6.10.2015 0 Comments

Porsche Slovakia informuje o počte automobilov s naftovým motorom EA 189 EU5 v SR

Porsche Slovakia, importér vozidiel značky Volkswagen, Audi, SEAT pre slovenský trh, spolu s príslušnými slovenskými orgánmi identifikovala počty vozidiel značiek, ktorých sa týka emisný problém. Identifikované boli tak vozidlá predané v sieti autorizovaných predajcov značiek Volkswagen, Audi a SEAT. Importér bude ďalej postupovať v zmysle akčného plánu koncernu Volkswagen AG na zlepšenie emisných vlastností automobilov s naftovým motorom.

Dotknutí zákazníci budú v prvom kroku informovaní, že emisné vlastnosti ich vozidiel budú v krátkom čase upravené. Všetky vozidlá sú technicky bezpečné a spôsobilé na jazdu.

Akčný plán predpokladá, že Volkswagen a ďalšie dotknuté značky koncernu v októbri predstavia príslušným orgánom technické riešenia a konštrukčné opatrenia. Majitelia dotknutých vozidiel budú v najbližších týždňoch a mesiacoch o tom informovaní.

Z interného vyhodnotenia Porsche Slovakia vyplynulo, že z celkovo 11 miliónov vozidiel koncernu je na Slovensku dotknutých 20 664 vozidiel, pri ktorých bude nevyhnutné realizovať servisné opatrenia. Tieto vozidlá určitých modelových rokov a modelov sú vybavené naftovým motorom typu EA 189 EU5. Celkový počet modelov podľa jednotlivých značiek je nasledujúci:

Volkswagen (osobné a ľahké úžitkové): 14809
Audi: 3278
SEAT: 2577


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá