Image
23.6.2014 0 Comments

Policajné drony budú rozháňať demonštrantov projektilmi s farbou a sprejom s čiernym korením

desert_wolf__drone.jpg Davy demonštrantov by už čoskoro mohli rozháňať drony vybavené paintballovými projektilmi, reproduktormi na varovné hlásenia a dokonca aj nočným videním a termokamerami.

Juhoafrická spoločnosť Desert Wolf vyvinula systém pozostávajúci z robotických oktokoptér a pozemnej riadiacej stanice, ktorý má pomôcť organizátorom rôznych podujatí sledovať a kontrolovať neovládateľné davy. Operátori bezpilotných lietadiel budú môcť napr. do demonštrantov strieľať nábojmi s farbivom, plastovými guľôčkami, ale aj použiť malé kapsuly so sprejom s čiernym korením.

Nosnosť oktokoptéry je 40 kg, no systém zbraní a munície má hmotnosť len 15 kg, takže lietadlo má dostatočnú rezervu, čo zvýši jeho výdrž a možnosti manévrovania. Celý systém vyjde asi na 46 000 dolárov. Na jeho ovládanie sú potrební dvaja ľudia - jeden bude riadiť pohyb dronu a druhý ovládať jeho arzenál.

Aj na stanovišti obsluhy bude inštalovaná kamera a mikrofón, aby bolo možné sledovať správanie operátorov. Podľa Hennieho Kiesera, šéfa spoločnosti Desert Wolf, majú ľudia tendenciu byť menej agresívni, ak sú sledovaní.

Spoločnosť dodá na prelome júna a júla prvých 25 takýchto dronov pre juhoafrický banský priemysel, kde štrajky často vyúsťujú do násilností.

Zdroj: boingboing.net
theverge.com


Mohlo by Vás zaujímať

Technológie

Japonský robot Kengoro sa dokáže ochladzovať potením. Funguje to trikrát lepšie ako chladenie vzduchom

19.10.2016 00:16

Rovnako ako ľudské svaly aj motory, ktoré poháňajú roboty, generujú veľké množstvo tepla. Ale na rozdiel od ľudí roboty doteraz nemohli ochladzovať svoje mechanizmy potením. Robot zhotovený na Toki ...

Technológie 1

Inteligentná čelenka vám sprostredkuje sny podľa vlastného výberu

18.10.2016 00:22

Vo filme Inception z roku 2010 dostane hlavná postava zložitú úlohu implantovať spomienky do niečej mysle počas sna. A zdá sa, že zámerné vyvolávanie snov môže byť čoskoro realitou mimo filmového plát ...

Technológie

Čína stavia najväčší komerčný raketoplán. Má vyniesť na okraj vesmíru až 20 ľudí

18.10.2016 00:19

Myšlienkou vesmírnej turistiky sa dala zlákať aj Čína. Pekinská Technologická akadémia nemá ľahkú úlohu, veď chce konkurovať takým menám ako Virgin Galactic či XCOR. Jej pripravované vesmírne lietadlo ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá