Image
14.4.2014 0 Comments

Populárna bezpečnostná aplikácia Virus Shield pre Android bola len podvod. Ale poučný.

virus_shield.jpg Bezpečnosť je pri technológiách dôležitý faktor a nikdy jej nie je priveľa. Malvér si čoraz častejšie nájde cestu aj do našich smartfónov, čo môže mať závažné dôsledky. Preto sa každý rozumný človek snaží čo najlepšie zabezpečiť svoje zariadenie. A práve z toho chcel ťažiť Deviant Solutions, tvorca populárnej aplikácie v Google Play s názvom Virus Shield.

Virus Shield o sebe tvrdí, že je antivírusový program, ktorý „chráni vás a vaše osobné údaje pred škodlivými vírusmi, malvérom, spajvérom", okrem toho „zvýši rýchlosť vášho telefónu", a to všetko jedným kliknutím. Takisto vyhlasuje, že má minimálny vplyv na batériu, bez problémov beží na pozadí, a aby toho nebolo málo, správa sa aj ako ad-block softvér a zbaví vás „otravnej reklamy". Aplikácia stojí 3,99 dolára a počas necelých dvoch týždňov v Play Store dosiahla 10 000 stiahnutí a hodnotenie so 4,5 hviezdičkami od 1700 ľudí.

Redaktori servera Android Police, ktorí dekompilovali celý zdrojový kód aplikácie a umiestnili ho na server GitHub, však zistili, že jediné, čo robí, je zmena tlačidla s červeným krížikom na tlačidlo so znakom „odfajknutej" kontroly. Aplikácia teda nič nechráni, nezabezpečuje ani neskenuje. Jej vývojári venovali zrejme viac času menu nastavení než „bezpečnostnej" časti aplikácie.

red_tick.jpg

Autorom aplikácie je zrejme známy podvodník, ktorý bol vykázaný z viacerých fór, pretože sa snažil vylákať od ľudí peniaze za on-line hry s nízkou kvalitou.

To vyvoláva určité obavy ohľadne Play Store. Je hradba prísnych kontrol, ktorá chráni Apple App Store, vhodnejší postup v prípade aplikácií pre smartfóny? Môže sloboda plynúca z modelu Googlu vyvážiť negatíva šírenia zlých a nekvalitných aplikácií?

Google už aplikáciu zo svojho obchodu medzičasom odstránil.

Zdroj: neowin.net
androidpolice.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ShowIT

Najnovšie videá