Image
25.9.2012 0 Comments

Polícia chce v EÚ kontrolovať Facebook, Twitter aj Google+. Čaká nás „policajný internet“?

policia_net_EU_239.jpg Podľa uniknutých informácií nového bezpečnostného projektu chce polícia v rámci Európy kontrolovať Facebook, Twitter aj Google+ v súvislosti s prípadným teroristickým obsahom na internete.

Informuje o tom denník The Telegraph. V rámci bezpečnostných opatrení by mali aj poskytovatelia internetových služieb monitorovať využívanie služieb a informovať o prípadnom extrémistickom obsahu. Takzvaný projekt Clean IT chce takisto dať policajtom právomoc „kontrolovať" sociálne siete vrátane používateľských profilov, skupín a správ.

V rámci projektu je zrejmá aj snaha zaviesť čiastočne automatizovanú detekciu podozrivého správania. Podobný systém už využívajú strážcovia zákona v Amerike v snahe odhaliť pedofilov. Informačný dokument projektu informuje aj o nových nástrojoch, ktoré by umožnili priamo používateľom označovať a nahlasovať teroristický alebo radikálny obsah. Tieto nástroje sa však nemajú obmedzovať iba na sociálne siete, ale majú byť určené pre rôzne ďalšie služby vrátane e-mailu alebo instantných komunikátorov.

Myšlienka projektu sa pravdepodobne nebude páčiť poskytovateľom internetových služieb, ktorí už dávnejšie protestovali proti podobným plánom - podľa nich je „policajný internet" nepraktický krok späť. Problémom je v tejto situácii aj aktuálna legislatíva.

Mimochodom, v rámci uniknutých údajov o projekte Clean IT sa objavili pomerne zaujímavé informácie - pravidlá projektu vyžadujú, aby sociálne siete povoľovali iba reálne používateľské fotografie a aby internetové spoločnosti umožnili registráciu iba pomocou skutočného mena používateľa.

Zdroj: telegraph.co.uk


Mohlo by Vás zaujímať

Internet

Prvý stratosférický test Internet of Space sa uskutoční na Slovensku

20.10.2016 00:12

Spoločnosť GOSPACE v spolupráci so Slovanetom otestuje sieť LoRaWAN internetu vecí (IoT) v stratosfére. Pôjde o prvý test vertikálneho dosahu siete tohto druhu na svete.   V piatok 21. októbra 2016 s ...

Internet 1

Mark Zuckerberg predviedol, ako bude vyzerať sociálna sieť vo virtuálnej realite

11.10.2016 00:28

Facebook na vývojárskej konferencii Occulus Connect predviedol svoje najnovšie nápady týkajúce sa spoločenskej interakcie vo virtuálnej realite. Avatary, ktoré ukázal, sa môžu smiať, prejaviť hnev, šo ...

Internet

Facebook spustil bazár Marketplace. Bude to vážna konkurencia pre eBay?

06.10.2016 00:22

Používatelia čoraz častejšie využívajú Facebook na nákup a predaj vecí z druhej ruky.  Nákupné a predajné skupiny vraj navštívi mesačne 450 miliónov ľudí.  Sociálna sieť im vyšla v ústrety a v pondelo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá