Image
29.1.2013 0 Comments

Pošta: Za servis informačného systému dá pošta vyše milióna eur

slovenska_posta.jpg Slovenská pošta, a.s. za poskytovanie podpornej servisnej služby pre Informačný systém LOGIS zaplatí 1,037 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Zákazku na dva roky zadala žilinskej firme Martes, s.r.o. cez rokovacie konanie bez výzvy na súťaž z dôvodu ochrany výhradných práv, informovala štátna poštová spoločnosť vo Vestníku verejného obstarávania.

Doterajšia zmluva Slovenskej pošty na poskytovanie podpornej servisnej služby pre Informačný systém LOGIS na základe dohodnutej úrovne služby skončila koncom minulého roka. Na základe prehlásenia spoločnosti Martes, že je výhradným vlastníkom autorských práv v súlade s autorským zákonom k Informačnému systému LOGIS a jediná má právo upravovať a prevádzkovať dodaný softvér, bolo podľa pošty nutné v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní a z dôvodu možných dôsledkov výpadku informačného systému osloviť v rámci rokovacieho konania spoločnosť Martes. Daný predmet obstarávania môže totiž podľa pošty poskytnúť len určitý dodávateľ.


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Informatizácia

Slovensko.Digital víta zastavenie IT projektu Sociálnej poisťovne za 70 miliónov eur

14.12.2016 00:07

Sociálna poisťovňa zastavila nákup 70 miliónového IT projektu na elektronizáciu svojich služieb. IT odborníci zo Slovensko.Digital tento tento krok vítajú. Upozorňujú tiež, že je potrebné zverejniť an ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá