Image
31.8.2016 0 Comments

Pokémon Go má svoj vrchol už za sebou a počet hráčov prudko klesá. Mohol Niantic urobiť viac?

Smartfónová aplikácia s rozšírenou realitou Pokémon Go v júli zaplavila svet. Hráči s mobilmi v ruke, naháňajúci Pikachu a spol., zaplnili verejné priestranstvá. No najnovšia nezávislá analýza ukazuje, že hrá má už zenit za sebou a jej obľúbenosť prudko klesá. Zdá sa, že jej popularita prilákala mnohých hráčov, ktorí si ju krátko vyskúšali a potom odložili.

Koľko hráčov Pokemon Go stratil? Neexistujú žiadne oficiálne údaje, ale podľa analýzy spoločnosti Axiom Capital Management, využívajúcej dáta firiem Sensor Tower, SurveyMonkey a Apptopia,  to môže byť od polovice júla asi 10 miliónov ľudí. Podľa metriky Daily Active Users (DAUs), ktorá určuje, koľko ľudí si aplikáciu zapne každý deň, mala hra 17. júla 45 miliónov používateľov, no ich počet sa do 16. augusta znížil tesne nad 30 miliónov.

Pravda, tento pokles nastal práve v čase, keď sa Pokemon Go uvádzal na trh v Brazílii, Indonézii, na Filipínach a desiatkach ďalších krajín, čo znamená, že by ho mohol kompenzovať rast v nových teritóriách.

Cieľom štúdie Axiomu bolo aj posúdiť, ako môže Pokemon Go ovplyvniť ostatné aplikácie a služby. Ukázalo sa napríklad, že u amerických používateľov androidových zariadení v júli Pokémon Go prekonal Twitter. Podľa senior analytika Axiomu Victora Anthonyho však klesajúci trend hry môže zmieniť obavy z jej dosahu na čas strávený pri iných aplikáciách. A pokles by mal ešte pokračovať, keď sa žiaci a študenti vrátia do škôl.

Mohol Niantic urobiť viac na zastavenie poklesu? Ťažko povedať. Na základe sťažností hráčov vývojári na začiatku augusta vykonali zmeny vo funkcii Nearby.  Popularita hry sa začala znižovať v polovici júla, teda viac ako týždeň pred odstránením kontroverznej funkcie, ale pokles sa nezastavil ani po aktualizácii. Uvidíme, do akej miery to budú schopní vynahradiť hráči na niektorých ázijských a afrických trhoch, kam sa hra iba teraz dostáva.

Zdroj: bbc.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera

Najnovšie videá