Image
10.9.2012 0 Comments

Používame Facebook – užitočné tipy, triky a plug-iny

facebook_tipy_79.jpeg Používateľom Facebooku prinášame výber užitočných tipov a trikov a niekoľko užitočných plug-inov, vďaka ktorým sa vám bude so sociálnou sieťou pracovať pohodlnejšie.

1. Nastavte si, s kým sa chcete rozprávať

Čet v rámci Facebooku umožňuje zadefinovať, kto vás môže vidieť v stave on-line. K tejto funkcii získate prístup cez ikonku nastavenia v rámci zoznamu kontaktov – vyberte si možnosť Pokročilé nastavenia. Následne stačí vybrať možnosť, ktorá vám vyhovuje, a zadefinovať, kto z kontaktov vás môže, resp. nemôže vidieť on-line. Medzi nastaveniami četu môžete, samozrejme, ľubovoľne prepínať. Čet si v rámci týchto nastavení môžete aj úplne vypnúť, aby sa automaticky nezapol po prihlásení do Facebooku.

2. Pridajte si fotografie na svoju mapu

Novinkou rozhrania Timeline je mapa. K nej pristupujete priamo cez váš profil, rovnako aj vaši priatelia. Mapa zobrazuje vaše check-iny, prípadne výlety, ktoré si na ňu pridáte. Na mapu však môžete pridávať aj fotografie – stačí vybrať možnosť Pridať fotky do mapy. Fotografie sa na mape automaticky zobrazujú aj v prípade, že pri ich nahrávaní zadefinujete lokalitu.

3. Otravujú vás upozornenia aplikácií? Vypnite ich!

V rámci Nastavení účtu – Upozornenia si môžete nastaviť, ktoré aplikácie vám majú posielať upozornenia. Ak vám nejde meniť nastavenia, uistite sa, či nemáte zaškrtnutú možnosť Frekvencia e-mailov v pravom hornom rohu.

4. Ako vidia váš profil ostatní používatelia?

V rámci vášho profilu kliknite na ikonku nastavení, ktorá je pod titulnou fotografiou, a zvoľte možnosť Zobraziť ako. Následne môžete zadať meno svojho priateľa alebo iného používateľa Facebooku a uvidíte, ako sa im zobrazuje váš profil.

5. Chcete Facebook vizitky?

V rámci svojho profilu Timeline si vyberte možnosť Informácie. Vedľa kontaktných informácií nájdete ikonku vizitky – tá vás presmeruje na stránku Moo.com, kde si môžete vytvoriť vlastné Facebook vizitky.

6. Sendible

Ak nejaký čas nebudete on-line, ale chcete pravidelne aktualizovať svoj profil, môžete použiť aplikáciu Sendible. Tá vám umožní vopred vytvoriť plán aktualizácií. Aplikácia je počas 30 dní k dispozícii zadarmo.

7. FB Purity

Ak nechcete byť vyrušovaní notifikáciami, plug-in FB Purity sa o to postará. Aplikácia ponúka viacero zaujímavých funkcií vrátane odstránenia niektorých nepodstatných aspektov (notifikácie aplikácií atď.) a sociálnu sieť si tak môžete upraviť podľa vlastných potrieb.

8. Revert FB Photo Viewer

Ďalší plug-in, ktorého úlohou je zobrazovať fotografie na Facebooku v starom dizajne. Túto aplikáciu ocenia používatelia, ktorým nový spôsob zobrazovania fotiek nevyhovuje.

9. Facebook Chat Notifications

Plug-in Facebook Chat Notifications vás upozorňuje, pokiaľ vám niekto píše. Upozornenia sa zobrazujú vo forme pop-up okna priamo na vašom desktope, prichádzajúce správy teda určite neprehliadnete.

10. Facebook Auto-Logout

Plug-in pre prehliadač Firefox umožňuje nastaviť, po akej dobe nečinnosti sa automaticky odhlásite z facebookového účtu. Aplikácia vás takisto odhlási, pokiaľ prehliadač zavriete – ide o užitočnú utilitu, ktorá môže zabrániť viacerým neželaným statusom, ktoré by vo vašom mene pridali škodoradostní kamaráti.

Zdroj: mashable.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Internet

YouTube Rewind 2016. Toto sú najpopulárnejšie videá na Slovensku a vo svete

08.12.2016 00:08

Google už tradične v závere roka zverejňuje rebríčky najpopulárnejších videí. YouTube Rewind odhaľuje najpopulárnejšie videá, ktoré používatelia sledovali na najväčšej videoplatforme YouTube za posled ...

Internet 1

Prečo Google v utorok večer nefungoval?

24.11.2016 00:15

V utorok večer postihol služby Googlu rozsiahly výpadok, ktorý trval zhruba dve hodiny a zasiahol vo veľkej miere krajiny strednej Európy vrátane Česka a Slovenska. Používatelia nemali prístup k vyhľa ...

Internet

Instagram konkuruje Facebooku a Snapchatu. Zavádza živé video a miznúce správy

24.11.2016 12:00

Instagram sa pri svojich novinkách už aj v minulosti inšpiroval Snapchatom a tentoraz podľa jeho vzoru pridáva aj živé videá a miznúce správy. Živé videá čoskoro umožnia používateľom jednoduchým stla ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá