Image
10.9.2012 0 Comments

Používame Facebook – užitočné tipy, triky a plug-iny

facebook_tipy_79.jpeg Používateľom Facebooku prinášame výber užitočných tipov a trikov a niekoľko užitočných plug-inov, vďaka ktorým sa vám bude so sociálnou sieťou pracovať pohodlnejšie.

1. Nastavte si, s kým sa chcete rozprávať

Čet v rámci Facebooku umožňuje zadefinovať, kto vás môže vidieť v stave on-line. K tejto funkcii získate prístup cez ikonku nastavenia v rámci zoznamu kontaktov – vyberte si možnosť Pokročilé nastavenia. Následne stačí vybrať možnosť, ktorá vám vyhovuje, a zadefinovať, kto z kontaktov vás môže, resp. nemôže vidieť on-line. Medzi nastaveniami četu môžete, samozrejme, ľubovoľne prepínať. Čet si v rámci týchto nastavení môžete aj úplne vypnúť, aby sa automaticky nezapol po prihlásení do Facebooku.

2. Pridajte si fotografie na svoju mapu

Novinkou rozhrania Timeline je mapa. K nej pristupujete priamo cez váš profil, rovnako aj vaši priatelia. Mapa zobrazuje vaše check-iny, prípadne výlety, ktoré si na ňu pridáte. Na mapu však môžete pridávať aj fotografie – stačí vybrať možnosť Pridať fotky do mapy. Fotografie sa na mape automaticky zobrazujú aj v prípade, že pri ich nahrávaní zadefinujete lokalitu.

3. Otravujú vás upozornenia aplikácií? Vypnite ich!

V rámci Nastavení účtu – Upozornenia si môžete nastaviť, ktoré aplikácie vám majú posielať upozornenia. Ak vám nejde meniť nastavenia, uistite sa, či nemáte zaškrtnutú možnosť Frekvencia e-mailov v pravom hornom rohu.

4. Ako vidia váš profil ostatní používatelia?

V rámci vášho profilu kliknite na ikonku nastavení, ktorá je pod titulnou fotografiou, a zvoľte možnosť Zobraziť ako. Následne môžete zadať meno svojho priateľa alebo iného používateľa Facebooku a uvidíte, ako sa im zobrazuje váš profil.

5. Chcete Facebook vizitky?

V rámci svojho profilu Timeline si vyberte možnosť Informácie. Vedľa kontaktných informácií nájdete ikonku vizitky – tá vás presmeruje na stránku Moo.com, kde si môžete vytvoriť vlastné Facebook vizitky.

6. Sendible

Ak nejaký čas nebudete on-line, ale chcete pravidelne aktualizovať svoj profil, môžete použiť aplikáciu Sendible. Tá vám umožní vopred vytvoriť plán aktualizácií. Aplikácia je počas 30 dní k dispozícii zadarmo.

7. FB Purity

Ak nechcete byť vyrušovaní notifikáciami, plug-in FB Purity sa o to postará. Aplikácia ponúka viacero zaujímavých funkcií vrátane odstránenia niektorých nepodstatných aspektov (notifikácie aplikácií atď.) a sociálnu sieť si tak môžete upraviť podľa vlastných potrieb.

8. Revert FB Photo Viewer

Ďalší plug-in, ktorého úlohou je zobrazovať fotografie na Facebooku v starom dizajne. Túto aplikáciu ocenia používatelia, ktorým nový spôsob zobrazovania fotiek nevyhovuje.

9. Facebook Chat Notifications

Plug-in Facebook Chat Notifications vás upozorňuje, pokiaľ vám niekto píše. Upozornenia sa zobrazujú vo forme pop-up okna priamo na vašom desktope, prichádzajúce správy teda určite neprehliadnete.

10. Facebook Auto-Logout

Plug-in pre prehliadač Firefox umožňuje nastaviť, po akej dobe nečinnosti sa automaticky odhlásite z facebookového účtu. Aplikácia vás takisto odhlási, pokiaľ prehliadač zavriete – ide o užitočnú utilitu, ktorá môže zabrániť viacerým neželaným statusom, ktoré by vo vašom mene pridali škodoradostní kamaráti.

Zdroj: mashable.com


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá