Image
14.4.2014 0 Comments

Populárna bezpečnostná aplikácia Virus Shield pre Android bola len podvod. Ale poučný.

virus_shield.jpg Bezpečnosť je pri technológiách dôležitý faktor a nikdy jej nie je priveľa. Malvér si čoraz častejšie nájde cestu aj do našich smartfónov, čo môže mať závažné dôsledky. Preto sa každý rozumný človek snaží čo najlepšie zabezpečiť svoje zariadenie. A práve z toho chcel ťažiť Deviant Solutions, tvorca populárnej aplikácie v Google Play s názvom Virus Shield.

Virus Shield o sebe tvrdí, že je antivírusový program, ktorý „chráni vás a vaše osobné údaje pred škodlivými vírusmi, malvérom, spajvérom", okrem toho „zvýši rýchlosť vášho telefónu", a to všetko jedným kliknutím. Takisto vyhlasuje, že má minimálny vplyv na batériu, bez problémov beží na pozadí, a aby toho nebolo málo, správa sa aj ako ad-block softvér a zbaví vás „otravnej reklamy". Aplikácia stojí 3,99 dolára a počas necelých dvoch týždňov v Play Store dosiahla 10 000 stiahnutí a hodnotenie so 4,5 hviezdičkami od 1700 ľudí.

Redaktori servera Android Police, ktorí dekompilovali celý zdrojový kód aplikácie a umiestnili ho na server GitHub, však zistili, že jediné, čo robí, je zmena tlačidla s červeným krížikom na tlačidlo so znakom „odfajknutej" kontroly. Aplikácia teda nič nechráni, nezabezpečuje ani neskenuje. Jej vývojári venovali zrejme viac času menu nastavení než „bezpečnostnej" časti aplikácie.

red_tick.jpg

Autorom aplikácie je zrejme známy podvodník, ktorý bol vykázaný z viacerých fór, pretože sa snažil vylákať od ľudí peniaze za on-line hry s nízkou kvalitou.

To vyvoláva určité obavy ohľadne Play Store. Je hradba prísnych kontrol, ktorá chráni Apple App Store, vhodnejší postup v prípade aplikácií pre smartfóny? Môže sloboda plynúca z modelu Googlu vyvážiť negatíva šírenia zlých a nekvalitných aplikácií?

Google už aplikáciu zo svojho obchodu medzičasom odstránil.

Zdroj: neowin.net
androidpolice.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Hacking kreditky za šesť sekúnd. Zločinci môžu bez problémov získať všetky údaje o platobnej karte

08.12.2016 00:13

Vedci z Newcastle University prišli na spôsob, ako môžu zločinci za menej ako 6 sekúnd zistiť číslo, dátum platnosti a bezpečnostný kód na kreditnej alebo debetnej karte Visa. Je to vraj „nebezpečne ľ ...

Bezpečnosť

Čísla kreditiek už nelákajú. Kyberzločinci sa zameriavajú na lekárske záznamy, čísla sociálneho zabezpečenia a útoky DDoS.

07.12.2016 00:12

V dnešnej modernej a čoraz viac prepojenej dobe sú dáta používateľov, korporácií či štátnych inštitúcií pod neustále rastúcim tlakom. Tieto dáta predstavujú poklad v rukách kyberkriminálnikov a  trend ...

Bezpečnosť 2

Ovplyvnilo Rusko americké prezidentské voľby? Podľa expertov boli niektoré hlasovacie prístroje infikované

06.12.2016 00:16

Podľa kyberbezpečnostnej firmy FireEye ruská vláda počas kampane pred americkými prezidentskými voľbami nielen vykonávala hackerské útoky, ale využívala aj sociálne siete na ovplyvňovanie názorov. Šír ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá