Image
9.9.2014 0 Comments

Poisťovne môžu sledovať správanie sa vodičov cez smartfóny, hazardérov budú penalizovať

poistovne_smartfon.jpg Nová softvérová platforma umožní poisťovniam sledovať správanie vodičov prostredníctvom snímačov inteligentných telefónov a služieb geolokalizácie.

Agero je jeden z najväčších dodávateľov bezpečnostného softvéru a služieb pre automobilky a poisťovne. Nový nástroj od tejto spoločnosti zabezpečí poisťovacím spoločnostiam prístup k takým informáciám, vďaka ktorým budú môcť odmeniť dobrých vodičov a tých zlých, naopak, penalizovať. Softvér súčasne uľahčí komunikáciu vodičov s asistenčnou službou.

Produkt sa skladá z aplikácie PolicyPal, ktorá sleduje vodičovo správanie v reálnom čase, a aplikácie Auto Crash Notification, ktorá automaticky upozorní záchrannú službu v prípade nehody.

Niektoré americké poisťovne už dlhší čas svojim klientom ponúkajú možnosť dobrovoľne sa zúčastňovať na programoch, v ktorých sú ukladané a analyzované dáta o ich správaní za volantom a ktoré im v prípade dobrých výsledkov umožňujú znížiť cenu poistenia. Na rozdiel od novej platformy od spoločnosti Agero sa však tieto poisťovne spoliehajú na dáta získané zo zariadenia pripojeného k štandardnej palubnej diagnostike.

Riešenie od Agera sa spolieha len na inteligentné telefóny. Vďaka tomu sa očakáva aj jeho ľahšie rozšírenie, pretože jediné, čo budú musieť vodiči urobiť, je stiahnuť si danú aplikáciu. Systém zatiaľ funguje iba na americkom trhu. Ak sa však osvedčí, je pravdepodobné, že sa rozšíri aj mimo USA.

V súvislosti s týmto produktom sa, samozrejme, opäť objavili obavy z možného narušenia súkromia vodičov. Agero však argumentuje spoľahlivým šifrovaním osobných dát a anonymizáciou dlhodobo uložených informácií.

Zdroj: ComputerWorld


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ emailom

Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť 1

Hackerská skupina Anonymous vyhlásila vojnu Donaldovi Trumpovi

20.01.2017 00:15

Skupina Anonymous vyzvala svojich priaznivcov na útok proti novo zvolenému americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Jeden z najobľúbenejších účtov spojených s hackerskou skupinou zverejnil na Twitt ...

Bezpečnosť

Čo nás čaká v bezpečnosti v roku 2017?

19.01.2017 00:15

Tak ako postupuje svet technológií míľovými krokmi dopredu, objavujú sa nové výzvy a problémy v oblasti bezpečnosti. Okrem novej legislatívy, ako je GDPR (General Data Protection Regulation, regulácia ...

Bezpečnosť

Návrat k faxom? Sedem hlavných bezpečnostných trendov na rok 2017

17.01.2017 00:10

Podľa spoločnosti GFI Software budú v oblasti podnikovej IT bezpečnosti v roku 2017 pokračovať trendy minulého roka, ktorý môžeme v mnohých ohľadoch považovať za prelomový. Prudký nárast ransomvéru, k ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

qubitconference

Najnovšie videá