Image
19.5.2014 0 Comments

Používatelia Google Apps majú novú možnosť šifrovania správ

gmail-logo-lock.jpg Google predstavil službu, ktorá umožní jeho firemným zákazníkom odosielať a prijímať šifrované e-mailové správy z mailových systémov tretích strán vrátane riešení od Yahoo a Microsoftu.

Google Apps Message Encryption (GAME) bol navrhnutý špeciálne pre Google Apps spoločnosťou Zix Corp, ktorá už viac ako desať rokov umožňuje svojim predplatiteľom odosielať šifrované e-maily. Podľa šéfa Zixu Ricka Spurra bude službu GAME Google ponúkať priamo svojim (firemným) zákazníkom a portály nastavené na prijímanie a odosielanie šifrovaných mailov mimo Google Apps budú bežať priamo v jednotlivých firmách. „Nastavíme im celý portál na mieru," hovorí Spurr.

„Google rozhodne, či je príjemca v systéme alebo nie," dodáva Spurr. Google má už nejaký čas vyvinutú metódu na šifrovanie e-mailov, tá však funguje iba za podmienky, že príjemca aj odosielateľ sú obaja používateľmi Google Apps. Súčasná služba Google Message Encryption stojí okolo tridsaťpäť dolárov na používateľa na rok a GAME má podľa všetkého stáť podobne.

Spoločnosti v mnohých odvetviach, ako sú napríklad zdravotníctvo či finančné služby, musia podľa regulačných požiadaviek šifrovať citlivé informácie, a to predovšetkým pri ich prenose cez internet. Služba GAME, ktorá šifruje správy aj mimo Gmailu, by tak mohla priviesť ďalšie veľké firmy k využívaniu cloudovej služby Googlu.

Celý systém má podľa Zixu fungovať takto:

• Google bude mať zavedené automatické skenovanie a šifrovanie, aby identifikoval citlivé informácie. Ak sa prítomnosť citlivých informácií zistí, bude odoslaný šifrovaný e-mail za použitia služby Zixu bez akejkoľvek očakávanej interakcie používateľa.
• Odosielateľ bude šifrovanie môcť zapnúť sám za použitia kľúčového slova dodaného Googlom (bude jednoduché, napríklad „zašifrovať").
• U príjemcov, ktorí dostanú e-mail šifrovaný pomocou GAME, budú existovať dva varianty. Ak už budú predplatiteľmi Zixu, správa sa automaticky dešifruje a jej obsah sa objaví príjemcovi čitateľný bez akejkoľvek nutnosti ďalšieho zásahu (vkladanie hesla alebo kľúčového slova).
• Príjemcom, ktorí nevyužívajú šifrovanie e-mailov pomocou služieb Zixu, bude šifrovaná správa dodaná na bezpečný portál a následne im bude zaslané oznámenie o tom, kde a ako si ju majú zobraziť.
• Podľa expertov množstvo organizácií novú ponuku Googlu vďaka natívnej podpore Google Apps využije a s trochou šťastia sa dá čakať, že sa podobnej možnosti časom dočkajú aj bežní používatelia Gmailu.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá