Image
21.1.2016 0 Comments

Používate LastPass na Chrome? Hrozí vám phishingový útok

Bezpečnostný výskumník Sean Cassidy vyvinul pomerne triviálny útok na službu správy hesiel LastPass, ktorá umožňuje útočníkom jednoduchým spôsobom získať hlavné heslo obete.

Cassidy zistil, že zakaždým, keď prihlásenie do správcu hesiel LastPass exspiruje, pričom on pokračuje v prehliadaní webu, na ľubovoľnej webovej stránke sa objaví prúžok so žiadosťou, aby sa znovu prihlásil.

lastpass_notification2.png

Pre používateľov to znamená nebezpečenstvo, pretože sú tak vystavení útokom typu web injection, ktoré sa bežne vyskytujú v rámci phishingových útokov proti používateľom portálov internetového bankovníctva.

Cassidy vytvoril nástroj LostPass, ktorého kód zverejnil na GitHube. Webový skript najprv odhlási používateľa z LastPass a vzápätí mu zobrazí prúžok na opätovné prihlásenie. Po potvrdení sa mu zobrazí podvrhnutá prihlasovacia stránka, takže všetko vyzerá vierohodne, pretože LastPass tak naozaj funguje. A keď používateľ zadá svoje prihlasovacie údaje, prihlási sa na server útočníka, ktorý tak získa jeho heslo.

lastpass_login.png

Keďže LastPass ponúka webom vlastné API, útočník môže po zadaní hlavného hesla služby pomocou API skontrolovať, či sú údaje platné, a pokračovať v prihlásení. LostPass funguje len s prehliadačom Chrome, pretože Firefox a iné prehliadače ukazujú prihlasovaciu obrazovku LastPass pomocou špecifických vyskakovacích okien. Cassidy v novembri upozornil na problém autorov LastPass, tí však svoj doplnok upravili len mierne. Používateľom sa pri zadávaní hlavného hesla do webovej stránky zobrazí varovanie. Podľa Cassidyho to však nemá zmysel, pretože varovanie je vlastne tiež web injection a útočník ho môže zachytiť a zakázať.

Zdroj: news.softpedia.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Bezpečnosť 3

Apple už nebude iPhone vo svojich predajniach priväzovať a ľudia si ho budú môcť dať do vrecka

24.10.2016 00:13

Apple skúša v niektorých svojich obchodoch vo Veľkej Británii a Kanade nový spôsob vystavovania iPhonov a iPadov. Odstránil z nich bezpečnostný kábel, ktorý ich mal chrániť proti krádeži, no zároveň k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá