Image
9.9.2014 0 Comments

Poisťovne môžu sledovať správanie sa vodičov cez smartfóny, hazardérov budú penalizovať

poistovne_smartfon.jpg Nová softvérová platforma umožní poisťovniam sledovať správanie vodičov prostredníctvom snímačov inteligentných telefónov a služieb geolokalizácie.

Agero je jeden z najväčších dodávateľov bezpečnostného softvéru a služieb pre automobilky a poisťovne. Nový nástroj od tejto spoločnosti zabezpečí poisťovacím spoločnostiam prístup k takým informáciám, vďaka ktorým budú môcť odmeniť dobrých vodičov a tých zlých, naopak, penalizovať. Softvér súčasne uľahčí komunikáciu vodičov s asistenčnou službou.

Produkt sa skladá z aplikácie PolicyPal, ktorá sleduje vodičovo správanie v reálnom čase, a aplikácie Auto Crash Notification, ktorá automaticky upozorní záchrannú službu v prípade nehody.

Niektoré americké poisťovne už dlhší čas svojim klientom ponúkajú možnosť dobrovoľne sa zúčastňovať na programoch, v ktorých sú ukladané a analyzované dáta o ich správaní za volantom a ktoré im v prípade dobrých výsledkov umožňujú znížiť cenu poistenia. Na rozdiel od novej platformy od spoločnosti Agero sa však tieto poisťovne spoliehajú na dáta získané zo zariadenia pripojeného k štandardnej palubnej diagnostike.

Riešenie od Agera sa spolieha len na inteligentné telefóny. Vďaka tomu sa očakáva aj jeho ľahšie rozšírenie, pretože jediné, čo budú musieť vodiči urobiť, je stiahnuť si danú aplikáciu. Systém zatiaľ funguje iba na americkom trhu. Ak sa však osvedčí, je pravdepodobné, že sa rozšíri aj mimo USA.

V súvislosti s týmto produktom sa, samozrejme, opäť objavili obavy z možného narušenia súkromia vodičov. Agero však argumentuje spoľahlivým šifrovaním osobných dát a anonymizáciou dlhodobo uložených informácií.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

FSB: Ruským bankám hrozia kyberútoky zo zahraničia

03.12.2016 00:05

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) varovala, že bližšie nešpecifikované zahraničné tajné služby plánovali sériu kybernetických útokov na ruský bankový systém. FSB údajne identifikovala servery ...

Bezpečnosť 1

Elektrické autá budú musieť pri nízkych rýchlostiach vydávať umelý zvuk, aby neohrozovali chodcov

29.11.2016 00:22

Podľa nového nariadenia vydaného americkým Národným úradom pre bezpečnosť cestnej premávky budú musieť byť elektrické a hybridné vozidlá hlučnejšie počas jazdy pri nízkej rýchlosti. Má sa tým zabrániť ...

Bezpečnosť

Aj slúchadlá vás môžu špehovať. Malvér z nich urobí mikrofón

28.11.2016 00:16

Opatrní používatelia počítačov prelepujú ich webovú kameru páskou. Iní sa obávajú sledovania pomocou mikrofónov, preto vypínajú či dokonca odstraňujú tieto audiokomponenty. No skupina izraelských výsk ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

Kyocera - prve-zariadenia-formatu-a4-s-vykonom-a3

Najnovšie videá