Image
14.4.2014 0 Comments

Populárna bezpečnostná aplikácia Virus Shield pre Android bola len podvod. Ale poučný.

virus_shield.jpg Bezpečnosť je pri technológiách dôležitý faktor a nikdy jej nie je priveľa. Malvér si čoraz častejšie nájde cestu aj do našich smartfónov, čo môže mať závažné dôsledky. Preto sa každý rozumný človek snaží čo najlepšie zabezpečiť svoje zariadenie. A práve z toho chcel ťažiť Deviant Solutions, tvorca populárnej aplikácie v Google Play s názvom Virus Shield.

Virus Shield o sebe tvrdí, že je antivírusový program, ktorý „chráni vás a vaše osobné údaje pred škodlivými vírusmi, malvérom, spajvérom", okrem toho „zvýši rýchlosť vášho telefónu", a to všetko jedným kliknutím. Takisto vyhlasuje, že má minimálny vplyv na batériu, bez problémov beží na pozadí, a aby toho nebolo málo, správa sa aj ako ad-block softvér a zbaví vás „otravnej reklamy". Aplikácia stojí 3,99 dolára a počas necelých dvoch týždňov v Play Store dosiahla 10 000 stiahnutí a hodnotenie so 4,5 hviezdičkami od 1700 ľudí.

Redaktori servera Android Police, ktorí dekompilovali celý zdrojový kód aplikácie a umiestnili ho na server GitHub, však zistili, že jediné, čo robí, je zmena tlačidla s červeným krížikom na tlačidlo so znakom „odfajknutej" kontroly. Aplikácia teda nič nechráni, nezabezpečuje ani neskenuje. Jej vývojári venovali zrejme viac času menu nastavení než „bezpečnostnej" časti aplikácie.

red_tick.jpg

Autorom aplikácie je zrejme známy podvodník, ktorý bol vykázaný z viacerých fór, pretože sa snažil vylákať od ľudí peniaze za on-line hry s nízkou kvalitou.

To vyvoláva určité obavy ohľadne Play Store. Je hradba prísnych kontrol, ktorá chráni Apple App Store, vhodnejší postup v prípade aplikácií pre smartfóny? Môže sloboda plynúca z modelu Googlu vyvážiť negatíva šírenia zlých a nekvalitných aplikácií?

Google už aplikáciu zo svojho obchodu medzičasom odstránil.

Zdroj: neowin.net
androidpolice.com


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Bezpečnosť

Vesmírni hackeri: Budú satelity ďalším bojiskom kybervojny?

24.10.2016 00:25

Nová správa Chatham House, nezávislého politického inštitútu so sídlom v Londýne, varuje, že hackerský útok na kozmické systémy a satelity by mohol viesť ku „globálnej katastrofe“. Hackeri by mohli vá ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá