Image
31.8.2016 0 Comments

Pokémon Go má svoj vrchol už za sebou a počet hráčov prudko klesá. Mohol Niantic urobiť viac?

Smartfónová aplikácia s rozšírenou realitou Pokémon Go v júli zaplavila svet. Hráči s mobilmi v ruke, naháňajúci Pikachu a spol., zaplnili verejné priestranstvá. No najnovšia nezávislá analýza ukazuje, že hrá má už zenit za sebou a jej obľúbenosť prudko klesá. Zdá sa, že jej popularita prilákala mnohých hráčov, ktorí si ju krátko vyskúšali a potom odložili.

Koľko hráčov Pokemon Go stratil? Neexistujú žiadne oficiálne údaje, ale podľa analýzy spoločnosti Axiom Capital Management, využívajúcej dáta firiem Sensor Tower, SurveyMonkey a Apptopia,  to môže byť od polovice júla asi 10 miliónov ľudí. Podľa metriky Daily Active Users (DAUs), ktorá určuje, koľko ľudí si aplikáciu zapne každý deň, mala hra 17. júla 45 miliónov používateľov, no ich počet sa do 16. augusta znížil tesne nad 30 miliónov.

Pravda, tento pokles nastal práve v čase, keď sa Pokemon Go uvádzal na trh v Brazílii, Indonézii, na Filipínach a desiatkach ďalších krajín, čo znamená, že by ho mohol kompenzovať rast v nových teritóriách.

Cieľom štúdie Axiomu bolo aj posúdiť, ako môže Pokemon Go ovplyvniť ostatné aplikácie a služby. Ukázalo sa napríklad, že u amerických používateľov androidových zariadení v júli Pokémon Go prekonal Twitter. Podľa senior analytika Axiomu Victora Anthonyho však klesajúci trend hry môže zmieniť obavy z jej dosahu na čas strávený pri iných aplikáciách. A pokles by mal ešte pokračovať, keď sa žiaci a študenti vrátia do škôl.

Mohol Niantic urobiť viac na zastavenie poklesu? Ťažko povedať. Na základe sťažností hráčov vývojári na začiatku augusta vykonali zmeny vo funkcii Nearby.  Popularita hry sa začala znižovať v polovici júla, teda viac ako týždeň pred odstránením kontroverznej funkcie, ale pokles sa nezastavil ani po aktualizácii. Uvidíme, do akej miery to budú schopní vynahradiť hráči na niektorých ázijských a afrických trhoch, kam sa hra iba teraz dostáva.

Zdroj: bbc.com

Zobrazit Galériu
Autor: Redakcia

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty 1

iPhone so zaobleným displejom OLED má prísť už na budúci rok

02.12.2016 09:48

Ázijskí dodávatelia Applu hovoria, že cupertinská spoločnosť ich požiadala, aby zvýšili výrobu tenších panelov OLED a predložili jej prototypy obrazoviek s vyšším rozlíšením, ako má Samsung. Keďže Ap ...

Produkty

GPD Win – miniatúrny herný notebook s Windows 10 a hernými ovládačmi

02.12.2016 00:22

Zvykli sme si, že s operačným systémom Windows sa nestretávame len na stolových a prenosných počítačoch, ale aj ďalších zariadeniach, siahajúcich od lacných tabletov typu 2-in-1 až po minipočítače. Je ...

Produkty

Strojové učenie Google TensorFlow bude podporovať Windows

01.12.2016 00:13

V týchto dňoch Google zaviedol podporu operačného systému Windows pre svoje strojové učenie TensorFlow. To bola totiž jedna z prvých požiadaviek, ktoré dostali vývojári po tom, čo z TensorFlow urobili ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá