Image
11.7.2014 0 Comments

Poskytovateľ internetu umožňuje svojim zákazníkom sledovať Netflix, akoby boli Američanmi

Netflix-logo.jpg Hoci Netflix na Novom Zélande ešte oficiálne nesprístupnil svoje služby, zákazníci istého miestneho poskytovateľa internetového pripojenia k nim už majú prístup.

Novozélandský ISP Slingshot pridal do svojej ponuky „globálny režim", ktorý umožňuje zákazníkom prístup k takým videoslužbám, ako je Netflix či Hulu. Skutočnosť, že pochádzajú z „nesprávnej" krajiny, im nebude spôsobovať problém.

Global Mode je v podstate VPN, čo znamená, že všetka komunikácia sa bude smerovať prostredníctvom serverov umiestnených v iných krajinách. Zákazník Slingshotu využívajúci globálny režim teda môže vyzerať, akoby sa nachádzal v New Yorku, a nie napríklad v Aucklande.

Netflix a ďalšie mediálne služby zvyčajne blokujú prístup návštevníkov z trhov, kde neprevádzkujú svoje služby pre licenčné obmedzenia. A Netflix ponúka rôzny obsah aj na svojich aktívnych trhoch, napríklad používatelia v Kanade majú prístup k viacerým titulom ako používatelia z Veľkej Británie.

Používatelia mimo Spojených štátov už nejaký čas obchádzajú takéto obmedzenia prostredníctvom plateného prístupu VPN. Je to však prvýkrát, čo takéto obchádzanie ponúka poskytovateľ internetu ako súčasť svojich služieb. Slingshot sa pravdepodobne pohybuje po tenkom ľade a porušuje podmienky servera poskytujúceho streamovanie, preto nesmelo naznačuje, že jeho služba je určená pre zákazníkov, ktorí náhodou majú doma návštevu zo zahraničia.

Zdroj: gigaom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Bezpečnosť

6 trendov najbližších rokov. Umelá inteligencia odhaľuje hackerov, fog computing a kolaborácia v cloude

13.01.2017 00:18

Rok 2016 jednoznačne potvrdil, že súčasný svet sa mení a digitalizácia sa dostáva do všetkých oblastí nášho života. Napríklad rozšírená realita umožnila milovníkom Pokémonov nachytať si svoje obľúbené ...

Bezpečnosť

Pravidlá ochrany súkromia budú platiť aj pre WhatsApp, Facebook Messenger, Skype, Gmail, iMessage a Viber

12.01.2017 00:12

Stále viac Európanov komunikuje elektronicky. Na dennej alebo takmer dennej báze používa mobil na telefonovanie a písanie správ 74 percent Európanov. Internet denne využíva 60 percent a e-maily posiel ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá