Image
10.10.2012 0 Comments

Polycom predstavil cloudové videokonferencie

polycom_network_management.jpg Súprava RealPresence CloudAXIS umožní najmä podnikom prevádzkovať videokonferencie priamo vo webovom prehliadači s využitím účtu Facebooku, Skypu a ďalších služieb.

Spoločnosť Polycom chce začiatkom budúceho roka ponúknuť softvérovú platformu, ktorá umožní vytvárať virtuálne konferencie s používateľmi registrovanými v službách ako Facebook alebo Skype. Aplikácia ponúkne okrem videohovoru aj ďalšie zvyčajné služby, ako nástenku na odkazy alebo čet medzi účastníkmi. Do konferencií sa budú môcť zapojiť aj používatelia špecializovaných videokonferenčných aplikácií nielen od Polycomu, ale aj od ďalších výrobcov.

Aplikáciu bude možné prevádzkovať v privátnych aj verejných cloudoch. Zvolená technológia umožňuje veľkú škálovateľnosť, možno teda organizovať videokonferencie s niekoľkými miliónmi účastníkov, aspoň podľa informácií Rick Levensona, viceprezidenta Polycomu pre cieľové body jednotnej komunikácie.

Podľa analytikov je veľkou prekážkou v používaní videokonferencií potreba inštalovať špecializovaných klientov v počítačoch všetkých účastníkov. Platforma CloudAXIS by mala tento problém zjednodušiť, pretože vyžaduje jednorazové stiahnutie malého zásuvného modulu do webového prehliadača. Podľa Levensona je modul navrhnutý tak, aby aplikácia fungovala rovnako pomocou všetkých spôsobov pripojenia vo všetkých prehliadačoch a vo všetkých podporovaných operačných systémoch. Podporované by mali byť aj mobilné operačné systémy, a teda videokonferencie by malo byť možné uskutočňovať aj na smartfóne alebo tablete.

Podľa Iru Weinsteina, analytika z agentúry Wainhouse Research, je inštalácia rozšírenia do prehliadača pre používateľov oveľa jednoduchšia než nutnosť inštalovať celú samostatnú aplikáciu. Prinajmenšom preto, že inštalácia aplikácie často vyžaduje oprávnenia správcu systému, ktorá nemusí koncový používateľ mať. Kombinácia modulu v prehliadači s jednotným používateľským rozhraním by podľa neho mala takisto uľahčiť prácu správcom podnikových počítačov. „Používateľovi je jednoduchšie pomôcť, pretože používa identické používateľské rozhranie ako správca," usudzuje Weinstein.

Nové videokonferenčné aplikácie ako Vidyo už využívajú podobný prístup k prevádzkovaniu videokonferencií pomocou virtuálnych serverov v cloude, Polycom však môže podľa Weinsteina ponúknuť kompatibilitu s existujúcimi špecializovanými systémami a umožniť tak podnikom postupný presun k softvérovému riešeniu s tým, ako budú špecializované videokonferenčné systémy morálne zastarávať.

Zdroj: computerworld.cz


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Bluetooth 5.0 prichádza s dvojnásobnou rýchlosťou a štvornásobným dosahom oproti verzii 4.2

08.12.2016 11:17

Bluetooth SIG vydal finálnu špecifikáciu pre nový štandard Bluetooth 5 pre OEM, ktorí teraz môžu vyvíjať hardvér na  jeho podporu. Nová špecifikácia je spätne kompatibilná so všetkými predchádzajúcim ...

Produkty

Microsoft môže kúpiť LinkedIn, Európska komisia si však dala podmienky

08.12.2016 00:07

Európska komisia (EK) schválila prevzatie profesijnej sociálnej siete LinkedIn spoločnosťou Microsoft. Súhlas je však podmienený dodržiavaním série záväzkov, ktorých cieľom je zachovanie konkurencie m ...

Produkty 1

Tripleton Enigma E2 – aktuálne najlepšie zabezpečený šifrovaný mobilný telefón na svete

08.12.2016 00:10

Šifrovaný telefón využíva priekopnícke techniky ochrany proti odpočúvaniu, ako sú napríklad autorizácie pomocou špeciálnej karty a šifrovacej techniky, ktorú podľa výrobcov nemožno prelomiť. I napriek ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá