Image
31.8.2016 0 Comments

Pokémon Go má svoj vrchol už za sebou a počet hráčov prudko klesá. Mohol Niantic urobiť viac?

Smartfónová aplikácia s rozšírenou realitou Pokémon Go v júli zaplavila svet. Hráči s mobilmi v ruke, naháňajúci Pikachu a spol., zaplnili verejné priestranstvá. No najnovšia nezávislá analýza ukazuje, že hrá má už zenit za sebou a jej obľúbenosť prudko klesá. Zdá sa, že jej popularita prilákala mnohých hráčov, ktorí si ju krátko vyskúšali a potom odložili.

Koľko hráčov Pokemon Go stratil? Neexistujú žiadne oficiálne údaje, ale podľa analýzy spoločnosti Axiom Capital Management, využívajúcej dáta firiem Sensor Tower, SurveyMonkey a Apptopia,  to môže byť od polovice júla asi 10 miliónov ľudí. Podľa metriky Daily Active Users (DAUs), ktorá určuje, koľko ľudí si aplikáciu zapne každý deň, mala hra 17. júla 45 miliónov používateľov, no ich počet sa do 16. augusta znížil tesne nad 30 miliónov.

Pravda, tento pokles nastal práve v čase, keď sa Pokemon Go uvádzal na trh v Brazílii, Indonézii, na Filipínach a desiatkach ďalších krajín, čo znamená, že by ho mohol kompenzovať rast v nových teritóriách.

Cieľom štúdie Axiomu bolo aj posúdiť, ako môže Pokemon Go ovplyvniť ostatné aplikácie a služby. Ukázalo sa napríklad, že u amerických používateľov androidových zariadení v júli Pokémon Go prekonal Twitter. Podľa senior analytika Axiomu Victora Anthonyho však klesajúci trend hry môže zmieniť obavy z jej dosahu na čas strávený pri iných aplikáciách. A pokles by mal ešte pokračovať, keď sa žiaci a študenti vrátia do škôl.

Mohol Niantic urobiť viac na zastavenie poklesu? Ťažko povedať. Na základe sťažností hráčov vývojári na začiatku augusta vykonali zmeny vo funkcii Nearby.  Popularita hry sa začala znižovať v polovici júla, teda viac ako týždeň pred odstránením kontroverznej funkcie, ale pokles sa nezastavil ani po aktualizácii. Uvidíme, do akej miery to budú schopní vynahradiť hráči na niektorých ázijských a afrických trhoch, kam sa hra iba teraz dostáva.

Zdroj: bbc.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Nový smartfón Microsoftu by sa mal dať rozložiť na veľký tablet

18.01.2017 00:20

Pri kúpe mobilného zariadenia je rozhodujúci aspekt jeho veľkosť. Ak chce používateľ telefonovať a posielať SMS, uprednostní telefón. Ak bude hlavne pracovať s e-mailmi a prehliadať web, hodí sa mu sk ...

Produkty

Cubetto – hračka, ktorá naučí deti základom programovania

18.01.2017 00:30

Alternatívna motessoriovská pedagogika, ktorá sa ukázala ako jeden z najúčinnejších spôsobov výučby detí, sa zameriava na vzdelávanie prostredníctvom hry. Môžu sa však touto metódou deti naučiť  aj pr ...

Produkty 2

iPhone 8 vraj bude mať displej s otvormi, oceľový rám a modem LTE s rýchlosťou sťahovania až do 1 Gb/s

18.01.2017 00:35

Do príchodu iPhonu 8 zostáva ešte niekoľko mesiacov, no už stihol vyvolať obrovskú vlnu záujmu zo strany fanúšikov i analytikov. Apple o detailoch svojho nového vlajkového modelu mlčí, ale objavilo sa ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocer TASK

Najnovšie videá