Image
5.8.2016 1 Comments

Pokémon Go má problém s automatizovaným hraním. Neúnavné roboty môžu zbierať Pokémonov namiesto vás

Hoci cieľom hry Pokémon Go je podľa vyjadrenia jej tvorcov prinútiť ľudí vyjsť z domu, pohybovať sa a stretnúť sa s ostatnými hráčmi, ukazuje sa, že ju možno hrať aj z pohodlia svojho domova. Môžete totiž vyhľadávanie Pokémonov a ostatné činnosti automatizovať, existuje viacero robotov, ktoré môžu všetko urobiť za vás, a to veľmi rýchlo a efektívne. Vybrať si môžete od open source NecroBota až po automatizovaný  nástroj MyGoBot za 4,99 dolára, ktorý ponúka aj trojhodinové bezplatné vyskúšanie. Všetky tieto roboty pracujú na rovnakých základných princípoch – odosielaním umelých dát na servery Pokémon Go simulujú konanie extrémne výkonného a neúnavného hráča.

Funguje to tak, že hráč najprv zadá zemepisnú šírku a dĺžku niektorého miesta (najlepšie v centre väčšieho mesta) a prihlasovacie údaje k účtu Pokémon Go, aby sa autentifikoval na serveroch. Bot potom pomocou funkcie mapovania preskúma okolie, hľadajúc Pokémonov, a simuluje „prechádzku“ k najbližšiemu z nich, pričom v určitých intervaloch posiela falošné súradnice GPS na server. Keď sa k niektorému Pokémonovi priblíži, použije volanie API, aby ho rýchlo chytil, potom pokračuje k ďalšiemu cieľu.

Bot môže aj obchodovať s Pokémonmi, vymieňať ich za guľôčky, tých lepších upgradovať, zbierať nové pokebally pri prechode cez miesta Pokéstops, dokonca môže aj priorizovať, ktorých Pokémonov má chytiť a ktorých ignorovať, na základe individuálnych štatistík. Skrátka, urobí všetky tie „nudné veci“, ktoré by mal vykonať hráč, keby v hre nepodvádzal.

Automatizácia každej činnosti znamená, že robot môže v hre postupovať oveľa rýchlejšie, ako je v ľudských silách. Podľa testov servera Ars Technica dokázal získať 50 000 skúsenostných bodov XP počas jednej hodiny a level 15 dosiahol v priebehu jedného popoludnia.

Na rozdiel od niektorých iných hier, ako je napr. The Division, kde vlna podvodníkov prakticky zničila hranie hráča proti hráčovi, v Pokémon Go nemá automatizácia podstatnejší vplyv na herný plán. Je to približné také, ako keď použijete kalkulačku namiesto toho, aby ste počítali sami. V tomto prípade sa však oberáte o zámienku ísť na čerstvý vzduch, trochu sa pohybovať a možno cestou stretnúť spoluhráčov.

Pravda, keď sa používanie takýchto botov veľmi rozšíri, môže to hlboko ovplyvniť ekosystém hry. Bežný hráč, obmedzený časom a svojimi fyzickými možnosťami, nemá šancu vyrovnať sa v zbieraní Pokémonov robotom. Tie totiž môžu počas niekoľkých dní automatizovanej prevádzky zhromaždiť neuveriteľnú zbierku.

Tvorcovia hry zo štúdia Niantic sa s tým budú musieť popasovať. Nie je to pre nich úplne nový problém, s podvodníkmi bojovali už pri svojej prvej hre Ingress z roku 2013. Hoci nezverejnili podrobnosti o svojich algoritmoch detegujúcich podvodné konanie, vývojári pravidelne vydávajú pre Ingress aktualizácie „špecificky zamerané na činitele, ktoré sa snažia sfalšovať umiestnenie a automatizovať hru“.

Hoci v Pokémon Go takéto konanie ešte nie je rozšírené a Niantic to zatiaľ rieši krátkodobými zákazmi, v budúcnosti zrejme budú musieť uplatniť heuristické algoritmy, aby sa pokúsili zistiť automatické hranie. Ak je napríklad hráč schopný hrať nonstop celé dni, je veľmi pravdepodobné, že ide o robota. Niantic si však bude musieť dávať pozor, aby jeho algoritmy negenerovali falošné poplachy, ktoré by zakázali hru poctivým hráčom. A na druhej strane tvorcovia botov budú spätne analyzovať, aké správanie vedie k zákazom, a budú zdokonaľovať svoj softvér, aby konal „ľudskejšie“.

Autor: Redakcia

Mohlo by Vás zaujímať

Produkty

Video: V Monaku vyskúšali naozaj funkčný a dobre ovládateľný jetpack

21.10.2016 10:01

Na začiatku októbra 2016 JetPack Aviation, výrobca batohov s prúdovým motorom, ukázal najnovšiu verziu svojho Jetpacku JB-9 v Monaku. JetPack JB-9 je schopný zvislého vzletu a pristátia. Mal by byť d ...

Produkty

Google chce pomôcť odhaliť na webe články obsahujúce dezinformácie, bludy, hoaxy a nezmysly

21.10.2016 00:22

Web je skvelý zdroj informácií, no nie všetky z nich sú hodnoverné. Možno sa tu stretnúť aj s množstvom falošných a zavádzajúcich správ, dezinformujúcich článkov, senzáciechtivých  titulkov, chybných ...

Produkty

Apple už o týždeň predstaví nové počítače Mac. Podľa parametrov to vyzerá zaujímavo

21.10.2016 00:19

Po uvedení nových telefónov iPhone a Apple Watch minulý mesiac Apple rozposlal pozvánky aj na ďalšie svoje podujatie, ktoré sa uskutoční 27. Októbra. Podľa očakávania na ňom majú debutovať nové počíta ...

1 Comments

  1. Nonstop reakcia na: Pokémon Go má problém s automatizovaným hraním. Neúnavné roboty môžu zbierať Pokémonov namiesto vás
    3.8.2016 05:08
    Nonstop okey ale co ked na jednom ucte hraj viacery jeden ma rannu a druhy poobednu ? Treba byt opatrny.
    Reagovať

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá