Image
11.7.2014 0 Comments

Poskytovateľ internetu umožňuje svojim zákazníkom sledovať Netflix, akoby boli Američanmi

Netflix-logo.jpg Hoci Netflix na Novom Zélande ešte oficiálne nesprístupnil svoje služby, zákazníci istého miestneho poskytovateľa internetového pripojenia k nim už majú prístup.

Novozélandský ISP Slingshot pridal do svojej ponuky „globálny režim", ktorý umožňuje zákazníkom prístup k takým videoslužbám, ako je Netflix či Hulu. Skutočnosť, že pochádzajú z „nesprávnej" krajiny, im nebude spôsobovať problém.

Global Mode je v podstate VPN, čo znamená, že všetka komunikácia sa bude smerovať prostredníctvom serverov umiestnených v iných krajinách. Zákazník Slingshotu využívajúci globálny režim teda môže vyzerať, akoby sa nachádzal v New Yorku, a nie napríklad v Aucklande.

Netflix a ďalšie mediálne služby zvyčajne blokujú prístup návštevníkov z trhov, kde neprevádzkujú svoje služby pre licenčné obmedzenia. A Netflix ponúka rôzny obsah aj na svojich aktívnych trhoch, napríklad používatelia v Kanade majú prístup k viacerým titulom ako používatelia z Veľkej Británie.

Používatelia mimo Spojených štátov už nejaký čas obchádzajú takéto obmedzenia prostredníctvom plateného prístupu VPN. Je to však prvýkrát, čo takéto obchádzanie ponúka poskytovateľ internetu ako súčasť svojich služieb. Slingshot sa pravdepodobne pohybuje po tenkom ľade a porušuje podmienky servera poskytujúceho streamovanie, preto nesmelo naznačuje, že jeho služba je určená pre zákazníkov, ktorí náhodou majú doma návštevu zo zahraničia.

Zdroj: gigaom.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 3

V USA vraj chystajú odvetný kyberútok proti Rusku. Ale či sa uskutoční, to sa možno ani nedozvieme

20.10.2016 00:16

Obamova administratíva vraj hrozí rozsiahlym kyberútokom proti Rusku, ktorý by mal byť odvetou za údajné zasahovanie krajiny v súvislosti s prezidentskými voľbami. Vyjadril sa tak viceprezident Joe Bi ...

Bezpečnosť 1

Americký úrad navrhuje zakázať dvojfaktorovú autentizáciu založenú na SMS. Nie je bezpečná

20.10.2016 00:25

Americký Národný inštitút pre štandardy a technológie (NIST) navrhuje, aby všetky on-line služby upustili od dvojfaktorovej autentizácie založenej na SMS. Podľa návrhu Digital Authentication Guideline ...

Bezpečnosť

Vírusový radar: IoT znamená Internet of Targets

14.10.2016 00:00

Sledovanie, ukradnuté dáta a heslá, zneužité citlivé informácie. Vskutku je dosť vecí, ktoré môžu používateľov znepokojovať pri ochrane súkromia. Nakoniec prvé a posledné, čo ľudia na internete hľadaj ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá