Image
10.10.2012 0 Comments

Polycom predstavil cloudové videokonferencie

polycom_network_management.jpg Súprava RealPresence CloudAXIS umožní najmä podnikom prevádzkovať videokonferencie priamo vo webovom prehliadači s využitím účtu Facebooku, Skypu a ďalších služieb.

Spoločnosť Polycom chce začiatkom budúceho roka ponúknuť softvérovú platformu, ktorá umožní vytvárať virtuálne konferencie s používateľmi registrovanými v službách ako Facebook alebo Skype. Aplikácia ponúkne okrem videohovoru aj ďalšie zvyčajné služby, ako nástenku na odkazy alebo čet medzi účastníkmi. Do konferencií sa budú môcť zapojiť aj používatelia špecializovaných videokonferenčných aplikácií nielen od Polycomu, ale aj od ďalších výrobcov.

Aplikáciu bude možné prevádzkovať v privátnych aj verejných cloudoch. Zvolená technológia umožňuje veľkú škálovateľnosť, možno teda organizovať videokonferencie s niekoľkými miliónmi účastníkov, aspoň podľa informácií Rick Levensona, viceprezidenta Polycomu pre cieľové body jednotnej komunikácie.

Podľa analytikov je veľkou prekážkou v používaní videokonferencií potreba inštalovať špecializovaných klientov v počítačoch všetkých účastníkov. Platforma CloudAXIS by mala tento problém zjednodušiť, pretože vyžaduje jednorazové stiahnutie malého zásuvného modulu do webového prehliadača. Podľa Levensona je modul navrhnutý tak, aby aplikácia fungovala rovnako pomocou všetkých spôsobov pripojenia vo všetkých prehliadačoch a vo všetkých podporovaných operačných systémoch. Podporované by mali byť aj mobilné operačné systémy, a teda videokonferencie by malo byť možné uskutočňovať aj na smartfóne alebo tablete.

Podľa Iru Weinsteina, analytika z agentúry Wainhouse Research, je inštalácia rozšírenia do prehliadača pre používateľov oveľa jednoduchšia než nutnosť inštalovať celú samostatnú aplikáciu. Prinajmenšom preto, že inštalácia aplikácie často vyžaduje oprávnenia správcu systému, ktorá nemusí koncový používateľ mať. Kombinácia modulu v prehliadači s jednotným používateľským rozhraním by podľa neho mala takisto uľahčiť prácu správcom podnikových počítačov. „Používateľovi je jednoduchšie pomôcť, pretože používa identické používateľské rozhranie ako správca," usudzuje Weinstein.

Nové videokonferenčné aplikácie ako Vidyo už využívajú podobný prístup k prevádzkovaniu videokonferencií pomocou virtuálnych serverov v cloude, Polycom však môže podľa Weinsteina ponúknuť kompatibilitu s existujúcimi špecializovanými systémami a umožniť tak podnikom postupný presun k softvérovému riešeniu s tým, ako budú špecializované videokonferenčné systémy morálne zastarávať.

Zdroj: computerworld.cz


Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá