Image
21.1.2016 0 Comments

Používate LastPass na Chrome? Hrozí vám phishingový útok

Bezpečnostný výskumník Sean Cassidy vyvinul pomerne triviálny útok na službu správy hesiel LastPass, ktorá umožňuje útočníkom jednoduchým spôsobom získať hlavné heslo obete.

Cassidy zistil, že zakaždým, keď prihlásenie do správcu hesiel LastPass exspiruje, pričom on pokračuje v prehliadaní webu, na ľubovoľnej webovej stránke sa objaví prúžok so žiadosťou, aby sa znovu prihlásil.

lastpass_notification2.png

Pre používateľov to znamená nebezpečenstvo, pretože sú tak vystavení útokom typu web injection, ktoré sa bežne vyskytujú v rámci phishingových útokov proti používateľom portálov internetového bankovníctva.

Cassidy vytvoril nástroj LostPass, ktorého kód zverejnil na GitHube. Webový skript najprv odhlási používateľa z LastPass a vzápätí mu zobrazí prúžok na opätovné prihlásenie. Po potvrdení sa mu zobrazí podvrhnutá prihlasovacia stránka, takže všetko vyzerá vierohodne, pretože LastPass tak naozaj funguje. A keď používateľ zadá svoje prihlasovacie údaje, prihlási sa na server útočníka, ktorý tak získa jeho heslo.

lastpass_login.png

Keďže LastPass ponúka webom vlastné API, útočník môže po zadaní hlavného hesla služby pomocou API skontrolovať, či sú údaje platné, a pokračovať v prihlásení. LostPass funguje len s prehliadačom Chrome, pretože Firefox a iné prehliadače ukazujú prihlasovaciu obrazovku LastPass pomocou špecifických vyskakovacích okien. Cassidy v novembri upozornil na problém autorov LastPass, tí však svoj doplnok upravili len mierne. Používateľom sa pri zadávaní hlavného hesla do webovej stránky zobrazí varovanie. Podľa Cassidyho to však nemá zmysel, pretože varovanie je vlastne tiež web injection a útočník ho môže zachytiť a zakázať.

Zdroj: news.softpedia.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Bezpečnosť

KillDisk útočí už aj na operačný systém Linux, ako výkupné za odšifrovanie dát chce 200-tisíc eur

10.01.2017 00:24

Výskumníci z bezpečnostnej spoločnosti ESET objavili variant škodlivého kódu KillDisk, ktorý útočí aj na operačný systém Linux. KillDisk je škodlivý kód, ktorý bol na sklonku roka 2015 použitý pri úto ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá