Image
9.9.2014 0 Comments

Poisťovne môžu sledovať správanie sa vodičov cez smartfóny, hazardérov budú penalizovať

poistovne_smartfon.jpg Nová softvérová platforma umožní poisťovniam sledovať správanie vodičov prostredníctvom snímačov inteligentných telefónov a služieb geolokalizácie.

Agero je jeden z najväčších dodávateľov bezpečnostného softvéru a služieb pre automobilky a poisťovne. Nový nástroj od tejto spoločnosti zabezpečí poisťovacím spoločnostiam prístup k takým informáciám, vďaka ktorým budú môcť odmeniť dobrých vodičov a tých zlých, naopak, penalizovať. Softvér súčasne uľahčí komunikáciu vodičov s asistenčnou službou.

Produkt sa skladá z aplikácie PolicyPal, ktorá sleduje vodičovo správanie v reálnom čase, a aplikácie Auto Crash Notification, ktorá automaticky upozorní záchrannú službu v prípade nehody.

Niektoré americké poisťovne už dlhší čas svojim klientom ponúkajú možnosť dobrovoľne sa zúčastňovať na programoch, v ktorých sú ukladané a analyzované dáta o ich správaní za volantom a ktoré im v prípade dobrých výsledkov umožňujú znížiť cenu poistenia. Na rozdiel od novej platformy od spoločnosti Agero sa však tieto poisťovne spoliehajú na dáta získané zo zariadenia pripojeného k štandardnej palubnej diagnostike.

Riešenie od Agera sa spolieha len na inteligentné telefóny. Vďaka tomu sa očakáva aj jeho ľahšie rozšírenie, pretože jediné, čo budú musieť vodiči urobiť, je stiahnuť si danú aplikáciu. Systém zatiaľ funguje iba na americkom trhu. Ak sa však osvedčí, je pravdepodobné, že sa rozšíri aj mimo USA.

V súvislosti s týmto produktom sa, samozrejme, opäť objavili obavy z možného narušenia súkromia vodičov. Agero však argumentuje spoľahlivým šifrovaním osobných dát a anonymizáciou dlhodobo uložených informácií.

Zdroj: ComputerWorld


Mohlo by Vás zaujímať

Bezpečnosť

Nové riešenie Esetu pre domácnosti chráni lepšie pred ransomwarom, špehovaním webkamery a postará sa aj o heslá

27.10.2016 00:18

ESET uviedol na trh nový rad svojich riešení pre domácnosti, ktoré reagujú na vývoj v oblasti bezpečnostných hrozieb. Súčasťou tohto radu je i nový produkt ESET Smart Security Premium, ktorý poskytuje ...

Bezpečnosť

Na obrovskom útoku DDoS sa podieľali kamery aj termostaty. Malo vraj ísť o odplatu

26.10.2016 00:00

Niekoľko kybernetických útokov na serverové farmy kľúčovej internetovej firmy v piatok opakovane narušilo prístup k veľkým webom a internetovým službám vrátane Twitteru, Netflixu a PayPalu. Manch ...

Bezpečnosť 1

Kybernetické útoky spôsobili výpadky na weboch Twitteru, PayPalu či Netflixu

24.10.2016 00:07

Kybernetické útoky vyradili v piatok dočasne z prevádzky alebo výrazne spomalili webové stránky spoločností Twitter, Paypal, Netflix, Spotify a ďalších. Výpadky či spomalenia zaznamenali v Európe a ti ...

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie

ITAPA 2016 Jesen

Najnovšie videá