí z Číny má Samsung oficiálne predstaviť svoj prvý skladací smartfón v treťom či štvrtom štvrťroku tohto roka, no presný termín ešte nebol odhalený. Správa pochádza z príspevku na webe Weib ...

Produkty

Opera predstavila Neon. Bude takto vyzerať budúcnosť prehliadania webu?

17.01.2017 00:25

Spoločnosť Opera Software ukázala novú koncepciu svojho webového prehliadač a názvom Opera Neon. Podľa vývojárov vraj ponúka „pohľad do budúcnosti desktopových prehliadačov“. Základom je takisto Chro ...

Produkty

Google používa strojové učenie na zníženie dátovej spotreby pri obrázkoch s vysokým rozlíšením

17.01.2017 00:22

Vlani v novembri Google predstavil technológiu RAISR (Rapid and Accurate Image Super-Resolution). Ide o metódu interpolácie, ktorá má zlepšiť zobrazenie fotiek s nízkym rozlíšením a ušetriť dátové pre ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITSMF jar

Najnovšie videá