Image
23.6.2014 0 Comments

Policajné drony budú rozháňať demonštrantov projektilmi s farbou a sprejom s čiernym korením

desert_wolf__drone.jpg Davy demonštrantov by už čoskoro mohli rozháňať drony vybavené paintballovými projektilmi, reproduktormi na varovné hlásenia a dokonca aj nočným videním a termokamerami.

Juhoafrická spoločnosť Desert Wolf vyvinula systém pozostávajúci z robotických oktokoptér a pozemnej riadiacej stanice, ktorý má pomôcť organizátorom rôznych podujatí sledovať a kontrolovať neovládateľné davy. Operátori bezpilotných lietadiel budú môcť napr. do demonštrantov strieľať nábojmi s farbivom, plastovými guľôčkami, ale aj použiť malé kapsuly so sprejom s čiernym korením.

Nosnosť oktokoptéry je 40 kg, no systém zbraní a munície má hmotnosť len 15 kg, takže lietadlo má dostatočnú rezervu, čo zvýši jeho výdrž a možnosti manévrovania. Celý systém vyjde asi na 46 000 dolárov. Na jeho ovládanie sú potrební dvaja ľudia - jeden bude riadiť pohyb dronu a druhý ovládať jeho arzenál.

Aj na stanovišti obsluhy bude inštalovaná kamera a mikrofón, aby bolo možné sledovať správanie operátorov. Podľa Hennieho Kiesera, šéfa spoločnosti Desert Wolf, majú ľudia tendenciu byť menej agresívni, ak sú sledovaní.

Spoločnosť dodá na prelome júna a júla prvých 25 takýchto dronov pre juhoafrický banský priemysel, kde štrajky často vyúsťujú do násilností.

Zdroj: boingboing.net
theverge.com


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Koniec dokazovania, že nie sme robot. Google pripravuje systém Neviditeľná reCAPTCHA

07.12.2016 11:38

Pred niekoľkými rokmi Google zjednodušil používateľom webu dokazovanie, že sú ľudia, a nie automatizované roboty, keď nahradil systém CAPTCHA (akronym pre Completely Automated Public Turing test to te ...

Technológie 1

Video: Virtuálna realita ukazuje, čo sa môže stať, ak budete auto šoférovať opití

07.12.2016 00:21

Britská spoločnosť Diaego, ktorej patria značky ako Johnnie Walker, Smirnoff či Guinness použila „taktiku zastrašovania“  a spojila svoje sily so Samsungom pri tvorbe dosť hrôzostrašného videa s virtu ...

Technológie

Telefón nabitý do minúty a batéria poháňaná baktériami? Na alternatívne zdroje energie si ešte počkáme

07.12.2016 00:16

Hoci batériám stále dominujú tie lítiovo-iónové, vedci priebežne hľadajú efektívnejšie alternatívy. Nové prototypy vydržia napríklad 7500 cyklov vybitia a nabitia, majú až osemkrát vyššiu energetickú ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá