Image
11.7.2014 0 Comments

Poskytovateľ internetu umožňuje svojim zákazníkom sledovať Netflix, akoby boli Američanmi

Netflix-logo.jpg Hoci Netflix na Novom Zélande ešte oficiálne nesprístupnil svoje služby, zákazníci istého miestneho poskytovateľa internetového pripojenia k nim už majú prístup.

Novozélandský ISP Slingshot pridal do svojej ponuky „globálny režim", ktorý umožňuje zákazníkom prístup k takým videoslužbám, ako je Netflix či Hulu. Skutočnosť, že pochádzajú z „nesprávnej" krajiny, im nebude spôsobovať problém.

Global Mode je v podstate VPN, čo znamená, že všetka komunikácia sa bude smerovať prostredníctvom serverov umiestnených v iných krajinách. Zákazník Slingshotu využívajúci globálny režim teda môže vyzerať, akoby sa nachádzal v New Yorku, a nie napríklad v Aucklande.

Netflix a ďalšie mediálne služby zvyčajne blokujú prístup návštevníkov z trhov, kde neprevádzkujú svoje služby pre licenčné obmedzenia. A Netflix ponúka rôzny obsah aj na svojich aktívnych trhoch, napríklad používatelia v Kanade majú prístup k viacerým titulom ako používatelia z Veľkej Británie.

Používatelia mimo Spojených štátov už nejaký čas obchádzajú takéto obmedzenia prostredníctvom plateného prístupu VPN. Je to však prvýkrát, čo takéto obchádzanie ponúka poskytovateľ internetu ako súčasť svojich služieb. Slingshot sa pravdepodobne pohybuje po tenkom ľade a porušuje podmienky servera poskytujúceho streamovanie, preto nesmelo naznačuje, že jeho služba je určená pre zákazníkov, ktorí náhodou majú doma návštevu zo zahraničia.

Zdroj: gigaom.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá